Dziś jest: sobota 4 kwietnia 2020 Imieniny: Izydora, Wacława, Platona
PLENDE A- A A+
Nabór wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców
Data: 2020-04-02 14:06 | Komentarzy: 0

   Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu uruchamia w ramach rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej nabór wniosków o niskooprocentowaną pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy

 1. Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. i który spełnia warunki z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców, tj. przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:
 1. zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
 2. osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.
 1. Pożyczka udzielana będzie jednorazowo, do kwoty 5 tys. zł, ze stałym oprocentowaniem w skali roku, które wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez NBP.
 1. Rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji, a okres spłaty pożyczki musi zamknąć się w 12 miesiącach.
 1. Pożyczka wraz z odsetkami będzie umarzana pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29  lutego 2020 r.

Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne są na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu https://elblag.praca.gov.pl/

Wydawanie żywności dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej
Data: 2020-04-02 11:15 | Komentarzy: 0

KOMUNIKAT M-GOPS W MŁYNARACH
DOT. DYSTRYBUCJI  ŻYWNOŚCI DLA OSÓB UPRAWNIONYCH
W OKRESIE EPIDEMII KORONAWIRUSA

w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2014-2020.

Od dnia 8 kwietnia, będzie dostarczana żywność dla osób uprawnionych do miejsca zamieszkania.

Przekazanie nastąpi w sposób ustalony telefonicznie, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu między osobami.

Rozwożenie żywności rozpocznie się od 8 kwietnia i będzie trwało przez kolejne dni aż do wyczerpania zapasów.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Młynarach pod nr tel 55 248 63 74 lub 55 248 67 20 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej:  mgops.mlynary@gmail.com.

Dochód uprawniający do skorzystania z w/w pomocy wynosi:

 •  na osobę samotną do kwoty: - 1.402,00 zł
 •  na osobę w rodzinie do kwoty: - 1.056,00 zł

Kierownik M-GOPS w Młynarach
/-/ mgr Jadwiga Piekarska    

Informacja w sprawie godzin otwarcia apteki
Data: 2020-04-01 08:16 | Komentarzy: 0

Informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa
od dnia 30.03.2020r
godziny pracy apteki w Młynarach będą skrócone do odwołania.

 

Poniedziałek-piątek 8.00-17.00
Sobota 9.00-13.00

 

Apteka pracuje w warunkach dostosowanych do sytuacji. Wchodzić do apteki należy pojedynczo.

Dostępność do części samoobsługowej jest wyłączona. Towar podaje obsługa apteki.

Istnieje możliwość telefonicznego zamówienia leków na podstawie e-recepty – tel. 55 620 91 14

W miarę możliwości prosimy o nieprzychodzenie do apteki z dziećmi.

Oczekując na swoją kolej przed apteką prosimy o zachowanie odstępów minimum 1,5m pomiędzy osobami i 1,5m od wejścia do apteki.

Dbajmy wszyscy o bezpieczeństwo swoje i osób z którymi mamy kontakt.

W związku z licznymi pytaniami, informujemy, że nie planujemy zamknięcia apteki z powodu epidemii. Mamy świadomość, ze nasza praca w obecnej sytuacji jest niezbędna i mimo dużego narażenia codziennie do niej wracamy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, ale w związku z dużym zagrożeniem zakażeniem wirusem prosimy wszystkich o maksymalnie zwiększenie ostrożności we wzajemnych kontaktach.

 

                                                                                 mgr farm. Alicja Zienkiewicz
kierownik apteki         

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa
Data: 2020-03-31 15:35 | Komentarzy: 0

Młynary, dnia 31 marca 2020 r.

 

 

 

Szanowni Mieszkańcy

    W trosce o wspólne zdrowie „Naszej Małej Społeczności” proszę, o dostosowanie się do ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Z dniem 01.04.2020 roku w całym kraju zostaną wprowadzone następujące obostrzenia tj.:

 • przemieszczanie się tylko pojedynczo, w odstępach 2 metrów, rodzic może wyjść z dzieckiem;
 • zakaz samodzielnego wychodzenia z domów dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia;
 • ograniczenie odstępu do parków, placów;
 • rozszerzona kwarantanna - osoby od dziś przyjeżdżające zza granicy będą w całkowitej izolacji w okresie 14 dni. Jeśli będą odbywały kwarantannę w domu, izolacją będą objęci wszyscy współlokatorzy, także w okresie 14 dni;
 • zakaz korzystania z wypożyczania rowerów miejskich;
 • zamknięte punkty kosmetyczne, usługowe, fryzjerski itp;
 • limit osób w sklepie - 3 osoby na jedną kasę;
 • 2 osoby na jedno okienko w urzędzie pocztowym;
 • na bazarach, targowiskach – 3 osoby do jednego stoiska;
 • obowiązek przed sklepami – nakładanie rękawiczek. W sklepach odkażanie miejsc wspólnych, np. pinpadów, kart płatniczych;
 • w weekendy zamknięte sklepy budowlane, otwarte sklepy spożywcze, apteki, drogerie;
 • od godziny 1000 do 1200 – otwarte tylko dla osób powyżej 65 roku życia;
 • w każdym zakładzie pracy, sklepie powinny znajdować się środki dezynfekcji;
 • zamknięcie hoteli i obiektów wypoczynkowych - od 2 kwietnia;
 • spacer tylko, by się "przewietrzyć". Należy raczej zrezygnować z „długodystansowych biegów”;
 • ograniczenie pasażerów w liniach prywatnej komunikacji zbiorowej tak, jak w autobusach, tramwajach, pociągach publicznych;
 • ograniczenia w zakładach pracy - biurowcach, halach produkcyjnych - zachowanie dystansu między pracownikami (stanowiskami) od 1,5 m. Do tego środki higieny osobistej i dezynfekcji dla pracowników - od czwartku 2 kwietnia.

Zostańmy w domach, unikajmy kontaktu z innymi ludźmi. Z pokorą podchodzimy do koronawirusa. Gdy łamiemy te zasady, możemy narazić drugą osobę na utratę zdrowia lub życia.

Burmistrz Miasta i Gminy Młynary   
Renata Wioletta Bednarczyk      

Akademia NFZ - „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”
Data: 2020-03-31 15:22 | Komentarzy: 0

Od wtorku – 31 marca, codziennie, na kanale YouTube Akademia NFZ będą publikowane filmy z cyklu  „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”, z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu: strach i lęk / izolacja społeczna / lęk o zdrowie i życie / lęk o utratę pracy / utrata kontroli nad życiem / konflikty w rodzinie – plan poniżej.

Cykl składa się z 10 podcastów, każdy trwa ok 10 min. Będą publikowane codziennie, po jednym na naszym kanale YouTube Akademia NFZ. Podcasty przygotowano wspólnie z psychologami - każdy podcast to rozmowa z Dorotą Mintą - psychoterapeutą z wieloletnim stażem, specjalizującą się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów, chorób przewlekłych, żałoby (jednocześnie będącą wykładowcą uniwersyteckim, działaczem społecznym i prezesem fundacji StomaLife).

Plan odcinków:

 1. Lęk - co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
 2. Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi
 3. Kontrola - jak jej nie stracić?
 4. Konflikty w rodzinie - jak do nich nie dopuścić?
 5. Obniżenie nastroju - zrób nowy plan
 6. Lęk przed utratą pracy - jak sobie z nim poradzić?
 7. Techniki relaksacji - jak się zregenerować?
 8. Społeczna odpowiedzialność - myśl o innych
 9. Zespół stresu pourazowego - jak zadbać o swoją przyszłość?
 10. Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

Serdecznie zachęcamy do rozesłania powyższej  informacji pracownikom Państwa instytucji oraz zapraszamy do obejrzenia każdego odcinka.

Poszukiwany właściciel psa
Data: 2020-03-31 13:23 | Komentarzy: 0

           


Urząd Miasta i Gminy w Młynarach poszukuje właściciela widocznej na zdjęciach suczki, która została znaleziona przy węźle Błudowo (S 22). Właściciel proszony jest o pilny kontakt pod nr tel. (55) 618 22 45 w godzinach pracy urzędu. W przypadku niezgłoszenia się właściciela będzie istniała możliwość adopcji suczki. Jednocześnie informujemy, że obecnie suczka znajduje się w schronisku dla zwierząt w Pasłęku.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej uruchamia Centrum Informacji dla Seniorów w postaci platformy pod nazwą ABCsenior.com
Data: 2020-03-27 12:07 | Komentarzy: 0

Seniorzy w centrum uwagi – ruszamy z platformą ABC Senior


  Wybuch epidemii koronawirusa sparaliżował funkcjonowanie całego świata. Osoby starsze znalazły się w grupie jak nigdy dotąd narażonej na śmiertelne skutki choroby wywoływanej tym wirusem. Seniorzy w sposób nagły i masowy potrzebują wsparcia, uwagi i realnej pomocy.

Ponad 9 mln osób starszych w naszym kraju słyszy każdego dnia, że ten niewidzialny wróg postanowił wziąć ich sobie na cel. Nagle nie powinni wychodzić z domu i spotykać się nawet z rodziną. To jest wyzwanie, przed którym stoi całe społeczeństwo i właśnie teraz osoby starsze powinny być w centrum uwagi, ponieważ potrzebują szczególnej ochrony i wsparcia.

- W tej trudnej sytuacji, kiedy świat został zaatakowany koronawirusem, a jego ofiarami padają głównie osoby starsze, nie wolno nam, Instytutowi, stać biernie z boku. Nasza fundacja ma obowiązek stanąć na wysokości zadania i dostarczyć wiedzę, wsparcie i pomoc osobom, których los dotyka teraz tak boleśnie – mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

Zespół fundacji Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej podjął wyzwanie i postanowił pomóc seniorom, zbierając dla nich wiedzę o tym, kto, gdzie i jak pomaga osobom starszym oraz skompletował w jednym miejscu najważniejsze i czytelne informacje o obecnej sytuacji.

Fundacja uruchomiła portal ABCSenior.com, w którym znajdziemy możliwie kompletne i sprawdzone informacje potrzebne seniorom w tym wyjątkowo trudnym okresie. Portal dedykowany jest seniorom, ale też młodszym pokoleniom, aby czerpały wiedzę, jak pomagać osobom starszym.

Na platformie ABCsenior.com znajdziemy m.in. wyszukiwarkę nieodpłatnej pomocy lokalnej dla seniorów, informacje o bieżącej sytuacji w kraju, wykaz najważniejszych telefonów oraz mapę szpitali zakaźnych...

Obwieszczenie Komornika Sądowego
Data: 2020-03-26 14:14 | Komentarzy: 0

Kalendarz
«
Kwiecień 2020
»
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Aktualności
|
KORONAWIRUS
|
Rada Miejska
|
Harmonogram wydarzeń gminnych
|
Invest In Młynary
|
Urząd Miasta i Gminy
|
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młynarach
|
Ośrodek Kultury
|
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Młynarach
|
Przedszkole w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa w Błudowie
|
Charakterystyka Gminy
|
Projekty
|
Cmentarz Komunalny w Młynarach
|
Dotacje
|
Aktualne oferty pracy
|
Informacje o zagrożeniach i zdarzeniach kryzysowych
|
Inwestycje gminne
|
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
|
Organizacje pozarzadowe
|
Plany Odnowy Miejscowości
|
Sołectwa
|
Raport o stanie Gminy Młynary
|
Rolnictwo i leśnictwo
|
Turystyka
|
Wspólpraca zagraniczna
|
Konsulatacje społeczne
|
Formularz kontaktowy