Dziś jest: środa 18 września 2019 Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława
PLENDE A- A A+

Wydarzenia

INAUGURACJE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie rok szkolnego. W czasie uroczystości głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Anna Strzelecka, która przywitała przybyłych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców.  Po tym wystąpieniu kilka słów skierowała do zebranych Burmistrz Miasta i Gminy Młynary p. Renata Bednarczyk. Ważnym elementem dzisiejszej uroczystości była minuta ciszy, którą uczczono pamięć i oddano szacunek pokoleniu Dzieci Wojny  w ramach ogólnopolskiej akcji Przerwany Marsz.

 

Wszystkim naszym Uczniom życzymy wytrwałości i zapału do pracy, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przywitali Pierwszy Dzień Wiosny.  Z tej okazji urządzono ognisko, na którym uczniowie piekli pyszne kiełbaski. Wszystkie sale lekcyjne zostały udekorowane w temtycę wiosennej, a uczniowie przyszli do szkoły ubrani kolorowo. Dzień ten zakonczył sie barwnym pochodem po Błudowie, w czasie którego szukano oznak wiosny.

                                              

 

OD POWSTANIA LISTOPADOWEGO DO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

15 marca 2019 r. grupa aktorów zaprezentowała pokaz historyczny pod nazwą ,,Od powstania listopadowego, do odzyskania niepodległości''. Żywa lekcja historii zyskała duże zainteresowanie. Aktorzy przypomnieli i utrwalili w bardzo dostępnej formie informacje o zrywach narodowych i dążeniach Polaków do niepodległości. Zademonstrowali mundury i wyposażenie żołnierza niemieckiego, polskich legionistów Józefa Piłsudskiego i żołnierzy Armii Błękitnej powstałej we Francji pod dowództwem generała Hallera. Uczniowie dowiedzieli się sporo na temat plebiscytów, jakie przeprowadzono na terenie byłych zaborów. Dużą atrakcją okazała się zademonstrowana scenka rekrutacji legionistów i pokaz musztry żołnierzy polskich. Uczniowie biorący udział w dramie wcielili się w role ochotników i żołnierzy. Widowisko zakończył pojedynek na szable oficera armii niemieckiej i polskiej w umundurowaniu i uzbrojeniu odpowiednim temu okresowi.

        

 

WYJAZD DO MULTIKINA

12 lutego uczniowie naszej szkoły ( kl. I, III, IV, V) wybrali się do kina na film pt.: ,, Ralf Demolka''. Projekcja filmu poprzedzona była zajęciami dotyczącymi cyberprzemocy.

SPOTKANIE WIGILIJNE

Dnia 21 grudnia 2018, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe. Podczas tegorocznego spotkania obecni byli rodzice, dziadkowie i przyjaciele szkoły, Pani Burmistrz  Renata Bednarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Oliwińska oraz proboszcz parafii - ksiądz Hubert Chodyna. Uczniowie klasy VI i III  pod kierunkiem pani Iwony Antczak, pani Renaty Citowicz i pani Justyny Rataj ukazali nam  refleksyjną inscenizację narodzin Jezusa we współczesnym świecie pod hasłem,, Maleńka miłość "

W ten dzień  nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz symbolicznego podzieleniasię opłatkiem. O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się na korytarz, na którym miało odbyć się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się nam przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłobkiem, a w dalszej części widać było postaci Maryi i Józefa. Wszyscy patrzyli na scenografię z zachwytem. Mogliśmy także zobaczyć taniec świąteczny w wykonaniu uczennicy klasy szóstej. Słuchaliśmy także gry na fletach. Na zakończenie jeden z aktorów złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe. Cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.

 

 

                                  

 

 

WSPÓLNE PIECZENIE PIERNICZKÓW

18 grudnia uczniowie klasy III pod opieka pani Renaty Citowicz mieli okazję nauczyć się wypieku światecznych pierniczków. Zajęcia odbyły sie w kuchni i na stołówce szkolnej, a pracę uczniów wspomagały chętne mamy. Dzieci z wielka radoscią wałkowały ciasto, wycinały kształty foremkami, a upieczone pierniczki dekorowały ozdobami i lukrem. Wspaniały zapach roznosił sie po całej szkole i przyciagał wszystkich do kuchni.

 

 

                    

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Wszyscy obdarowali się upominkami. Było miło wesoło. 7 grudnia Ośrodek Kultury w Młynarach zaprosił klasy 0 - III na zabawy mikołajkowe. Uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, ruchowych. Na koniec wszyscy otrzymali słodki upominek.

 

 

 

W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium odbyło się podsumowanie konkursu CERTYFIKAT SZKOLNEGO OGRODU DYDAKTYCZNEGO.  Nasza  szkoła uczestniczyła w konkursie i   otrzymała pamiątkową statuetkę i certyfikat. W trakcie gali była  wystawa z nadesłanych przewodników po ogrodach dydaktycznych oraz projekcja filmu  pn. „Zobaczyć Niedostrzegalne”, czyli wybierz się na Planetę Las. Galę uświetniła wyjątkową wystawa „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”.

 

 

 

 

 

 

 

 

SPOTKANIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W MŁYNARACH

21 listopada uczniowie oddzialu przedszkolnego udali się do  biblioteki w Młynarach. Tematyka spotkania były kolory jesieni. Dzieci wysłuchały najpierw wiersza
pt.:,, Kolorowa jesień'', następnie wykonały drzwa maloowane za pomocą patyczków do uszu. 

Spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Błudowie ze strażakami z Komendy Straży Pożarnej            

w Elblągu

21 listopada uczniowie klasy 6, 7 i 8 spotkali się ze strażakami z Komendy Straży Pożarnej  w Elblągu, którzy udzielali im wskazówek, jak należy się zachowywać w czasie pożaru, ewakuacji przeciwpożarowej oraz jak zabezpieczyć dom w czujniki gazu. Strażacy w sposób szczególny zwrócili uwagę na to, jak trudny zawód wykonują. Dzieląc się swoimi doświadczeniami, wzbudzili bardzo duże zainteresowaniem swoim zawodem zwłaszcza wśród chłopców, którzy zadawali mnóstwo pytań – być może są w naszej szkole przyszli strażacy…

 

            

       

         

PRZEDTAWIENIE TEATRALNE

17 listopada 2018 r. goscilismy w naszej szkole teatr z Białegostoku ,, MAGIK''  z przedstawieniem pt.,,Elementarz Mlodego Patrioty''. Uczniowie  wzięli udział w przedstawieniu  o tematyce patriotycznej, przygotowanym z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Uczniom w zabawny sposob zostały ukazane najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Dekoracja, rezkwizyty oraz gra aktorska  były na wysokim poziomie. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, a aktorzy zebrali gromkie brawa.

 

 

   NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w Szkole Podstawowej w Błudowie naprawdę dużo się działo. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się tego dnia uroczysta akademia, którą uświetnili znakomici goście min. pani S. Szczepaniak, pan A. Czyż oraz przewodnicząca Rady Rodziców- pani Monika Oliwińska. Dzieci, oprócz występu, mogły obejrzeć dwie wystawy historyczne: „Polskie drogi do niepodległości” oraz drugą, zatytułowaną „Śladami przeszłości” ukazującą szereg różnych źródeł historycznych pochodzących z okresu 20- lecia międzywojennego i nie tylko.                    

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za konkursy zorganizowane w związku z tą wyjątkową rocznicą. Po akademii cała społeczność szkolna wraz z gośćmi była świadkiem umieszczenia tuż obok szkoły „kapsuły czasu”, która stanowić będzie piękną pamiątkę naszej bytności. Znalazły się w niej min. lista pracowników szkoły, uczniów oraz indywidualne karteczki od uczniów i ich rodzin; pani dyrektor umieściła w kapsule list  dla przyszłych pokoleń, który odczytany zostanie za 50 lat. Kapsuła została przykryta granitowym głazem wykonanym przez pana J. Leonowicz. Uroczystości zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia na Ławeczce Pokoleń, która pojawiła przed naszą szkołą w ramach dofinansowania WFOS w Olsztynie.

 

 


WYJAZD DO TEATRU W ELBLĄGU
 
      21.09.2018 uczniowie zerówki oraz klas I- III  wzięli udział w przedstawieniu teatralnym w Elblągu o przygodach Koziołka Matołka. Sympatyczny bohater wyrusza
    w drogę do mitycznego Pacanowa, gdzie kują kozy. Przemierzając świat, odwiedza egzotyczne kraje i przeżywa wiele ciekawych przygód – groźnych, śmiesznych
    i pouczających. Ulubieniec dzieci łatwowierny Matołek dzięki swoim przyjaciołom zawsze wychodzi ało z każdej opresji. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom
    i wywołało wiele radości.
 
 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który został ustanowiony Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku.
Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce.
 
Hymn przedszkolaka
Wszyscy swoje święto mają, święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają
Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce
Ogród z panią przystroimy, przystroimy
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka
Że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka
Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce.
 
 
 
 
 

"Bezpieczni w sieci"

Szkolenie związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni. Rozmawialiśmy na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu oraz nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Zachęcaliśmy do odpowiedzialnych zachowań w Sieci oraz przestrzegania zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.
Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy!


Ślubowanie klasy I

13 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Błudowie  odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uśmiechnięte twarze głównych bohaterów ubranych w stroje galowe wywoływały radość wszystkich zebranych. Kolorowe birety na głowach pierwszoklasistów wyglądających niczym studenci prestiżowej uczelni dodały rangi wydarzeniu.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Maria Rogińska - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Młynary, Pani Elżbieta Pawlikowska Przewodnicząca Rady Rodziców, Ksiądz Hubert Chodyna, a także rodzice i pracownicy szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu. Po uroczystym przywitaniu nadszedł czas na zaprezentowanie artystycznych umiejętności pierwszoklasistów. Recytowali i śpiewali, za co nagradzani byli gromkimi brawami. Siedmiolatki doskonale znały swoje role i mimo obecności nieznanych im osób nie tremowały się, niczym zawodowi aktorzy.

Pani Dyrektor Anna Strzelecka życzyła dzieciom sukcesów oraz dużo radości w każdym dniu nauki. Wiele ciepłych słów skierowała do uczniów p. Maria Rogińska, która dodała otuchy nowym uczniom, życząc im powodzenia w karierze szkolnej.

Podniosłym momentem uroczystości był akt ślubowania pierwszoklasistów składany na biało-czerwoną flagę. Ślubując, pierwszaki zobowiązały się do systematycznej pracy, szanowania nauczycieli i kolegów, dbania o rośliny, zwierzęta, a także dostarczania radości swoim rodzicom, nauczycielom oraz ojczyźnie. Najważniejszym, długo oczekiwanym punktem uroczystości było pasowanie. Pani Dyrektor wraz z Panią Marią, dużym kolorowym ołówkiem pasowały na uczniów i przyjmowały  do uczniowskiej społeczności. Po uroczystości wszystkie dzieci wraz z wychowawczynią oraz rodzicami udały się na słodki poczęstunek.

Od dzisiaj jako pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej w Błudowie pierwszaki będą miały nie tylko prawa, ale i obowiązki. I chociaż może nie zawsze będzie łatwo, otworzy się przed nimi „ciekawa księga świata”. Przewracając kolejne jej karty, będą zdobywały wiedzę i rozwijały swoje zainteresowania.

Marta Matak

Kalendarz
«
Wrzesień 2019
»
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Newsletter
Aktualności
|
Rada Miejska
|
Harmonogram wydarzeń gminnych
|
Invest In Młynary
|
Urząd Miasta i Gminy
|
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młynarach
|
Ośrodek Kultury
|
Przedszkole w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa w Błudowie
|
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Młynarach
|
Charakterystyka Gminy
|
Cmentarz Komunalny w Młynarach
|
Dotacje
|
Aktualne oferty pracy
|
Informacje o zagrożeniach i zdarzeniach kryzysowych
|
Inwestycje gminne
|
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
|
Organizacje pozarzadowe
|
Plany Odnowy Miejscowości
|
Sołectwa
|
Raport o stanie Gminy Młynary
|
Rolnictwo i leśnictwo
|
Turystyka
|
Wspólpraca zagraniczna
|
Formularz kontaktowy