Dziś jest: środa 13 listopada 2019 Imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna
PLENDE A- A A+

Aktualności rok szkolny 2019/20

AKTUALNOŚCI

UWAGA KONKURS!

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zapraszają dzieci pięcio-sześcioletnie wraz z rodzicami do udziału w konkursie ekologicznym  „Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy”.

Dziecko biorące udział w konkursie wspólnie z rodzicami przygotowuje plakat tematyczny „Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy” (format A3, A4 ). Rodzice przygotowują reportaż w postaci max 4 zdjęć prezentujących powstawanie plakatu. Po ukończeniu wspólnego dzieła rodzice nagrywają film trwający nie dłużej niż 1 minutę, na którym ich dziecko przedstawia się i wykorzystując plakat zachęca innych do oszczędzania wody, energii, surowców..... w zależności od tematyki plakatu.

Termin nadsyłania prac: do 27.11.2019r.

Regulamin konkursu dostępny u Dyrektora Przedszkola.

Alina Mikołajczyk


W środę 6 listopada grupa "Sówek" udała się do Domu Weselnego "Kazimierzówka" na zaproszenie Pani Ani Mackiewicz (mamy Bartosza), która jest tam szefową kuchni. Dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi kucharze, przygotowując samodzielnie pizzę ze swoich ulubionych składników, którą później z wielkim smakiem zajadały. Wielką atrakcją i super zabawą okazała się również lekcja tenisa na kortach tenisowych B&M Tennis Club w Kazimierzowie. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale szczęśliwe i zadowolone.

Składamy podziękowania dla Pani Ani Mackiewicz za przygotowanie tylu fajnych atrakcji oraz właścicielom "Kazimierzówki" - Państwu Iwonie i Waldemarowi Demby, za umożliwienie zorganizowania mini-warsztatów kulinarnych. Dziękujemy również Pani Martynie Drzewieckiej za poprowadzenie fantastycznych zajęć sportowych!

Anna Stando


Drodzy Rodzice,

zapraszamy na zebrania, które odbędą się w naszym Przedszkolu w czwartek, 14 listopada, w następujących godzinach:

 • grupa "Misie" - godzina 15:00,
 • grupa "Wiewiórki" - godzina 16:00,
 • grupa "Liski urwiski" - godzina 16:00,
 • grupa "Sówki" - godzina 16:10,
 • grupa "Biedronki" - godzina 15:15.

Na zebraniach omówione zostaną wyniki wstępnej obserwacji i diagnozy, a także liczne sprawy bieżące, m.in. procedura nadania imienia Przedszkolu w Młynarach, Regulamin elektronicznej ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolu oraz zaplanowane na najbliższy czas przedsięwzięcia. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

Po zakończonych zebraniach, ok. 17:15 - 17:30 zapraszam do siebie członków Rady Rodziców: panią Alicję Zienkiewicz, panią Magdę Dabkiewicz, panią Paulinę Abramowicz, panią Izabelę Szpyrkę oraz panią Justynę Izabelę Obuchowską na spotkanie ws. zaopiniowania projektu planu finansowego Przedszkola na rok 2019. Spotkanie odbędzie się w pomiesczeniu socjalnym na I piętrze.

Alina Mikołajczyk


W czwartek 31 października oddziały "Sówek" i "Biedronek" wzięły razem udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadził Pan Michał Biruk - ratownik medyczny

Pan Michał opowiedział przedszkolakom, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy poszkodowanemu, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Powtórzyły podstawowe numery alarmowe oraz nauczyły się, jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie zrobił na dzieciach "fantom Ania", na którym uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie z ratownikiem medycznym miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowwymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny, a Pan Michał sprawił, że każdy przedszkolak chętnie uczestniczył w proponowanych ćwiczeniach.

DZIĘKUJEMY BARDZO, PANIE MICHALE!

Małgorzata Byk


28 października rozstrzygnięty został nasz przedszkolny konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt.:"Kapelusz Pani Jesieni", którego inicjatorką i przewodniczącą była pani Anna Stando. Komisja w składzie: pani Arletta Szatkowska, pani Magdalena Fiodorowicz i pani Izabela Binkiewicz miała ciężki orzech do zgryzienia, gdyż zgłoszone do konkursu kapelusze były naprawdę przepiękne i przyprawiały o zawrót głowy. Przyozdobione były nie tylko jesiennymi, wielobarwnymi liśćmi, szyszkami, żołędziami czy kasztanami, ale także jarzębiną, owocami miechunki, a nawet ziemniakami. Było widać, że rodzice wraz z dziećmi poświęcili wiele czasu na to, aby efekt ich pracy był jedyny w swoim rodzaju. Po burzliwych obradach komisja postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce: Kuba Aleksandrowicz z mamą Moniką, grupa "Sówki",

II miejsce: Maja Grabkowska z mamą Kamilą, grupa "Wiewiórki",

III miejsce: Szymon Palczewski z mamą Danutą, grupa "Sówki",

III miejsce: Aleksandra Niedbała z mamą Anną, grupa "Misie".

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło we wtorek 5 listopada. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a tym, którym tym razem nie udało się zająć żadnego miejsca, serdecznie dziękujemy za udział i zachęcamy do uczestniczenia w następnych konkursach.

Alina Mikołajczyk


Trzy starsze grupy z naszego Przedszkola, czyli „Liski urwiski”, „Sówki” i „Biedronki” przyłączyły się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. Głównym celem tej inicjatywy jest pamięć o osobach, które zapisały się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

W związku z powyższym w piątek, 25 października, do naszego Przedszkola zaproszono panią Ludwikę Balicką, która opowiedziała dzieciom o pasji do historii swojego taty, pana Tadeusza Balickiego (1923-2003) - założyciela Izby Pamiątek Historycznych w Młynarach. Izba ma swoją siedzibę w prywatnym domu państwa Balickich przy ulicy Chopina 1 i jest w niej zgrodmadzonych ok. 4 tys. eksponatów. Są wśród nich przedmioty z epoki kamienia, brązu i okresu rzymskiego (kamienne toporki, elementy z brązu i żelaza), średniowieczne uzbrojenie, późniejsze wyroby kowalskie i ceramiczne (m.in. kafle), meble, sprzęty gospodarstwa domowego (m.in. tkackie, formy piekarnicze), rzemiosło ludowe, rzeźby, druki z różnych okresów (m.in. pergamin z 1462 r.), numizmaty.

Po spotkaniu nauczycielki wraz z przedszkolakami i panią Ludwiką udały się na cmentarz, gdzie zapaliły znicze na mogile pana Tadeusza Balickiego oraz na grobach zmarłych pracowników Przedszkola w Młynarach: pani Zofii Poznysz i pana Jerzego Rataja.

Małgorzata Byk


W środę 23 października dzieci z grup Wiewiórki i Liski Urwiski wybrały się na wycieczkę do Zaporowa. Głównym celem wycieczki było poszukiwanie Pani Jesieni w lesie.  Na miejscu czekał na dzieci Pan leśniczy, który w bardzo ciekawy i malowniczy sposób opowiadał o przyrodzie. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków, gdyż miały one okazję poznać las wszystkimi zmysłami. W trakcie spaceru Pan leśniczy zwracał uwagę na rzadkie gatunki drzew i krzewów, opowiedział, czym jest „szkółka leśna” i jakie rosną w niej drzewa. Ciekawostką dla dzieci był ogromny głaz przyniesiony „na plecach wielkiego lodowca”. W poszukiwaniu krasnoludków zaglądaliśmy pod grzybki – te jadalne i muchomorki. Spotkaliśmy Wiewiórkę Rudą Kitkę, a na Jeziorze Pierzchalskim obserwowaliśmy, jak wygląda śniadanie żyjących tam drapieżnych ryb. Przedszkolaki miały okazję poobserwować przyrodę, pooddychać świeżym powietrzem, a także nazbierać skarbów, jakie zostawiła dla nich Pani Jesień. Pełne niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami dzieci wróciły do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Zaporowo oraz panu Antoniemu Czyż za  miłe spędzenie czasu na łonie natury.

Karolina Darmofał-Niska


W środę 16 października grupa V „Biedronki” pojechała do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu, aby wziąć udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Moje emocje są OK”. Zajęcia przeprowadziła pani Mariola Szczepańska. Podczas zajęć dzieci miały możliwość przedstawienia swoich emocji i uczuć w różnorodnych  artystycznych formach. Bawiły się doskonale,  a przy tym zdobywały ciekawe doświadczenia.

Małgorzata Byk


Szanowni Państwo, 

informuję, że Przedszkole w Młynarach dysponuje 6 wolnymi miejscami, więc proszę nie zwlekać, tylko zapisywać swoje pociechy, gdyż decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPRASZAMY!

Alina Mikołajczyk  


Szanowni Państwo, 

są w naszym życiu takie chwile, kiedy już się nam nic nie chce... Jesteśmy przemęczeni, źli, na głowie mamy wiele, zbyt wiele, pojawiają się problemy, z którymi przestajemy sobie radzić... Chcielibyśmy z kimś porozmawiać, ale nagle się okazuje, że nie mamy z kim: albo nie chcemy nikomu zawracać głowy, albo się wstydzimy... Może warto zwrócić się wówczas z prośbą o pomoc do kogoś, kogo nie znamy, kto nas nie oceni i nie skreśli już na wejściu, ale chętnie wysłucha i udzieli dobrej rady? 

Alina Mikołajczyk


We wtorek 15 października na zaproszenie dzieci i nauczycielek przybyli do naszego przedszkola funkcjonariusze z Posterunku Policji w Młynarach: asp. szt. Artur Łachmański, sierż. szt. Tomasz Kirol oraz mł. asp. Tomasz Rębowski. Podczas spotkania z policjantami przedszkolaki z grup: "Misie", "Wiewiórki" i "Liski Urwiski" nie tylko dowiedziały się, jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca naszych gości, ale miały także okazję usystematyzować swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, oglądając umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności podobała im się czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak, kamizelka ochronna oraz kajdanki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci wręczyły policjantom dyplomy, laurki oraz słodkości.

Myślimy, że to spotkanie pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków!

Arletta Szatkowska


W poniedziałek 14 października odwiedziła nas dwójka aktorów z Agencji Artystycznej "Horyzont" z Krakowa z przedstawieniem pt.: "Magia słów". Głównym celem spektaklu było ukazanie dzieciom, jaką czarodziejską moc mają trzy, dobrze im znane słowa, a mianowicie: "Proszę, przepraszam, dziękuję", ale także ostrzeżenie dzieci przed nawiązywaniem kontaktu z nieznajomymi, braniem od nich czegokolwiek i oddalaniem się od opiekunów. Obserwując reakcje przedszkolaków, które co rusz wybuchały śmiechem i chętnie nawiązywały dialog z występującymi w przedstawieniu postaciami, możemy śmiało stwierdzić, że spektakl się im podobał. Była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta Agencji Artystycznej "Horyzont" w naszym przedszkolu. Następnym razem aktorzy odwiedzą nas w poniedziałek 18 listopada z przedstawieniem "Brzydal" dotyczącym szacunku dla innego człowieka, gdyż 16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Mam nadzieję, że tym razem na widowni zasiądą także dzieci z grupy "Biedronki". 

Alina Mikołajczyk


W piątek 10 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z oddziałów: "Sówki", "Liski Urwiski" i "Biedronki" przygotowały dla wszystkich pracowników przedszkola przedstawienie, a "Wiewiórki" i "Misie" przepiękne laurki. Przedszkolaki wierszem i piosenką podziękowały całej kadrze za naukę, opiekę, pomoc w pokonywaniu codziennych trudności, ale także pyszne jedzonko!  Warto dodać, że w uroczystości, oprócz kadry przedszkola, udział wzięli również: pani Renata Wioletta Bednarczyk - Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, pani Anna Kołodziej-Rabiczko - Sekretarz, pan Karol Jóźwiak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Młynarach, pani Alicja Zienkiewicz - Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Magdalena Dabkiewicz - Zastępczyni Przewodniczącej Rady Rodziców oraz pani Paulina Abramowicz - Sekretarz Rady Rodziców. 

Dziękujemy wszystkim za pamięć, miłe słowa, kwiaty i słodkości, chociaż nie ukrywamy, że największym wyrazem wdzięczności za naszą pracę jest uśmiech i radość w oczach dziecka! 

Alina Mikołajczyk


W piątek 4 października grupę V BIEDRONKI odwiedzili policjanci  z Posterunku Policji w Młynarach, którzy rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali, w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest zapinanie pasów w aucie oraz noszenie elementów odblaskowych. Podczas wizyty policjanci mówili o bezpieczeństwie dzieci w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą, przypomnieli numery alarmowe do służb ratunkowych.

Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne w czasie spacerów i wycieczek.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom - Arturowi  Łachmańskiemu i Tomaszowi Rębowskiemu, za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Małgorzata Byk


NOWY NUMER TELEFONU

Szanowni Państwo, 

zmieniliśmy numer telefonu. Nasz aktualny numer to: +48 799 038 517. Jest to telefon komórkowy, więc mogą Państwo także wysyłać pod ten numer sms-y.

Alina Mikołajczyk


Szanowni Rodzice, 

proszę te osoby, które opłaciły ubezpieczenie dziecka w przedszkolu, o zgłoszenie się do pani księgowej, Agnieszki Kościelskiej, celem podpisania list związanych z tym ubezpieczeniem. Dziękuję!


Alina Mikołajczyk 


PRZEDSZKOLE W MŁYNARACH OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY
DLA DZIECI I RODZICÓW PT.:"KAPELUSZ PANI JESIENI"

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest pani Anna Stando.


REGULAMIN

 • Postanowienia ogólne:

Konkurs plastyczny skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym od 2,5 do 6 lat – wspólna praca dziecka i rodzica.

 • Cele konkursu:

- wzmacnianie wiary we własne możliwości,

- budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi,

- rozwijanie kreatywności u dzieci w wieku przedszkolnym,

- rozbudzanie wyobraźni twórczej dziecka,

- rozbudzanie zainteresowań dziecka kolorystyką jesienną,

- umiejętność wykorzystania materiału przyrodniczego w konkursie (nasiona, liście, suszki itp.),

- wzmocnienie więzi rodzinnych

 • Zakres tematyczny:

Tematyka prac plastycznych musi nawiązywać do hasła konkursu " Kapelusz Pani Jesieni". Przesłaniem prac konkursowych ma być ukazanie darów jesiennych.

 • Wymagania konkursowe:

- Prace są wykonane dowolną techniką, z użyciem różnorodnych materiałów,
- format dowolny.

 • Kryteria oceny:

- pomysłowość w ujęciu tematu,

- walory artystyczne. 
 

 • Każda praca  musi mieć dołączoną metryczkę, zawierającą następujące dane uczestnika: imię i nazwisko autorów pracy (dziecka i rodzica), wiek dziecka, nazwa grupy do której uczęszcza dziecko.
 • Pracę należy składać do wychowawcy grupy IV „Sówek” -  pani Anny Stando do 25.10.2019 r.
 • Prace niezgodne z regulaminem lub dostarczone po terminie nie będą oceniane.
 • Wyniki konkursu będą wywieszone dnia 05.11.2019 r. na holu przy wejściu głównym do przedszkola.
 • Prawa Organizatorów

Przedszkole w Młynarach  zastrzega sobie prawo do opublikowania informacji o laureatach konkursu na stronie internetowej przedszkola oraz na holu głównym placówki. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

Alina Mikołajczyk 


ZMIANA SPOSOBU WNOSZENIA OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE OD WRZEŚNIA 2019 R.

Drodzy Rodzice,

opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz opłata za wyżywienie dziecka w przedszkolu będą w tym roku szkolnym wnoszone „z dołu” na konto bankowe w terminie do 15 dnia następnego miesiąca, po danym miesiącu, a nie jak do tej pory z „góry” za dany miesiąc.

PROCEDURA

 1. Przedszkole w terminie do 5 dnia miesiąca od zakończenia okresu rozliczeniowego przygotuje dla Rodzica INFORMACJĘ o wysokości opłaty za okres miniony i prześle ją na podany przez Rodzica adres mailowy (dlatego KAŻDY Z RODZICÓW MUSI NAM PODAĆ ADRES POCZTY ELEKTRONICZNEJ).

 2. Rodzic dziecka weryfikuje dane zawarte w INFORMACJI. Uwagi i odwołania od zamieszczonych na zestawieniu danych należy wyjaśnić w księgowości Przedszkola w terminie 2 dni roboczych od otrzymania ww. INFORMACJI. 

 3. Rodzic dokonuje wpłaty za usługi przedszkolne z dwóch tytułów: opłata za wyżywienie i opłata za korzystanie z wychowania przedszkolnegoKażda z tych opłat jest wnoszona na jedno konto.  Wpłaty należy dokonać do 15. dnia miesiąca.

        Opis wpłaty ma zawierć następujące informacje:

 • Nazwa odbiorcy: Przedszkole w Młynarach

 • Numer rachunku odbiorcy: 22 1020 1752 0000 0902 0160 7191

 • Tytułem należy wpisać:  Opłata za świadczone usługi i za wyżywienie,  imię i nazwisko dziecka, za m-c …………

NIE PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI GOTÓWKĄ W PRZEDSZKOLU!

W przypadku zwłoki rodzica z wniesieniem stosownych opłat, Dyrektor Przedszkola podejmuje działania określone obowiązującymi przepisami prawa.

Przypominam Państwu, że podstawa programowa jest realizowana w naszym Przedszkolu od godziny 9:00 do godziny 14:00 - jest to czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. Natomiast opłata za każdą rozpoczętą godzinę zajęć poza ww. czas wynosi 1 zł (słownie: jeden złoty).

W przypadku gdy do przedszkola uczęszcza więcej niż jedno dziecko z danej rodziny, opłata za pierwsze dziecko wynosi 1 zł, a za drugie i następne dziecko z tej rodziny - 50 gr za każdą rozpoczętą godzinę zajęć.

Rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, czyli sześciolatków, ponoszą jedynie koszta związane z korzystaniem przez dziecko z wyżywienia - stawka żywieniowa w naszym Przedszkolu wynosi 5,50 zł za dzień (śniadanie, obiad II danie, obiad I danie + podwieczorek).

Alina Mikołajczyk 


W środę (25.09.2019)  dzieci z  grupy V BIEDRONKI wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Młynarach.  Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki,  i jak należy się w niej zachowywać.

Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

Małgorzata Byk


Drodzy Rodzice, przypominam, że w dalszym ciągu w naszym przedszkolu trwa akcja pod nazwą "Rodzice dzieciom" zainicjowana w zeszłym roku szkolnym przez Przewodniczącą Rady Rodziców - panią Alicję Zienkiewicz. W związku z przeniesieniem siedziby Przedszkola w Młynarach z ulicy Słowackiego 14 na ulicę Polną 4 i oddaniem do użytku nowo wybudowanego budynku, pani Alicja zaproponowała, aby rodzice złożyli się po 20 zł, a zebrane pieniądze przeznaczyli na zakup czegoś z wyposażenia dla dzieci. Za dotychczas zebraną kwotę Rada Rodziców zakupiła szafę mobilną z instrumentami, którą przekazano przedszkolu w czasie uroczystego otwarcia, ale byłoby miło, gdyby do akcji przyłączyli się także rodzice dzieci nowo przyjętych. Wspomnianą składkę można opłacić u nauczycielek prowadzących poszczególne oddziały lub bezpośrednio u Pani Przewodniczącej.

Alina Mikołajczyk


Dnia 20 września miał miejsce Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji przygotowałyśmy dla naszych podopiecznych różne atrakcje. Już od rana w salach rozbrzmiewały piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” czy „Biegnę do przedszkola”. Były tańce oraz wspólne śpiewanie w gronie rówieśników. Przy wejściu do sali panie witały swoje maluszki, wręczając im kolorowe balony. Grupa I i grupa II, czyli „Misie” i „Wiewiórki”, wyszły na wspólny spacer z balonami wokół przedszkola. W salach odbywały się interesujące zajęcia: dzieci lepiły postacie z plasteliny oraz kolorowały obrazki przedstawiające postacie z bajek. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci muffinek, które dzieciom bardzo smakowały. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł szeroki uśmiech, ponieważ każdy z nich wiedział, że to jego dzień i jego święto. Na zakończenie każde dziecko otrzymało medal przedszkolaka, który upamiętnił te wspaniałe, pełne wrażeń i pozytywnych emocji, chwile.

Arletta Szatkowska


Dnia 20 września 2019 roku w grupie V „Biedronki” odbyła się uroczystość Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, na którą zaproszono panią dyrektor Alinę Mikołajczyk oraz uczniów klas I wraz z nauczycielkami: panią Wiolettą Kisiel i panią Anną Zalewską. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego wspólnie ze Szkołą Podstawową w Młynarach programu „Razem pokonamy progi”. Podczas uroczystości przedszkolaki i pierwszoklasiści bawili się przy zabawach muzyczno-ruchowych, skosztowały pysznego tortu oraz zwiedziły nowe przedszkole.

Dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę oraz pani Magdalenie Romanek za pomoc w pokrojeniu tortu.

Małgorzata Byk


Drodzy Rodzice,

jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany uzyskaniem dofinansowania na dożywianie dziecka w Przedszkolu powinien się zgłosić do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młynarach celem uzyskania szczegółowych informacji lub złożenia wniosku o przyznanie takiej formy pomocy.    

Ponadto, jeśli ktoś z Państwa chciałby, aby jego dziecko uczestniczyło w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, musi dostarczyć do dyrektora przedszkola zaświadczenie od lekarza o potrzebie objęcia dziecka takim rodzajem wsparcia. 

Informuję, że składka na ubezpieczenie wynosi w tym roku szkolnym 40,12 zł i należy ją opłacić do końca tego tygodnia, czyli do 20 września! Jednocześnie przypominam, że jeśli ktoś z rodziców ubezpiecza swoje dziecko poza przedszkolem, jest zobowiązany dostarczyć nam zaświadczenie o tym, że dziecko jest ubezpieczone - jest to dla nas szczególnie ważne w momencie organizowania różnego rodzaju wyjść i wycieczek.  

                                                                                                                                                                                                                            Alina Mikołajczyk  


Zapraszam wszystkich czlonków nowo wybranych Rad Oddziałowych na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się w najbliższy czwartek, czyli 19 września o godzinie 16:30. Wybierzemy nowy zarząd, omówimy sprawy bieżące oraz ustalimy plan pracy na rok szolny 2019/2020.

Alina Mikołajczyk


W sobotę 14 września 2019 r. odbyły się w Młynarach gminne dożynki. Wśród licznych artystów, którzy tego dnia mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów, znalazły się także dzieci z oddziału "Sówki". Nasze przedszkole reprezentował zespół w składzie:

 • Chabros Jan, 
 • Iłgowska Gabriela, 
 • Iwaszkiewicz Wojciech, 
 • Jarosz Krzysztof, 
 • Jurgielewicz Amelia, 
 • Lewandowski Dominik, 
 • Lichołat Gabriela, 
 • Paczuska Lena, 
 • Palczewski Szymon, 
 • Rataj Aleksander, 
 • Smolarek Zuzanna, 
 • Wielgus Wiktor, 
 • Zienkiewicz Kaja.

Należy wspomnieć, że był to debiut naszych przedszkolaków, ale jakże udany! Dzieci przepięknie zaśpiewały piosenki: "Podajmy sobie ręce" orazi "Lisek Łakomczuszek", który został wykonany także na bis! Dziękuję Pani Ani Stando za przygotowanie dzieci do występu, a dzieciom i rodzicom za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu.

Alina Mikołajczyk 


Szanowni Państwo,

wszelkiego rodzaju kwestie organizacyjne, w tym godziny pobytu dziecka w przedszkolu, oraz finansowe zostaną omówione na pierwszym zebraniu z rodzicami, które zostało zaplanowane na poniedziałek 16 września 2019 r. na godzinę 16:40.

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice,

Przedszkole w Młynarach jest czynne od godziny 6:30 do godziny 16:30.

Podstawa programowa jest realizowana od godziny 9:00 do godziny 14:00 - jest to czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. Zgodnie z Uchwałą Nr X/66/2019 Rady Miejskiej w Młynarach z dnia 17 lipca 2019 r. w sprawie ustalenia czasu przeznaczonego na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat opłata za każdą rozpoczętą godzinę zajęć poza ww. czas wynosi 1 zł (słownie: jeden złoty).

W przypadku gdy do przedszkola uczęszcza więcej niż jedno dziecko z danej rodziny, opłata za drugie i następne dziecko z tej rodziny wynosi 50 gr za każdą rozpoczętą godzinę zajęć.

Rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, czyli sześciolatków, ponoszą jedynie koszta związane z korzystaniem przez dziecko z wyżywienia - przypominam, że stawka żywieniowa w naszym Przedszkolu wynosi 5,50 zł za dzień (śniadanie, obiad II danie, obiad I danie + podwieczorek).

Od tego roku szkolnego opłata za przedszkole pobierana będzie z dołu, tzn. za wrzesień będą Państwo płacić dopiero w październiku. Informacje o kwocie do zapłaty będą Państwu wysyłane co miesiąc drogą mailową, dlatego każdy z rodziców musi mieć założoną pocztę elektroniczną i przekazać nam swój adres mailowy

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo,

proszę się zapoznać z harmonogramem dowożenia i odwożenia dzieci na rok szkolny 2019/2020 (dzieci z przedszkola dojeżdżają razem z dziećmi szkolnymi) i poinformować nauczycielki o tym, czy dziecko będzie jeździło autobusem, czy będzie dowożone przez rodziców? Proszę pamiętać, że podstawa programowa jest realizowana w godzinach od 9:00 do 14:00, więc dziecko nie może pojechać do domu o 12:35 - chyba że jest ku temu jakiś poważny powód.

Alina Mikołajczyk


TRASA I
Dowóz:

Młynary – 6:40
Majewo kolonia – 6:53
Kwietnik – 6:55
Kwietnik kolonia – 7:00
Zastawno – 7:05
Zaścianki – 7:08
Młynary szkoła – 7:15
Kurowo Braniewskie kolonia – 7:25
Kurowo Braniewskie stacja – 7:28
Kurowo Braniewskie wieś – 7:31
Kraskowo – 7:33
Gardyny leśniczówka – 7:36
Młynary szkoła – 7:40
Płonne wieś – 7:45
Płonne kolonia – 7:48
Błudowo szkoła – 7:51
Powrót do Młynary – 8:05

1 Odwóz:
Młynary – 12:30
Błudowo szkoła – 12:40
Płonne kolonia – 12:43
Płonne wieś – 12:46
Młynary szkoła – 12:50
Gardyny leśniczówka – 12:55
Kraskowo – 12:58
Kurowo Braniewskie kolonia – 13:05
Kurowo Braniewskie Wieś – 13:08
Kurowo Braniewskie stacja – 13:10
Młynary szkoła – 13:20

2 Odwóz:
Młynary szkoła – 13:30
Zaścianki – 13:35
Zastawno –13:28
Kwietnik kolonia – 13:42
Kwietnik wieś – 13:41
Majewo kolonia – 13:45
Błudowo szkoła – 13:58
Płonne kolonia – 14:20
Płonne wieś – 14:23
Młynary szkoła – 14:26
Gardyny leśniczówka – 14:30
Kraskowo – 14:34
Kurowo Braniewskie kolonia – 14:40
Kurowo Braniewskie Wieś – 14:43
Kurowo Braniewskie PKP – 14:45
Młynary szkoła – 14:50

3 Odwóz:
Młynary szkoła – 14:55
Zaścianki – 14:58
Zastawno – 15:02
Kwietnik kolonia – 15:06
Kwietnik wieś – 15:10
Majewo kolonia – 15:13
Młynary – 15:25

TRASA II
Dowóz:

Młynary – 6:45
Zaścianki – 6:47
Podgórze – 6:50
Nowe Monasterzysko – 6:55
Nowe Monasterzysko kolonia – 6:57
Karszewo – 7:03
Włóczyska – 7:12
Włóczyska kolonia – 7:15
Rucianka – 7:23
Błudowo szkoła – 7:35
Płonne – 7:40
Młynary - 7:45

1 Odwóz:
Młynary – 12:25
Płonne – 12:27
Błudowo szkoła – 12:35
Rucianka – 12:40
Włóczyska – 12:5
0Karszewo – 13:00
Nowe Monasterzysko – 13:10
Podgórze – 13:15
Zaścianki – 13:18
Młynary szkoła – 13:20

2 Odwóz:
Młynary – 13:30
Płonne – 13:33
Błudowa szkoła – 13:40
Rucianka – 13:45
Włóczyska – 13:55
Karszewo – 14:05
Nowe Monasterzysko – 14:10
Podgórze – 14:15
Zaścianki – 14:18
Młynary szkoła – 14:20
Kobyliny – 14:23
Ojcowa Wola – 14:25
Sąpy – 14:30
Młynary szkoła – 14:35

3 Odwóz:
Młynary szkoła – 14:35
Płonne – 14:38
Błudowo szkoła – 14:45
Rucianka – 14:50
Włóczyska – 15:00
Włóczyska kolonia – 15:03
Karszewo – 15:10
Nowe Monasterzysko – 15:15
Podgórze – 15:20
Zaścianki – 15:22
Młynary – 15:30

TRASA III
Dowóz:

Stare Monasterzysko – 6:30
Sokolnik – 6:40
Młynary szkoła – 6:50
Warszewo – 7:00
Sąpy – 7:10
Kobyliny – 7:15
Młynary szkoła – 7:20
Krasinek – 7:30
Mikołajki – 7:40
Broniszewo – 7:45
Młynarska Wola – 7:50
Młynary szkoła – 7:55

Odwóz:
Młynarska Wola – 12:50
Sąpy – 13.30
Warszewo – 13:40
Kobyliny – 13:25
Sokolnik – 14:50
Stare Monasterzysko – 14:25
Broniszewo – 15:00
Krasinek – 15:10
Mikołajki – 15:20


ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Dni ustawowo wolne:

1 listopada 2019 r. (piątek)  Dzień Wszystkich Świętych
11 listopada 2019 r. (poniedziałek) Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia 2019 r. (środa) Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia 2019 r. (czwartek) Boże Narodzenie (drugi dzień)

1 stycznia 2020 r. (środa) Nowy Rok
6 stycznia 2020 r. (poniedziałek) Święto Trzech Króli
13 kwietnia 2020 r. Poniedziałek Wielkanocny
1 maja 2020 r. (piątek) Święto Pracy
11 czerwca 2020 r. (czwartek) Boże Ciało

Dni dodatkowo wolne (ustalone w porozumieniu z Radą Rodziców):

27 grudnia 2019 r. (piątek)
10 kwietnia 2020 r. (Wielki Piątek)
12 czerwca 2020 r. (piątek po Bożym Ciele)

W Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Sylwestra Przedszkole będzie otwarte od godziny 6:30 do 14:00.

23 i 30 grudnia 2019 r. (w czasie zimowej przerwy świątecznej), podczas ferii zimowych trwających od 20 stycznia do 2 lutego 2020 r., a także 9 kwietnia 2020 r. w Wielki Czwartek zajęcia opiekuńczo-wychowawcze mogą być organizowane w grupach łączonych ze względu na niższą frekwencję dzieci.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w grupach łączonych odbywają się także w czasie ferii letnich. Przerwa wakacyjna trwa w naszym Przedszkolu od 1 do 31 sierpnia 2020 r.

Alina Mikołajczyk 

Kalendarz
«
Listopad 2019
»
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Newsletter
Aktualności
|
Rada Miejska
|
Harmonogram wydarzeń gminnych
|
Invest In Młynary
|
Urząd Miasta i Gminy
|
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młynarach
|
Ośrodek Kultury
|
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Młynarach
|
Przedszkole w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa w Błudowie
|
Projekty edukacyjne
|
Charakterystyka Gminy
|
Cmentarz Komunalny w Młynarach
|
Dotacje
|
Aktualne oferty pracy
|
Informacje o zagrożeniach i zdarzeniach kryzysowych
|
Inwestycje gminne
|
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
|
Organizacje pozarzadowe
|
Plany Odnowy Miejscowości
|
Sołectwa
|
Raport o stanie Gminy Młynary
|
Rolnictwo i leśnictwo
|
Turystyka
|
Wspólpraca zagraniczna
|
Formularz kontaktowy