Dziś jest: piątek 22 stycznia 2021 Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
PLENDE A- A A+

Aktualności rok szkolny 2020/21

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy

dużo zdrowia, młodzieńczej energii,

pogody ducha, pociechy z wnuków

oraz samych radosnych chwil spędzonych z najbliższymi!

 


14 stycznia 2021 r. dzieci z grupy „Misie” wysłuchały i obejrzały nagranie w wykonaniu Pani Anny Kołodziej-Rabiczko - Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Młynary. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wiersza naszego przyszłego patrona Jana Brzechwy pt.: „Kwoka”. Dziękujemy Pani Sekretarz za znalezienie czasu i przeczytanie dzieciom wiersza w tak innej podyktowanej pandemią formie. Mamy nadzieję, że zapoczątkowana w ten sposób akcja czytania dzieciom zachęci pozostałych pracowników urzędu, jednostek mu podległych i innych osób znanych w naszym lokalnym środowisku, a także samych rodziców do nagrywania krótkich filmików, w których czytają dzieciom wiersze lub bajki.

Karolina Wasiluk


Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków. Ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu, dlatego też dzieci z grupy "Sówek" wykonały specjalne kule z pokarmem dla ptaszków i dbają o to, by w znajdującym się w ogrodzie przedszkolnym karmniku nie zabrakło dla nich jedzenia.

 

Anna Stando


Nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta".  W ramach wspomnianej akcji w grudniu dzieci z oddziału "Sówek" wykonały kartki świąteczne i ozdoby choinkowe dla swoich bliskich, a na przełomie grudnia i stycznia w Przedszkolu odbyła się zbiórka na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w miejscowości Zbożne (gmina Morąg). Wspólnymi siłami udało się nam zebrać karmę, przekąski, a także koce i artykuły przydatne do opieki nad zwierzętami. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!

   

Anna Stando
Agata Frąckiewicz


Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony https://bajki-zasypianki.pl/czytanki-dla-dzieci/

Na powyższej stronie dostępne są za darmo bajki relaksacyjne i terapeutyczne (tzw. pomagajki), które pomagają dzieciom nieśmiałym, wyjaśniają świat i oswajają trudne tematy, m.in. rozwód, strach przed ciemnością, pierwszą wizytę u dentysty, niepełnosprawność, autyzm i mutyzm.

Czasami ciężko znależć odpowiednie słowa lub argumenty - zwłaszcza w rozmowie z dziećmi, więc takie bajki mogą się okazać bardzo pomocne.

Alina Mikołajczyk


HARMONOGRAM DOWOZÓW OD PONIEDZIAŁKU 18 STYCZNIA 2021 ROKU

/userfiles/files/Harmonogram dowozow od 18 stycznia 21.pdf


W dniu 7 stycznia 2021 r. odbyło się wręczenie nagród za wygraną oraz udział w konkursie plastycznym "Witajcie w naszej bajce...". Konkurs miał za zadanie przybliżyć dzieciom twórczość Jana Brzechwy - przyszłego patrona naszego Przedszkola. Laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w trzech kategriach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy słodki upominek.

     

Agata Frąckiewicz


"ENTLICZEK-PENTLICZEK"

Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w naszym I Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. "Entliczek-pentliczek". Celem konkursu jest m.in. popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy - przyszłego patrona Przedszkola w Młynarach, rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, a także zachęcanie ich do przezwyciężania własnej nieśmiałości. Poniżej zamieszczam regulamin ww. konkursu. Zachęcam do zapoznania się z nim oraz do zgłaszania dzieci do konkursu!

/userfiles/files/Regulamin konkursu recytatorskiego.pdf

Alina Mikołajczyk


Miło mi poinformować, że nasze Przedszkole otrzymało wyróżnienie w konkursie na projekt z cyklu W królestwie jesieni pod nazwą "Jak jesienią świat się zmienia?". W ramach projektu dzieci z oddziału "Lisków urwisków" oraz "Sówek" pod kierunkiem p. Anny Stando, p. Karoliny Darmofał-Niskiej oraz p. Magdaleny Kwarty prowadziły jesienne obserwacje w przyrodzie, zgromadziły dary jesieni do kącików przyrody, zrobiły pyszny sok jabłkowy, a także wykonały zespołową pracę plastyczną pt. "Kapelusz Pani Jesieni". Ponadto "Liski urwiski" stworzyły piękne pacynki i ludziki z zebranego na spacerach materiału przyrodniczego, a "Sówki" wzięły udział w "Balu jesieni", który zakończył się pokazem mody jesiennej. Dziękuję dzieciom i paniom nauczycielkom za godne reprezentowanie naszego Przedszkola - otrzymaliśmy nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale także edukacyjne puzzle i trzy przepiękne pluszowe ptaki, które wydają swój autentyczny dźwięk (gil, sikorka bogatka, kos).

     

Alina Mikołajczyk


  WIARY, KTÓRA ODMIENI NASZE SERCA.


  NADZIEI, ŻE JUTRO BĘDZIE LEPSZE.


  MIŁOŚCI, KTÓRA PRZETRWA NAJGORSZE MOMENTY W ŻYCIU.


 I ZDROWIA, KTÓREGO TAK BARDZO WSZYSCY POTRZEBUJEMY.


  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku
  życzy Dyrektor Przedszkola w Młynarach wraz  z Pracownikami

 

 

 


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W ZWIĄZKU Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KOLEJNYCH DWÓCH PRACOWNIKÓW WIRUSEM SARS-COV-2
ORAZ SKIEROWANIEM ICH WSPÓŁPRACOWNIKÓW NA KWARANTANNĘ

PRZEDSZKOLE W MŁYNARACH W DNIACH 21 - 23 GRUDNIA 2020 ROKU BĘDZIE PRACOWAŁO W SYSTEMIE ZDALNYM.
 

ZGODNIE Z WCZEŚNIEJSZYMI USTALENIAMI 24 GRUDNIA 2020 ROKU PRZEDSZKOLE JEST ZAMKNIĘTE,
A ZAJĘCIA ZOSTANĄ WZNOWIONE W PONIEDZIAŁEK 28 GRUDNIA 2020 ROKU.

W ZWIĄZKU Z NIEDUŻĄ LICZBĄ PRZEDSZKOLAKÓW ZAPISANYCH DO PRZEDSZKOLA NA OKRES OD 28 DO 31 GRUDNIA 2020 ROKU
DZIECI Z ODDZIAŁU "SÓWEK", "LISKÓW URWISKÓW" ORAZ "WIEWIÓREK" BĘDĄ POŁĄCZONE W JEDNĄ GRUPĘ.

W SYLWESTRA PRZEDSZKOLE JEST OTWARTE DO GODZINY 14:00.
 

PRZYPOMINAM TAKŻE, ŻE W OKRESIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYM NIE BĘDZIE KURSOWAŁ AUTOBUS SZKOLNY-
KURSY ZOSTANĄ WZNOWIONE OD PONIEDZIAŁKU 4 STYCZNIA 2021 ROKU
.


Alina Mikołajczyk - Dyrektor Przedszkola w Młynarach


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W ZWIĄZKU Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM DWÓCH NAUCZYCIELEK WIRUSEM SARS-COV-2
ORAZ SKIEROWANIEM PIĘCIU PRACOWNIKÓW NA KWARANTANNĘ

PRZEDSZKOLE W MŁYNARACH W DNIACH 14 - 18 GRUDNIA 2020 ROKU BĘDZIE PRACOWAŁO W SYSTEMIE HYBRYDOWYM, TZN.
ODDZIAŁY "MOTYLKÓW" I "SÓWEK" MAJĄ ZAJĘCIA STACJONARNE,

NATOMIAST ODDZIAŁY "MISIÓW", "WIEWIÓREK" I "LISKÓW URWISKÓW" BĘDĄ OBJĘTE KSZTAŁCENIEM ZDALNYM.

Alina Mikołajczyk - Dyrektor Przedszkola w Młynarach


W tym roku Mikołaj odwiedził dzieci w Przedszkolu w Młynarach w nocy z 6 na 7 grudnia. Każdej grupie zostawił prezenty-niespodzianki, które sprawiły naszym wychownkom wiele radości. Oczywiście Mikołaj nie poradziłby sobie bez pomocy pracowników i rodziców, dlatego z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować:

 • wszystkim nauczycielkom oraz pracownikom obsługi za przystrojenie sal,
 • p. Izabeli Binkiewicz za ubranie choinek, które stanęły przy wejściu do Przedszkola, na stołówce i na piętrze,
 • pracownikom kuchni za upieczenie przepysznych pierniczków, które dzieci otrzymały na deser,
 • p. Izabeli Mackiewicz, p. Justynie Rataj oraz p. Aleksandrze Sarneckiej za dostarczenie choinek,
 • p. Justynie Rataj oraz Magdalenie Romanek za pomoc w strojeniu sali "Sówek",
 • p. Justynie Falkowskiej za przygotowanie paczek w grupie "Sówek",
 • p. Judycie Chrobocińskiej, p. Annie Bernatowskiej, p. Marcie Rymszy oraz p. Aleksandrze Grudzińskiej za przystrojenie sali "Motylków" i przygotowanie paczek,
 • p. Sylwii Kaczyńskiej, p. Monice Lisowskiej oraz p. Ewie Michewicz za przygotowanie paczek w grupie "Misiów",
 • p. Paulinie Bednarczyk za przygotowanie paczek do grupy "Wiewiórek" i "Lisków urwisków" oraz stworzenie przepięknych dekoracji,
 • p. Magdzie Dabkiewicz za przygotowanie paczek do grupy "Wiewiórek",
 • p. Kai Chorchel za pomoc w złożeniu dekoracyjnego kominka w sali "Wiewiórek".

"Misie"

"Motylki"

"Wiewiórki"

"Liski urwiski"

"Sówki"

sala "Wiewiórek"

dekoracje autorstwa p. Pauliny Bednarczyk

nasze przedszkolne choinki

       

Alina Mikołajczyk


„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

(Ks. Mieczysław Maliński)

Jakiś czas temu wstrząsnęła nami informacja o nieszczęściu, jakie spotkało Państwa Rękawków - w wyniku pożaru Pani Marta i Pan Paweł stracili dobytek swego życia... Zwróciłam się do przedszkolnej społeczności z prośbą o pomoc finansową dla poszkodowanej rodziny, gdyż syn i córka Państwa Rękawków są naszymi wychowankami. Dziś przekazałam na ręce Pani Marty zebraną kwotę w wysokości 1218 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej zbiórce i w tych ciężkich czasach podzieli się tym, co mają, a Pani Marcie i Panu Pawłowi życzymy dużo siły, cierpliwości oraz wiary w to, że to, co najlepsze, dopiero przed Nimi!

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie na kiermasz świąteczny, który rozpocznie się już jutro, czyli 1 grudnia. Przy okazji serdecznie dziękuję pani Katarzynie Czyż, która nie tylko czuwała nad przygotowaniem tego przedsięwzięcia, ale sama zrobiła m.in. przecudne skrzaty, pracownikom Przedszkola za wykonanie przepięknych choinek, stroików, bombek i innych świątecznych ozdób, dzieciom z grupy "Lisków urwisków" za przygotowanie pierników, "Misiom" za zrobienie świeczników, "Motylkom" za zrobienie kartek świątecznych, a "Wiewiórkom" za przygotowanie wiszących Mikołajów.

Dochód z kiermaszu świątecznego zostanie przeznaczony na organizację uroczystości związanej z nadaniem Przedszkolu imienia Jana Brzechwy.

Prosimy o zachowywanie dystansu przy stoisku i posiadanie maseczek.

Alina Mikołajczyk


Dnia 30 listopada 2020 r. nastąpiło rozstrzygnięcie naszego przedszkolnego konkursu plastycznego pt. ,, Witajcie w naszej bajce...”.  Przed Komisją konkursową, w skład której weszły: p. Agata Frąckiewicz jako koordynator konkursu i przedstawiciel nauczycieli, p. Agnieszka Kościelska jako przedstawiciel pracowników niepedagogicznych oraz p. Paulina Bednarczyk - Przewodnicząca Rady Rodziców, stanęło niełatwe zadanie, gdyż wszystkie złożone praca były piękne i bardzo ciekawe. Niemniej jednak Komisja, zgodnie z regulaminem konkursu, musiała ocenić najpierw zgodność prac z tematyką konkursu, a następnie oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu, a także walory artystyczne tj. kompozycję, kolorystykę i technikę wykonania. I właśnie jeśli chodzi o technikę, to ogromnym walorem, na który zwracano szczególną uwagę, była samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

Po obradach Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I kategoria wiekowa (2,5-3 lata):

1. miejsce - Hanna Grudzińska (3 l.) z "Motylków" wraz z siostrą Julią, praca "Na straganie",

2. miejsce - Hanna Dusza (3 l.) z "Misiów" wraz z mamą Beatą, praca "Kaczka Dziwaczka”,

3. miejsce - Arkadiusz Płaza (3 l.) z "Misiów", praca "Smok".

II kategoria wiekowa (4-5 lat):

1 miejsce - Przemysław Dominik Przybylak (4 l.) z "Sówek" wraz z mamą Aleksandrą, praca "Stonoga”,

2 miejsce - Mateusz Romanek (5 l.) z "Lisków urwisków", praca „Leń”,

3 miejsce - Chloe Camilleri (5 l.) z "Wiewiórek", praca "Kaczka Dziwaczka” oraz

                      Helena Bednarczyk (4 l.) z "Wiewiórek", praca "Kaczka Dziwaczka".

III kategoria wiekowa (6 lat):

1. miejsce - Natalia Romanek z "Lisków urwisków", praca "Na wyspach Bergamutach",

2. miejsce - Hanna Zofia Bednarczyk z "Lisków urwisków" z mamą Pauliną, praca "Na straganie",

3. miejsce - Zuzanna Cała z "Lisków urwisków" z mamą Katarzyną, praca "Na straganie".

Wyróżnienie:

Maciej Paczuski (6 l.) z "Sówek" z mamą Amelią, praca "Na straganie".

 

Dziękujemy za udział wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom/ opiekunom i już zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim, który odbędzie się po Nowym Roku.

Wszystkie konkursowe prace zostaną wyeksponowane w naszym Przedszkolu, a ich zdjęcia można obejrzeć poniżej (prace są zaprezentowane wg kolejności alfabetycznej nazwisk).

 

Bednarczyk Hanna Zofia, lat 6, grupa "Liski urwiski"

Bednarczyk Helena, lat 4, grupa "Wiewiórki"

Cała Zuzanna, lat 6, grupa "Liski urwiski"

Camilleri Chloe, lat 5, grupa "Wiewiórki"

Czuba Aleksander, lat 4, grupa "Wiewiórki"

Dusza Hanna, lat 3, grupa "Misie"

Falkowska Alicja, lat 6, grupa "Sówki"

Grabowski Adam, lat 4, grupa "Motylki"

Grudzińska Hanna, lat 3, grupa "Motylki"

Niedbała Aleksandra, lat 4, grupa "Misie"

Paczuski Maciej, lat 6, grupa "Sówki"

Płaza Arkadiusz, lat 3, grupa "Misie"

Płaza Aurelia, lat 6, grupa "Liski urwiski"

Pochodaj Wiktor, lat 3, grupa "Motylki"

Przybylak Przemysław Dominik, lat 4, grupa "Sówki"

Romanek Mateusz, lat 5, grupa "Liski urwiski"

Romanek Natalia, lat 6, grupa "Liski urwiski"

Sobasz Radosław, lat 6, grupa "Sówki"

Tokarewicz Magdalena, lat 6, grupa "Sówki"

Tupko Lena, lat 3, grupa "Motylki"

Wytrwał Lena Magdalena, lat 4, grupa "Motylki"

Agata Frąckiewicz


Drodzy Rodzice,

zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Świąteczny prezent dla Profesora Einsteina" organizowanym przez Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi - wszelkie szczegóły w regulaminie poniżej:

/userfiles/files/Regulamin-Swiateczny-prezent-dla-Profesora-Einsteina-2020-skonwertowany.pdf

/userfiles/files/Karta-zgloszeniowa-Swiateczny-prezent-dla-Profesora-Einsteina-2020-skonwertowany.pdf

Alina Mikołajczyk


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwoje naszych Przedszkolaków z grupy "Lisków urwisków" odniosło sukces w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Pasłęku. Patronat nad konkursem objął Pan Maciej Romanowski - Starosta Elbląski, a temat konkursu brzmiał "Jestem bohaterem czasu walki z koronawirusem" i nawiązywał do obecnej sytuacji, w jakiej funkcjonujemy ze względu na zagrożenie epidemiczne.

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym Mateusz Romanek zajął II miejsce, a jego siostra - Natalia, otrzymała wyróżnienie. Rodzeństwo otrzymało nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i Natalce, ale także ich Rodzicom - pani Annie i Eugeniuszowi Romankom, gdyż nagrodzone prace plastyczne zostały przygotowane przez Mateusza i Natalkę w domu! 

Alina Mikołajczyk


Dziś świętowaliśmy w naszym Przedszkolu razem z pluszkami. Były różnego rodzaju zabawy ruchowe, śpiewy, malowanie i kolorowanie, pamiątkowe dyplomy i odznaki, a nawet fotobudkasmiley

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzony jest 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

                          

Alina Mikołajczyk


W związku z toczącą się procedurą nadania naszemu Przedszkolu imienia Jana Brzechwy przy wejściu do naszej placówki pojawił się kącik poświęcony naszemu przyszłemu patronowi.

Dziękuję Pani Arletcie Szatkowskiej oraz Jej mężowi - Panu Wojtkowi za przygotowanie tak przepięknej ekspozycji, a Pani Pauli Pierzchale za cudowny portret Jana Brzechwy, który wzbudza zachwyt wszystkich dookoła!!!

Alina Mikołajczyk


W tym wyjątkowym dniu chciałabym Państwu zacytować fragment  z książki Diane Loomans"Rewolucja w uczeniu:

"Gdybym mogła od nowa wychowywać dziecko,

Częściej używałabym palca do malowania, a rzadziej do wytykania.

Mniej bym upominała, a bardziej dbała o bliski kontakt.

Zamiast patrzeć stale na zegarek, patrzyłabym na to, co robi.

Wiedziałabym mniej, lecz za to umiałabym okazać troskę.

Robilibyśmy więcej wycieczek i puszczali więcej latawców.

Przestałabym odgrywać poważną, a zaczęła poważnie się bawić.

Przebiegałabym więcej pól i obejrzała więcej gwiazd.

Rzadziej bym szarpała, a częściej przytulała.

Rzadziej byłabym nieugięta, a częściej wspierała.

Budowałabym najpierw poczucie własnej wartości, a dopiero potem dom.

Nie uczyłabym zamiłowania do władzy, lecz potęgi miłości. "

Tak trochę refleksyjnie, ale myślę, że czasami warto zatrzymać się w tym pędzie i podarować najbliższym to, co mamy najcenniejsze, a mianowicie: SWÓJ CZAS...

A do odsłuchania polecam gorąco ten oto utwór: https://www.youtube.com/watch?v=Mudintn3BM4

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo,

w piątek wieczorem rodzinę dwójki naszych Przedszkolaków spotkała ogromna tragedia - pożar domu. Na szczęście wszyscy członkowie rodziny są cali i zdrowi. Pomoc rzeczową otrzymali już od bliskich i przyjaciół. Ja zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc materialną. W Przedszkolu w każdej grupie znajdą się puszki, do których będzie można wrzucić swój datek.

Z góry dziękuję Państwu za okazane wsparcieheart

Możliwe jest także wsparcie wspomnianej rodziny poprzez stronę internetową: https://zrzutka.pl/m6f28y


SZKOŁA DO HYMNU

We wtorek 9 listopada dzieci z grupy "Sówek" i "Lisków urwisków" przyłączyły się wraz ze swoimi nauczycielkami: panią Karoliną Darmofał-Niską i panią Magdaleną Kwartą do akcji "Szkoła do hymnu". Nasze przedszkolaki spisały się na szóstkę! Przy okazji dziękujemy Rodzicom za poćwiczenie z dziećmi "Mazurka Dąbrowskiego" w domu oraz ubranie dzieci w galowy strój.

Alina Mikołajczyk


HARMONOGRAM DOWOŻENIA DZIECI DO PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OD PONIEDZIAŁKU 9 LISTOPADA 2020 ROKU

/userfiles/files/Harmonogram dowozenia od 9_11.pdf


"WITAJCIE W NASZEJ BAJCE..."

Zachęcamy dzieci oraz Rodziców do wzięcia udziału w naszym przedszkolnym konkursie plastycznym pt. ,, Witajcie w naszej bajce...". Celem konkursu jest m.in. przybliżenie dzieciom twórczości Jana Brzechwy - przyszłego patrona Przedszkola w Młynarach. Poniżej zamieszczam regulamin ww. konkursu. Zachęcam do zapoznania się z nim oraz do wzięcia udziału w konkursie!

/userfiles/files/Regulamin konkursu plastycznego WITAJCIE W NASZEJ BAJCE.pdf

Alina Mikołajczyk


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W ZWIĄZKU Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM PIĘCIU PRACOWNIKÓW WIRUSEM SARS-COV-2
DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH,
PO UZYSKANIU POZYTYWNEJ OPINII PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO I UZYSKANIU ZGODY BURMISTRZA MIASTA I GMINY MŁYNARY,
ZAWIESZA ZAJĘCIA W FORMIE STACJONARNEJ.

PRZEDSZKOLE KONTYNUUJE PRACĘ W SYSTEMIE ZDALNYM W OKRESIE OD 3 DO 6 LISTOPADA 2020 ROKU,

A WIĘC DZIECI Z GRUP: "SÓWEK", "LISKÓW URWISKÓW", "WIEWIÓREK" I "MOTYLKÓW" WRACAJĄ DO PRZEDSZKOLA
W PONIEDZIAŁEK 9 LISTOPADA 2020 ROKU.

GRUPA "MISIÓW" OBJĘTA BĘDZIE KSZTAŁCENIEM NA ODLEGŁOŚĆ JESZCZE W DNIACH 9-10 LISTOPADA 2020 ROKU,
A WIĘC DZIECI Z TEJ GRUPY WRACAJĄ DO PRZEDSZKOLA W CZWARTEK 12 LISTOPADA 2020 ROKU.


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W ZWIĄZKU Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM JEDNEGO Z PRACOWNIKÓW WIRUSEM SARS-COV-2 ORAZ PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA U KOLEJNEGO PRACOWNIKA
DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH,
PO UZYSKANIU POZYTYWNEJ OPINII PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO I UZYSKANIU ZGODY BURMISTRZA MIASTA I GMINY MŁYNARY,
ZAWIESZA ZAJĘCIA W FORMIE STACJONARNEJ.

PRZEDSZKOLE PRZECHODZI NA SYSTEM PRACY ZDALNEJ W OKRESIE OD 27 PAŹDZIERNIKA DO 2 LISTOPADA 2020 ROKU.


Drodzy Rodzice,

od soboty 10 października obowiązują nowe zasady dotyczące zakrywania ust i nosa. Nakłada je opublikowane w piątek Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1758). Z treścią ww. rozporządzenia mogą się Państwo zapoznać tutaj: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001758 , ja chciałam jednak zwrócić szczególną uwagę na dwa zapisy, a mianowicie:

"§ 27. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568, 695, 1087 i 1517), ust i nosa: (...)

2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym: (...)

c) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, (...)

3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:

2) dziecka do ukończenia 5. roku życia; (...)

3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu:

a) całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,

b) trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; (...)

15) uczniów i dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz osób zatrudnionych w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego, szkole lub placówce oświatowej - na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem postanowi inaczej."

Podsumowując, dzieci, które ukończyły 5 rok życia muszą w drodze do Przedszkola mieć założoną maseczkę, ale już na terenie placówki nie - tak samo jak nauczyciele i pracownicy (wyjątkiem jest sytuacja, kiedy pracownicy nie mogą zachować od siebie lub rodziców 1,5-metrowego dystansu społecznego, wówczas również mają obowiązek zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki lub przyłbicy).

Rodzice i osoby upoważnione do odbioru dzieci muszą mieć zasłonięte usta i nos - nic się w tej kwestii nie zmieniło.

W związku ze znalezieniem się w tzw. strefie żółtej wprowadzony został przeze mnie zakaz wyjść grupowych.

/userfiles/files/Zalecenia_–_dyrektorzy_szkol_i_placowek_w_strefie_czerwonej_i_zoltej_28-08-2020.doc

Alina Mikołajczyk


ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dni ustawowo wolne:

11 listopada 2020 r. (środa) Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia 2019 r. (piątek) Boże Narodzenie (pierwszy dzień)

1 stycznia 2021 r. (piątek) Nowy Rok
6 stycznia 2020 r. (środa) Święto Trzech Króli
5 kwietnia 2020 r. Poniedziałek Wielkanocny
3 maja 2020 r. (poniedziałek) Święto Konstytucji 3 Maja
3 czerwca 2020 r. (czwartek) Boże Ciało

Dzień dodatkowo wolny i przerwy w funkcjonowaniu Przedszkola (ustalone w porozumieniu z Radą Rodziców i zaakceptowane przez organ prowadzący):

24 grudnia 2020 r. (czwartek) Wigilia
Ferie zimowe: 1 - 5 lutego 2021 r.
Przerwa wakacyjna: 19 lipca - 31 sierpnia 2021 r.

W Sylwestra Przedszkole będzie otwarte od godziny 6:30 do 14:00.

W czasie zimowej przerwy świątecznej, czyli 23 grudnia oraz w dniach 28-31 grudnia 2020 r., podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych od 25 do 29 stycznia 2021 r., a także 1 i 2 kwietnia 2021r. przed Wielkanocą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze mogą być organizowane w grupach łączonych ze względu na niższą frekwencję dzieci.

Alina Mikołajczyk


W środę 7 października, w ramach "Programu preorientacji zawodowej w Przedszkolu w Młynarach" grupę "Misiów" odwiedził tata Zosi i Hani - Pan Radosław Lisowski. Pan Radek opowiedział dzieciom, czym zajmuje się strażak. Przedszkolaki mogły obejrzeć wóz strażacki oraz znajdujące się w nim sprzęty. "Misiakom" spodobały się najbardziej krótkofalówki oraz sygnały auta. Bardzo dziękujemy Panu Radosławowi Lisowskiemu za pokaz oraz poświęcony czas.
 


Agata Frąckiewicz


Mam przyjemność poinformować Państwa, że w niedzielę 4 października przy naszym Przedszkolu stanęło serce na nakrętki. Oczywiście nie miałoby to miejsca, gdyby nie współpraca naszej przedszkolnej społeczności. DZIĘKUJĘ Pani Magalenie Romanek za namiar do Fundacji Złotowianka: https://fundacjazlotowianka.pl, Oddziałowym Radom Rodziców na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Pauliną Bednarczyk za poparcie pomysłu z postawieniem serca i wyrażeniem zgody na pobranie z każdej grupy składki na ten cel, a Pracownikom Przedszkola za pokrycie kosztów transportu. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!!

  

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice,

we wtorek 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Może jest to dobra okazja, aby tego dnia odwiedzić Bibliotekę Publiczną w Młynarach, która bierze udział w projekcie przeznaczonym dla dzieci w wieku przedszkolnym pt.: "Mała książka - wielki człowiek".

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

Alina Mikołajczyk


W piątek 25 września nasze "Wiewióreczki" odwiedził pan Mariusz Elbruda. Pan Mariusz zajechał pod nasze Przedszkole wozem strażackim, a następnie w ciekawy sposób opowiedział przedszkolakom o swojej pracy i zademonstrował im wszystkie elementy wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi i pani Adriannie Sękowskiej za umożliwienie nam organizacji kolejnego spotkania w ramach Programu preorientacji zawodowej.

Arletta Szatkowska


Biuro Profilaktyki Zdrowotnej NFZ  zaprasza do obejrzenia cyklu 10 filmów edukacyjnych pod wspólnym tytułem „Bezpieczni w czasie epidemii”.

Jest to nowy projekt, przygotowany w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów, który porusza między innymi takie tematy, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie żyć w stanie epidemii. Zaproszeni do współpracy eksperci radzą, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości, co robić by się nie zarazić, co znaczy „być odpowiedzialnym”, jak bezpiecznie podróżować, jak zadbać o zdrowie i kondycję oraz jak korzystać ze świadczeń zdrowotnych.

Wszystkie filmy są z napisami dla osób niesłyszących. Cykl filmów dostępny jest na kanale Akademia NFZ na YouTube oraz na stronie linkd.pl/9adp

Alina Mikołajczyk


W ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz instytucjami i organizacjami lokalnymi realizuje w 2020 r. projekt "Warmia i Mazury na drodze ku polskości".

Projekt obejmuje konkursy:

1. „Rok 1920 w Polsce. Wojna polsko-bolszewicka. Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu” – konkurs wiedzy historycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
2. „I Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej Warmii i Mazur im. płk. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszko” – konkurs pieśni patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
3. „Wojna polsko- bolszewicka – świadectwa z przeszłości” – konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
4. „Tropem bitew polskich – od Cedyni po Bitwę Warszawską” – konkurs dla rodzin na stworzenie gry (planszowej, karcianej, logicznej).
W roku obchodów setnych rocznic ważnych dla naszego kraju, które zapisały się wielkimi literami na kartach historii Polski, zachęcamy do uczczenia bohaterów i twórców tych wydarzeń. Uczestnictwo w ww. przedsięwzięciach będzie szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności za niepodległość Ojczyzny i wolność Jej obywateli.

Dla laureatów organizatorzy konkursów przygotowali nagrody rzeczowe.

Regulaminy ww. konkursów dostępne są na stronie:
http://www.ko.olsztyn.pl/2020/09/25/konkursy-w-ramach-programu-wieloletniego-niepodlegla-na-lata-2017-2022/

Alina Mikołajczyk


RADA RODZICÓW PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH - ROK SZKOLNY 2020/2021

W bieżącym roku szkolnym w poszczególnych grupach wybrano następujące osoby do Oddziałowych Rad Rodziców:

 • "Motylki": Judyta Katarzyna Chrobocińska - przewodnicząca, członkowie: panie Marta Rymsza i Anna Genowefa Bernatowska;
 • "Misie": pani Ewa Michewicz - przewodnicząca, członkowie: panie Sylwia Kaczyńska i Katarzyna Rożak;
 • "Wiewiórki": pani Paulina Wiktoria Bednarczyk - przewodnicząca; członkowie: panie Magda Dabkiewicz i Celina Camilleri;
 • "Liski urwiski": pani Paulina Wiktoria Bednarczyk - przewodnicząca; członkowie: panie Monika Król i Wioletta Pawłowska;
 • "Sówki": pani Sylwia Lewandowska - przewodnicząca; członkowie: pani Karolina Szulgo i pan Tomasz Wrzałka.

Przewodniczący Oddziałowych Rad Rodziców tworzą Radę Rodziców Przedszkola w Młynarach. Spośród nich, na pierwszym zebraniu, które odbyło się 23 września 2020 r., wybrano Prezydium w składzie:

pani Paulina Wiktoria Bednarczyk - przewodnicząca,

pani Anna Genowefa Bernatowska - zastępca przewodniczącej,

pani Sylwia Lewandowska - sekretarz.

Wszystkim wyżej wymienionym Rodzicom serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!

Alina Mikołajczyk


W środę 23 września pojawiły się przy naszym Przedszkolu cztery pojazdy podstawione przez pana Marka Bednarczyka. Najpierw dzieci z grupy "Lisków urwisków", a następnie z grupy "Wiewiórek" miały okazję przyjrzeć się z bliska: koparko-ładowarce, wozowi asenizacyjnemu, śmieciarce i hakowcowi. Pan Marek wytłumaczył dzieciom, do jakich prac można wykorzystywać prezentowane pojazdy i zademonstrował, jak niektóre z nich działają. Dzieci były mega zadowolone! Dziękujemy państwu Markowi i Paulinie Bednarczyk za zaaranżowanie tego spotkania, a tym samym za udział w realizacji naszego "Programu preorientacji zawodowej".

  

Alina Mikołajczyk


W środę 16 września w gości do dzieci z grupy "Motylków" przyjechali policjanci z Posterunku Policji w Młynarach. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną spotkanie z przedszkolakami odbyło się na zewnątrz. Asp. szt. Artur Łachmański i sierż. szt. Tomasz Kirol nie tylko opowiedzieli dzieciom, czym zajmują się policjanci na co dzień, ale przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze - w tym zasady przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Na koniec spotkania policjancji zaprezentowali dzieciom dźwięk syreny policyjnej, który ze względu na swoją głośność niestety nie każdemu przypadł do gustu.

Dziękujemy obu Panom za spotkanie oraz przybliżenie naszym  przedszkolakom zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego.

Alina Mikołajczyk

 


W piątek 4 września odwiedzili nasze Przedszkole niezapowiedziani goście, a mianowicie pani Renata Wioletta Bednarczyk - Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, wraz z panią Sekretarz: Anną Kołodziej-Rabiczko. Ze względu na obowiązujące obostrzenia Panie nie mogły osobiście wejść do każdej z grup, ale złożyły na moje ręce komplet odblasków, który otrzyma każdy z naszych wychowanków.

Pamiętajmy, że noszenie przez dzieci elementów odblaskowych na terenie zabudowanym nie jest obowiązkowe, ale czyni je bardziej widocznymi - zwłaszcza wieczorami i w okresie jesienno-zimowym, kiedy dookoła jest szaro, buro i ponuro. Wyposażając dziecko w odblaski i wyjaśniając mu metodę ich działania, kształtujemy w nim poczucie odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo oraz pozwalamy poczuć się pewnie.

Alina Mikołajczyk


APEL DO RODZICÓW

Szanowni Państwo,

przypominam, że rozpoczęliśmy rok szkolny w nowej rzeczywistości. Odpowiedzialność za zdrowie dzieci spoczywa na nas wszystkich, dlatego proszę o zdyscyplinowanie przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci z placówki.

Wchodzicie Państwo do Przedszkola z dzieckiem, macie oczywiście ubraną maseczkę, dezynfekujecie ręce - chyba, że macie rękawiczki, to nie musicie tego robić, wchodzicie z dzieckiem do szatni (na dole 5 rodziców z dzieckiem, na górze 7 rodziców z dzieckiem), pomagacie się dziecku przebrać, uścisk, buziak i dziecko wchodzi do sali. Nie ma stania przy drzwiach, podpatrywania, czy dziecko już zaczęlo płakać, dyskusji, niepotrzebnego gromadzenia się - porozmawiać mogą ze sobą Państwo po wyjściu z budynku. Na terenie przedszkola zachowujecie Państwo tzw. dystans społeczny, czyli odległość od siebie, pracowników i innych dzieci minimum 1,5m.

Jeśli mają Państwo do wpłacenia jakieś pieniążki czy chcą Państwo przekazać nauczycielce jakieś dokumenty, to najlepiej spakować to wszystko do koperty, podpisać, oddać i wyjść.

Jak Państwo przychodzą po dziecko, to proszę dowiedzieć się, o których godzinach dana grupa je posiłki i przyjść już po ich zakończeniu, gdyż nie możecie przesiadywać na korytarzach!

PROSZĘ, SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM I PRZESTRZEGAJMY USTALONYCH PROCEDUR, GDYŻ W PRZECIWNYM RAZIE BĘDĘ ZMUSZONA ZARZĄDZIĆ PRZEKAZYWANIE DZIECKA PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH I BĘDĄ PAŃSTWO ZMUSZENI STAĆ PRZED PRZEDSZKOLEM W KOLEJCE.

Alina Mikołajczyk

Kalendarz
«
Styczeń 2021
»
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Aktualności
|
KORONAWIRUS
|
Rada Miejska
|
Harmonogram wydarzeń gminnych
|
Invest In Młynary
|
Nieruchomości komunalne przeznaczone do sprzedaży
|
Urząd Miasta i Gminy
|
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młynarach
|
Ośrodek Kultury
|
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Młynarach
|
Przedszkole w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa w Błudowie
|
Charakterystyka Gminy
|
Projekty
|
Cmentarz Komunalny w Młynarach
|
Dotacje
|
Programy krajowe
|
Aktualne oferty pracy
|
Informacje o zagrożeniach i zdarzeniach kryzysowych
|
Inwestycje gminne
|
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
|
Organizacje pozarzadowe
|
Plany Odnowy Miejscowości
|
"Prosto z Młynar" - Gminny Biuletyn Informacyjny
|
Raport o stanie Gminy Młynary
|
Rolnictwo i leśnictwo
|
Sołectwa
|
Turystyka
|
Wspólpraca zagraniczna
|
Konsulatacje społeczne
|
Formularz kontaktowy