Dziś jest: środa 12 grudnia 2018 Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
PLENDE A- A A+

Aktualności

AKTUALNOŚCI

Szanowni Państwo, chciałybyśmy Was zaprosić na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w sobotę, 5 grudnia 2018 r., na naszym rynku. Około godziny 11.00 dzieci wraz ze swoimi rodzicami zaśpiewają kolędę "Przybieżeli do Betlejem" (pierwsze trzy zwrotki), a następnie nasze pociechy będą miały okazję przyozdobić znajdującą się tam choinkę. Zwieńczeniem tego spotkania będzie degustacja wigilijnych potraw, w tym pasztecików przygotowanych przez nasze Panie: Elę Majzner i Urszulę Osowską-Klekotkę. Szukamy także chętnego dziecka, które wraz z wolontariuszem, przedstawicielem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektorem Przedszkola odwiedzi starsze samotne osoby mieszkające w naszym mieście, aby wręczyć im skromny świąteczny upominek. Jeśli więc dysponują Państwo czasem i mają chęć na przedświąteczne spotkanie, serdecznie zapraszamy!

PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM

Przybieżeli do Betlejem pasterze,
Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze.
Chwała na wysokości, chwała na wysokości,
A pokój na ziemi.

Oddawali swe ukłony w pokorze
Tobie z serca ochotnego, o Boże!
Chwała na wysokości...

Anioł Pański sam ogłosił te dziwy,
Których oni nie słyszeli, jak żywi.
Chwała na wysokości...

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, w związku z udziałem naszego Przedszkola w kampanii społecznej "Biała wstążka", proszę, aby w środę, 5 grudnia 2018 r., dzieci przyszły do przedszkola ubrane na biało - oczywiście nie muszą wyglądać jak aniołeczki i nie muszą być ubrane na biało od stóp do głów - wystarczy jakiś biały akcent.

Celem ww. kampanii jest przeciwdziałanie przemocy w szczególności wobec kobiet i w rodzinie, pokazanie, że mężczyźni wspierają kobiety i również są przeciwni stosowaniu wobec nich przemocy. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Alina Mikołajczyk

 

 


W piątek, 30 listopada, Andrzejki świętowały w swojej grupie Starszaki. Na początku pani Ania Stando wyjaśniła dzieciom, że jest to dzień, w którym ludzie sobie wróżą, czyli biorą udział w różnych zabawach, aby dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości, a następnie przedszkolaki przystąpiły do zaplanowanych wróżb. Najpierw, zamiast tradycyjnego lania wosku, miało miejsce wróżenie z plam, tzn. na kartkę papieru panie upuściły kilka obfitych kropel różnokolorowych farb, a dzieci złożyły kartki na pół i po ich rozłożeniu interpretowały, co widzą - a widziały wiele, np. nowe samochody, dalekie podróże, maski na bal karnawałowy, a także zabawki, które otrzymają w nadchodzące święta. Potem każde dziecko przebijało wybrany przez siebie balon - balony były ponumerowane, a pod kolejnymi numerami kryły się nazwy zawodów - w tej zabawie okazało się, że w naszej grupie będzie m.in. baletnica, piosenkarka, aktor, cukiernik, ale i pomocnk św. Mikołaja. Po balonach przyszedł czas na przekłuwanie wielkiego serca, na którego odwrocie kryły się różnego rodzaju zadania dla przedszkolaków, np. podskoki na jednej nodze, uściśnięcie dłoni osoby siedzącej po prawej, zaśpiewanie piosenki czy też zjedzenie kawałka cytryny bez skrzywienia się! Na koniec wszystkie dzieci otrzymały ciastko z wróżbą - na ukrytych karteczkach kryły się różne przepowiednie, m.in. Zawsze słuchaj rodziców – wyjdzie Ci to na dobre; Zawsze mów prawdę! Kłamstwo ma krótkie nogi oraz Ktoś, kogo imię zaczyna się na „M”, bardzo Cię lubi.

Alina Mikołajczyk


W czwartek, 29 listopada 2018 r.,  w „zerówce” obchodziliśmy Andrzejki. Dzieci bawiły się już od rana.  Dowiedziały się, że  "Andrzejki" to tradycja ludowa wieczoru wróżb, znana od bardzo dawna i przekazywana z pokolenia na pokolenie, poznały przysłowia związane z Andrzejkami oraz niektóre zabawy, m.in. ”Kubki przyszłości”, „ Imiona-na sercach”, „Kim będę”. Następnie, dzięki gościnności państwa Smolarek, w Rastauracji Deja Vu, odbyła się druga część wspaniałej zabawy. Na sali na dzieci czekały kolejne emocje i przeżycia- ciasteczko z wróżbą oraz najważniejszy punkt programu – lanie wosku przez dziurkę od klucza. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do szkoły w doskonałych humorach.

Małgorzata Byk

 

 


W środę, 28 listopada 2018 r.,  dzieci z  „zerówki”  zwiedziły Izbę Pamiątek Historycznych  im. Tadeusza Balickiego w Młynarach . Zobaczyły  przedmioty z epoki kamienia, brązu i okresu rzymskiego (kamienne toporki, elementy z brązu i żelaza), średniowieczne uzbrojenie, późniejsze wyroby kowalskie i ceramiczne (m.in. kafle), meble, sprzęty gospodarstwa domowego (m.in. tkackie, formy piekarnicze), rzemiosło ludowe, rzeźby. Największe zainteresowanie wzbudziły przedmioty szkolne używane przez pradziadków takie, jak pióro ze stalówką,  piórniki  drewniane zasuwane, ręczny dzwonek używany w szkole, tabliczka do pisania kredą.

Małgorzata Byk


Przypominam, że jutro (28.11.) przypada ostatnia środa miesiąca, a więc w godzinach od 16.00 do 17.00 będą miały miejsce konsultacje logopedyczne dla rodziców, prowadzone przez panią Karolinę Wasiluk.  Zapraszam także wszystkich członków Rad Oddziałowych na spotkanie dyrektora z Radą Rodziców, które rozpocznie się o godzinie 16.00.

Alina Mikołajczyk


W czwartek, 13 grudnia 2018 r., grupa 4-5-latków oraz dzieci z zerówki jadą do Kina Zamkowego w Pasłęku na bajkę pt.:"Poczta Świętego Mikołaja". Cena biletu 10 zł - pieniążki proszę wpłacać do wychowawców.

Alina Mikołajczyk


W piątek, 23 listopada 2018 r., grupa 4-5-latków świętowała Dzień Pluszowego Misia. Wspomniane święto wypada 25 listopada - nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Tyle historii - a jak świętowały Starszaki? Każdy przyniósł ze sobą do przedszkola ulubionego pluszaka, którego przedstawił koleżankom, kolegom i pani. Aby się zintegrować, dzieci potańczyły z pluszakami, a następnie zostały podzielone na 4-osobowe grupy i układały puzzle przedstawiające misie ze znanych bajek - największy problem stanowiło rozpoznanie Misia Colargola, którego przedszkolaki wzięły za lalkę! Po ułożeniu puzzli Starszaki sami wcielili się w postać misiów i naśladowali ruchy niedźwiadków słuchając opowiadania "Misie i miód". Uwieńczeniem świętowania było zrobienie sobie pamiątkowego  zdjęcia jako miś. Za pracę i zaangażowanie w zajęcia każde dziecko otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

Alina Mikołajczyk


Z kolei dzieci z zerówki w piątek, w ramach programu bezstresowego wejścia przedszkolaka w życie szkoły „Razem pokonamy progi” oraz przedszkolnego programu wychowania zdrowotnego „Na sportowo jest zdrowo”, przygotowały smaczne, kolorowe i przede wszystkim bardzo zdrowe kanapki oraz szaszłyki. Przygotowane przez nas oraz uczniów klas I-III smakowitości degustowaliśmy podczas wspólnego śniadania przy obficie zastawionym stole. Nauczyciele zerówki dziękują bardzo paniom Binkiewicz oraz Szpyrka za zrobienie zakupów i pomoc w przyrządzeniu kanapek.

Karolina Wasiluk

 


W czwartek, 22 lisopada 2018 r., odwiedziła nas mama Hani z grupy Krasnali, pani Paulina Abramowicz, która pomogła najmłodszym przedszkolakom w przygotowaniu grupowej pracy plastycznej pt.:"Strój ludowy naszego regionu". Praca ta została wykonana w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", w którym nasza placówka bierze udział. Pani Paulinie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!

Alina Mikołajczyk

 

 

 

 

 


W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami judo, które miały zostać zorganizowane w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach, informuję, że w chwili obecnej trwają poszukiwania osoby, która mogłaby takie zajęcia poprowadzić, gdyż trener, z którym były prowadzone wcześniejsze rozmowy, nie dysponuje wolnymi terminami. O jakichkolwiek zmianach w tym temacie będę Państwa informować na bieżąco.

Alina Mikołajczyk


Informuję, że w poniedziałek, 26 listopada 2018 r., rusza po raz XIX akcja Góra Grosza, która potrwa do 2 stycznia 2019 r. Celem tej akcji jest udzielenie wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej - zarówno z domów dziecka, jak i z rodzin zastępczych. Góra Grosza to zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania podopiecznych Towarzystwa Nasz Dom. Pozyskane środki pozwalają tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych... W związku z powyższym zachęcamy Państwa do wspracia naszego Przedszkola w zbiórce tzw. żółciaków (monet o nominale 1gr, 2gr i 5gr), aby uświadomić dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą być wielką pomocą dla wielu ich koleżanek i kolegów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Alina Mikołajczyk


Wczoraj odwiedzili nas aktorzy ze Studia Artystycznego "AKADA" z Suwałk z przedstawieniem teatralnym pt.:"Podróż do krainy zagadek". Spektakl opowiada o dziewczynce, który marzy o laptopie, jednak zamiast upragnionego komputera rodzice kupują jej książkę. Dziewczynka jest bardzo zła, ponieważ nie lubi czytać i uważa, że książki nie są nikomu do niczego potrzebne. Wyrzuca książkę do śmieci. Wkrótce potem odwiedza ją Pan Zagadka. Niespodziewany gość mówi dziewczynce, że ma szansę na zdobycie wspaniałej nagrody – jeśli odgadnie wszystkie zagadki, może zostać najbogatszym człowiekiem na świecie. Dziewczynka zgadza się na wszystko, jednak zadanie nie jest takie proste - okazuje się, że nic nie potrafi i udziela na zagadki samych błędnych odpowiedzi... Jak zakończyła się ta opowieść? - Mamy nadzieję, że dzieci zdały relację swoim rodzicom, gdyż po ich zaangażowaniu w sztukę można sądzić, że byli zadowoleni i przedstawienie się im podobało.

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, od 1 września 2018 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie doradztwa zawodowego, w myśl którego także przedszkole jest zobowiązane do realizacji doradztwa zawodowego. W związku z powyższym zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszej placówki i opowiedzenia przedszkolakom o swojej pracy i wykonywanych czynnościach. Nie tylko urozmaici to proces kształcenia, ale także sprawi, że dzieci będą dumne, iż to akurat ich rodzic poprowadził zajęcia w przedszkolu.

Alina Mikołajczyk


20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z powyższym zachęcam Państwa do przeczytania listu napisanego z tej okazji przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka:

http://brpd.gov.pl/sites/default/files/list_z_okazji_ogolnopolskiego_dnia_praw_dziecka_2018.pdf

Główne akty prawne mówiące o prawach dziecka to:

 • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. uchwalona przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 r., przyjęta przez Naród w referendum konstytucyjnym w dniu  25 maja 1997 r., podpisana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 16 lipca 1997 r.,
 • Konwencja o Prawach Dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r.,
 • Europejska Konwencja o wykonywaniu praw dzieci, sporządzona w Strasburgu dnia 25 stycznia 1996 r.,
 • Ustawa z dnia 6 stycznia 2000 r. o Rzeczniku Praw Dziecka. (Dz.U. z 2017 poz. 922).

Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych nie może go nikt pozbawić. Myślę, że ten wyjątkowy dzień jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie, o jakich prawach mówimysmiley

PRAWA OSOBISTE:

 • prawo do życia i rozwoju,
 • prawo do tożsamości (nazwisko, imię, obywatelstwo, wiedza o własnym pochodzeniu),
 • prawo do wolności, godności, szacunku, nietykalności osobistej,
 • prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,
 • prawo do wyrażania własnych poglądów i występowania w sprawach jego dotyczących w postępowaniu administracyjnym i sądowym,
 • prawo do wychowywania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia z nimi,
 • prawo do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej,
 • prawo nierekrutowania do wojska poniżej 15 roku życia.

PRAWA SOCJALNE:

 • prawo do odpowiedniego standardu życia,
 • prawo do ochrony zdrowia,
 • prawo do zabezpieczenia socjalnego,
 • prawo do wypoczynku i czasu wolnego.

PRAWA KULTURALNE:

 • prawo do nauki,
 • prawo do korzystania z dóbr kultury,
 • prawo do informacji,
 • prawo do znajomości swoich praw.

Alina Mikołajczyk


W środę, 21 listopada 2018 r., zagości w naszym przedszkolu Studio Artystyczne "AKADA" z Suwałk z przedstawieniem teatralnym pt.:"Podróż do krainy zagadek". Spektakl nie tylko promuje czytelnictwo, ale zwraca również uwagę na to, gdzie można znaleźć informacje na dany temat i uświadamia widzom, że poszerzając swoją wiedzę można osiągnąć upragniony cel. Koszt przedstawienia to 4 zł od dziecka - pieniążki proszę wpłacać do pań nauczycielek.

Alina Mikołajczyk


Przypominam, że 28 listopada przypada ostatnia środa miesiąca, a więc rodzice mogą przyjść do przedszkola na indywidualne konsultacje logopedyczne z panią Karoliną Wasiluk, które odbywają się w godzinach 16.00-17.00. Tego dnia o godzinie 16.00 odbędzie się także spotkanie Rady Rodziców z dyrektorem, na które zapraszam wszystkich członków Rad Oddziałowych.

Alina Mikołajczyk


W piątek, 9 listopada 2018 r., obchodziliśmy uroczyście w naszym Przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Najpierw najstarsze przedszkolaki, czyli tzw. zerówka, zaprezentowała swoim młodszym kolegom występ przygotowany z pomocą pani Karoliny Wasiluk. Następnie o godzinie 11.11 wszystkie dzieci razem z paniami odśpiewały hymn narodowy, przyłączając się tym samym do akcji  "Rekord dla Niepodległej" oraz kampanii pod hasłem "Kiedy my żyjemy", której celem jest rozpowszechnienie prawidłowych słów "Mazurka Dąbrowskiego". Mamy nadzieję, że takie świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapadnie dzieciom na długo w pamięć.

Alina Mikołajczyk
 
 
 
 

W środę, 7 listopada 2018 r.,  w grupie 6-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców na temat "Polskich  symboli narodowych” w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Celem zajęć było poznanie symboli narodowych, kształtowanie postawy patriotycznej w kontekście tożsamości narodowej oraz zgodna, twórcza zabawa i nauka. Dzieci wysłuchały wiersza Władysława Bełzy pt. „ Katechizm polskiego dziecka”, przeczytanego przez Miłosza, a następnie na  pytanie nauczycielki : „Pytanie nietrudne, każdy to przyzna. Jak się nazywa nasza ojczyzna?”, razem  odpowiedziały Polska.  Dowiedziały się, dlaczego dumny i silny orzeł z koroną jest naszym godłem. Po wysłuchaniu wiersza "Barwy ojczyste" Czesława Janczarskiego przedszkolaki poznały flagę i jej kolory - biel i czerwień. Następnie dowiedziały się, że symbole narodowe są znakami, które wyróżniają nasz kraj spośród innych, i że śpiewając hymn w pozycji na baczność, okazujemy szacunek Polsce – naszej ojczyźnie. Te ważne i trudne umiejętności dzieci poznawały poprzez słuchanie wierszy, śpiewanie hymnu, układanie flagi z pasków, wyklejanie godła włóczką, zabawę ruchową przy melodii „Poleczka”, globalne czytanie wyrazów Polska, mapa, Wisła, Warszawa flaga, godło, hymn. Tym działaniom przyglądali się i przysłuchiwali rodzice, którzy bardzo licznie przybyli na zajęcia prowadzone przez wychowawczynię – panią Małgorzatę Byk.

Małgorzata Byk


Szanowni Państwo, zachęcamy do przeczytania listu Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa w sprawie szczepień ochronnych dzieci:

https://www.gov.pl/web/edukacja/list-minister-anny-zalewskiej-i-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-szczepien-ochronnych-dzieci

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice, zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r., jest Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i jest dniem wolnym od pracy, a więc tego dnia Przedszkole w Młynarach jest nieczynne.

Alina Mikołajczyk


Zapraszamy Państwa na zebrania z rodzicami, które odbędą się w przyszłym tygodniu, a ich głównym celem będzie omówienie wyników wstępnej diagnozy i obserwacji dzieci. W przedszkolu zebranie będzie miało miejsce w środę, 14 listopada 2018 r., o godzinie 16.15 - najpierw spotkanie z dyrektorem przedszkola, potem w grupach. Natomiast w "zerówce" zebranie odbędzie się w czwartek, 15 listopada 2018 r., również o godzinie 16.15.

Alina Mikołajczyk


"Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne - czytaj im bajki.

Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne - czytaj im więcej bajek."

Albert Einstein

Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo, wujostwo naszych przedszkolaków do przyjścia do nas i przeczytania dzieciom bajki, opowiadania lub wierszy w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Chętne osoby proszę o informację w celu uzgodnienia dogodnego dla Państwa terminu.

Anna Stando


 

ZAPROSZENIE

Dnia 7 listopada2018 roku ( środa) o godz.10.00  w grupie 6 latków odbędą się

zajęcia otwarte dla rodziców nt. „ POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”,

na które serdecznie zapraszamy

dzieci z grupy „ ZERÓWKA”  i nauczycielka Małgorzata Byk

 

 

 


W poniedziałek, 29 października 2018 r.,  w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach odbył się międzyszkolny konkurs głośnego czytania „ Taka nasza Polska cała…”. Udział w nim wziął nasz uczeń „ZERÓWKI” Miłosz Wieliczko, który w kategorii klas 0-IV otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 


W czwartek, 25 października 2018 r., w ramach realizowanego programu ,,Bezstresowego wejścia przedszkolaka w życie szkoły – Razem pokonamy progi" dzieci 6-letnie z Przedszkola w Młynarach wraz z uczniami klasy IIa wzięły udział w zajęciach integracyjno-artystycznych ,,Kompozycje jesiennych liści" zorganizowanych przez nauczycieli: B. Chechłowską, B. Iwaszkiewicz i M. Byk oraz panie : J. Świdwa, M. Tokarewicz i  O. Bednazh.  Ciekawym akcentem był taniec z balonami oraz zagadki o jesieni. Za pomysłowo wykonane prace dzieci zostały nagrodzone. Prace dzieci można obejrzeć w świetlicy szkolnej.

Małgorzata Byk


W środę, 17 października, przedszkolaki z zerówki brały udział w zajęciach w Elbląskiej Sali Edukacyjnej OGNIK w Elblągu. Spotkanie to było okazją do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa oraz procedurami postępowania na wypadek pożaru. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudził widok spalonego mieszkania oraz możliwość dotknięcia spalonych sprzętów domowych. Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom JRG nr 2 w Elblągu za miłe przyjęcie gości z Młynar.

Karolina Wasiluk

 


W piątek, 19 października, dzieci z zerówki gościły w szkolnej świetlicy, gdzie uczniowie klas 1-3 wspólnie z nauczycielami oraz dyrekcją czytali jedną z przygód „Gangu słodziaków”. Spotkanie przebiegło w miłej i iście czytelniczej atmosferze, a najmłodsi goście mieli okazję do wysłuchania opowiadania i pobudzenia swojej wyobraźni. Raz jeszcze dziękujemy pracownikom szkoły za zaproszenie!

Karolina Wasiluk

 


W środę, 24  października, grupa „ ZERÓWKA” z paniami Małgorzatą Byk i Martą Tokarewicz  wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Młynarach . Z pracą bibliotekarki dzieci  zapoznała pani Kasia, a następnie przeczytała wiersz Danuty Wawiłow „Człowiek ze złotym parasolem”. Wiersz rozbawił dzieci , które stwierdziły że jesienna deszczowa pogoda też ma swoje uroki, dlatego też z zapałem  i  w skupieniu, wspólnie z panią Moniką i Izą, zrobiły kolorowe parasolki. Zaprosiliśmy panią Kasię na 9 listopada do naszej grupy.

Małgorzata Byk

 


Przypominam, że jutro (31 października) jest ostatnia środa miesiąca, a więc rodzice mogą przyjść do naszego Przedszkola na indywidualne konsultacje logopedyczne z panią Karoliną Wasiluk, które odbywają się w godzinach 16:00-17:00. Zapraszamy!

Alina Mikołajczyk

 


Szanowni Państwo,

pojawiła się szansa na zorganizowanie zajęć judo w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego  w Młynarach. Jeśli byliby Państwo zainteresowani udziałem Waszego dziecka  w takich zajęciach, to proszę zgłosić ten fakt dyrektorowi Przedszkola. Zajęcia byłyby przeznaczone dla chłopców i dziewcząt w wieku od 5 do 11 lat, odbywałyby się dwa razy w tygodniu. Koszt 100zł za miesiąc. To, czy zajęcia ruszą, zależy od ilości osób chętnych. Przed podjęciem decyzji można zajrzeć na stronę: https://nazdrowie.pl/artykul/informacje/sztuki-walki-dla-dzieci-dlaczego-warto-zapisac-malucha-na-zajecia/?fbclid=IwAR0r5BYFSO173rgEoSPvGBMiJr5POvQ6JoNKn532avQPinW2Ik4UjlJjijo.

Alina Mikołajczyk


Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu wraz z Fundacją Kierunek Rodzina serdecznie zapraszają Rodziców wraz z dziećmi do udziału w kolejnej edycji konkursu ekologicznego „Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy”.  Kryteria i warunki udziału znajdują się w załączniku. Na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody.


Informuję, że w piątek 2 listopada, ze względu na małą liczbę dzieci, zajęcia będą się odbywały w grupie łączonej, w związku z powyższym proszę Rodziców o przyprowadzenie dzieci z oddziału „0” do Przedszkola, a nie do szkoły.

Alina Mikołajczyk


W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia logopedyczne będą się odbywały w następujących terminach:

 • poniedziałek od 10:15 do 11:45 (w szkole),
 • środa od 9:15 do 11:30 (w przedszkolu).

Proszę, aby dzieci uczęszczające na terapię miały zeszyt, w którym będę zamieszczała istotne informacje dla rodziców i ćwiczenia logopedyczne do domu.

Ponadto informuję, że w każdą ostatnią środę miesiąca będą odbywały się konsultacje logopedyczne dla rodziców w godzinach 16:00-17:00 w budynku przedszkola.

Karolina Wasiluk – logopeda

 


 

12 października 2018 r. upłynął termin składania prac w naszym przedszkolnym konkursie plastycznym „Moja mała Ojczyzna”. Swoje prace złożyli:

 • Wiktoria Sacharczuk (6 lat) z mamą,
 • Miłosz Wieliczko (6 lat) z mamą,
 • Hubert Szpyrka (6 lat),
 • Kaja Zienkiewicz (5 lat) z mamą,
 • Gabriela Lichołat (4 lata) z tatą,
 • Hania Bednarczyk (4 lata) z mamą,
 • Maja Grabkowska (3 lata) z mamą,
 • Laura Bogusławska (3 lata) z mamą,

19 października 2018 r. komisja konkursowa w składzie: Danuta Palczewska (rodzic), Anna Ciepłucha (pomoc nauczyciela) i Bernadeta Perlejewska (księgowa) wyłoniła zwycięzców:

 • I miejsce: Wiktoria Sacharczuk,
 • II miejsce: Hania Bednarczyk i Laura Bogusławska,
 • III miejsce: Maja Grabkowska.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy przystąpili do konkursu.

Prace można obejrzeć w holu Przedszkola lub w Galerii.

Alina Mikołajczyk

 


 

    W piątek 19 października 2018 r. grupa 3-4-latków oraz 4-5-latków wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Zaporowo. Do miejsca docelowego dojechaliśmy autobusem, co sprawiło dzieciom ogromną frajdę, a w lesie zaopiekował się nami Pan Antoni Czyż – specjalista ds. ochrony p.poż, ochrony przyrody i edukacji leśnej. Pan Antoni najpierw zaprowadził nas do szkółki leśnej, gdzie wyjaśnił dzieciom, skąd się biorą duże drzewa, jak są zbudowane i jak zmienia się ich wygląd na zimę, a następnie poprowadził nas ścieżką edukacyjną „Leśne prawdy”. Dzieci miały okazję utrwalić sobie informacje na temat tego, jakie zwierzęta żyją w lesie, jak należy się tu zachowywać i na własne oczy zobaczyć, czego dokonują w lesie bobry. Dopisała nam pogoda, humory, ale i siły – dzieci były naprawdę bardzo dzielne – zwłaszcza Krasnale. Rodziców zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej Galerii.

Alina Mikołajczyk

 


 

   Zwracam się do rodziców, którzy nie podali nam jeszcze swoich adresów mailowych, aby uczynili to jak najszybciej. Ma to związek z planowanymi zmianami dotyczącymi pobierania odpłatności za przedszkole, a mianowicie od 1 listopada nie będzie możliwości dokonywania wpłat u pani intendentki – należności za pobyt dziecka/ dzieci w przedszkolu i wyżywienie będą Państwo bezpośrednio wpłacać na nasze konto, czyli na numer:

22 1020 1752 0000 0902 0160 7191

Na podany przez Państwa adres mailowy pani Urszula Osowska-Klekotka będzie wysyłać maila z informacją, jaką kwotę mają Państwo do zapłaty za dany miesiąc. Przypominam, że opłaty te należy uiszczać do 20. dnia każdego miesiąca – za opóźnienia są naliczane odsetki.

Alina Mikołajczyk

 


 

Dzięki informacjom pozyskanym od Pani Alicji Zienkiewicz nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”, który ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku przedszkolnego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu (więcej informacji na stronie https://www.smialorozmawiamy.pl/).


W ramach ww. programu we wszystkich oddziałach przedszkolnych przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne w oparciu o materiały przygotowane przez wykwalifikowanego medyka, a rodzice podczas listopadowych zebrań otrzymają foldery informacyjne.
 

 
W poniedziałek 5 listopada 2018 r. w naszym Przedszkolu będą robione zdjęcia – tym razem wykona je firma Popularpress. Oferta dla przedszkola obejmuje:

 • kalendarz ścienny 32x45cm zawiera 4 kartki z 4 zdjęciami dziecka: cena 30zł,
 • pocztówki świąteczne 10x15cm 4 sztuki: cena 15zł,
 • wydruk 20x30cm na papierze imitującym płótno: cena 18zł,
 • zdjęcie grupowe 20x30cm: cena 13zł,
 • portret 15x20cm na żółtym papierze imitującym płótno: cena 15zł,
 • portret 15x20cm na matowym papierze fotograficznym: cena 15zł,
 • breloczek dwustronny: cena 15zł.


Cena kompletów:

 • 3 wybrane pozycje: 38zł,
 • 4 wybrane pozycje: 48zł,
 • 5 wybranych pozycji: 58zł,
 • 6 wybranych pozycji: 68zł,
 • 7 wybranych pozycji: 78zł.


Więcej informacji: http://popularpress.pl/dla-ucznia.html.
Popularpress wykonuje zdjęcia wszystkim dzieciom na własną odpowiedzialność, a o ewentualnym zakupie wybranego produktu bądź kompletu decydują rodzice.
Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na fotografowanie dziecka, proszeni są o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy.
Drugie i każde kolejne dziecko z domu płaci tylko połowę ceny za komplet produktów.
 W piątek 9 listopada 2018 r. nasze Przedszkole weźmie udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 wszystkie dzieci i pracownicy Przedszkola wspólnie odśpiewają hymn narodowy (informacje o ww. akcji znajdą Państwo na stronie: https://men.gov.pl/niepodlegla/9-listopada-2018-r-dzien-dla-niepodleglej). Przygotowujemy się do tego dnia dzielnie ćwicząc śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Dla chętnych podajemy poniżej tekst do poćwiczenia w domu:

 

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy,
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

Marsz , marsz , Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem ,
Złączym się z narodem.
 
Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę ,
Będziem Polakami ,
Dał nam przykład Bonaparte ,
Jak zwyciężać mamy.    Marsz , marsz, Dąbrowski, ...

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze ,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze .   Marsz , marsz, Dąbrowski ...

Już tam ojciec do swej Basi
mówi zapłakany:
-Słuchaj jeno pono nasi
biją w tarabany!       Marsz , marsz, Dąbrowski ...

 
 

Przypominam, że dyrektor Przedszkola przyjmuje rodziców w każdy czwartek w godzinach 8.00-9.00 oraz 15.00-16.00, a także w każdym innym dniu  po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

Kalendarz
«
Grudzień 2018
»
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Aktualności
|
Invest In Młynary
|
Urząd Miasta i Gminy
|
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młynarach
|
Ośrodek Kultury
|
Przedszkole w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa w Błudowie
|
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Młynarach
|
Budżet Obywatelski Miasta i Gminy Młynary jako część budżetu Gminy Młynary na 2015 rok
|
Charakterystyka Gminy
|
Cmentarz Komunalny w Młynarach
|
Dotacje do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Młynary
|
Dotacje na usuwanie wyrobów azbestowych z nieruchomości na terenu gminy Młynary
|
Formularz kontaktowy
|
Informacje o zagrożeniach i zdarzeniach kryzysowych
|
Informator inwestycyjny
|
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
|
Obszary inwestycyjne
|
Organizacje pozarzadowe
|
Partnerstwo Gmin Młynary - Brokdorf
|
Rada Miejska
|
Plany Odnowy Miejscowości
|
Trasy rowerowe
|
Przebudowa drogi gminnej Włóczyska
|
Partnerstwo Gminy Młynary - Miasto Laduszkin
|
Sołectwa
|
Przebudowa drogi gminnej Nowe Monasterzysko
|
Wieści z Województwa
|
Wodociągi Młynarskie Sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Młynarach
|
Zestawienie władz UMiG Młynary