Dziś jest: czwartek 26 listopada 2020 Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
PLENDE A- A A+

Aktualności rok szkolny 2020/21

W tym wyjątkowym dniu chciałabym Państwu zacytować fragment  z książki Diane Loomans"Rewolucja w uczeniu:

"Gdybym mogła od nowa wychowywać dziecko,

Częściej używałabym palca do malowania, a rzadziej do wytykania.

Mniej bym upominała, a bardziej dbała o bliski kontakt.

Zamiast patrzeć stale na zegarek, patrzyłabym na to, co robi.

Wiedziałabym mniej, lecz za to umiałabym okazać troskę.

Robilibyśmy więcej wycieczek i puszczali więcej latawców.

Przestałabym odgrywać poważną, a zaczęła poważnie się bawić.

Przebiegałabym więcej pól i obejrzała więcej gwiazd.

Rzadziej bym szarpała, a częściej przytulała.

Rzadziej byłabym nieugięta, a częściej wspierała.

Budowałabym najpierw poczucie własnej wartości, a dopiero potem dom.

Nie uczyłabym zamiłowania do władzy, lecz potęgi miłości. "

Tak trochę refleksyjnie, ale myślę, że czasami warto zatrzymać się w tym pędzie i podarować najbliższym to, co mamy najcenniejsze, a mianowicie: SWÓJ CZAS...

A do odsłuchania polecam gorąco ten oto utwór: https://www.youtube.com/watch?v=Mudintn3BM4

Alina Mikołajczyk


Szanowni Państwo,

w piątek wieczorem rodzinę dwójki naszych Przedszkolaków spotkała ogromna tragedia - pożar domu. Na szczęście wszyscy członkowie rodziny są cali i zdrowi. Pomoc rzeczową otrzymali już od bliskich i przyjaciół. Ja zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc materialną. W Przedszkolu w każdej grupie znajdą się puszki, do których będzie można wrzucić swój datek.

Z góry dziękuję Państwu za okazane wsparcieheart

Możliwe jest także wsparcie wspomnianej rodziny poprzez stronę internetową: https://zrzutka.pl/m6f28y


SZKOŁA DO HYMNU

We wtorek 9 listopada dzieci z grupy "Sówek" i "Lisków urwisków" przyłączyły się wraz ze swoimi nauczycielkami: panią Karoliną Darmofał-Niską i panią Magdaleną Kwartą do akcji "Szkoła do hymnu". Nasze przedszkolaki spisały się na szóstkę! Przy okazji dziękujemy Rodzicom za poćwiczenie z dziećmi "Mazurka Dąbrowskiego" w domu oraz ubranie dzieci w galowy strój.

Alina Mikołajczyk


HARMONOGRAM DOWOŻENIA DZIECI DO PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH OD PONIEDZIAŁKU 9 LISTOPADA 2020 ROKU

/userfiles/files/Harmonogram dowozenia od 9_11.pdf


"WITAJCIE W NASZEJ BAJCE..."

Zachęcamy dzieci oraz Rodziców do wzięcia udziału w naszym przedszkolnym konkursie plastycznym pt. ,, Witajcie w naszej bajce...". Celem konkursu jest m.in. przybliżenie dzieciom twórczości Jana Brzechwy - przyszłego patrona Przedszkola w Młynarach. Poniżej zamieszczam regulamin ww. konkursu. Zachęcam do zapoznania się z nim oraz do wzięcia udziału w konkursie!

/userfiles/files/Regulamin konkursu plastycznego WITAJCIE W NASZEJ BAJCE.pdf

Alina Mikołajczyk


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W ZWIĄZKU Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM PIĘCIU PRACOWNIKÓW WIRUSEM SARS-COV-2
DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH,
PO UZYSKANIU POZYTYWNEJ OPINII PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO I UZYSKANIU ZGODY BURMISTRZA MIASTA I GMINY MŁYNARY,
ZAWIESZA ZAJĘCIA W FORMIE STACJONARNEJ.

PRZEDSZKOLE KONTYNUUJE PRACĘ W SYSTEMIE ZDALNYM W OKRESIE OD 3 DO 6 LISTOPADA 2020 ROKU,

A WIĘC DZIECI Z GRUP: "SÓWEK", "LISKÓW URWISKÓW", "WIEWIÓREK" I "MOTYLKÓW" WRACAJĄ DO PRZEDSZKOLA
W PONIEDZIAŁEK 9 LISTOPADA 2020 ROKU.

GRUPA "MISIÓW" OBJĘTA BĘDZIE KSZTAŁCENIEM NA ODLEGŁOŚĆ JESZCZE W DNIACH 9-10 LISTOPADA 2020 ROKU,
A WIĘC DZIECI Z TEJ GRUPY WRACAJĄ DO PRZEDSZKOLA W CZWARTEK 12 LISTOPADA 2020 ROKU.


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

W ZWIĄZKU Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM JEDNEGO Z PRACOWNIKÓW WIRUSEM SARS-COV-2 ORAZ PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA U KOLEJNEGO PRACOWNIKA
DYREKTOR PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH,
PO UZYSKANIU POZYTYWNEJ OPINII PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO I UZYSKANIU ZGODY BURMISTRZA MIASTA I GMINY MŁYNARY,
ZAWIESZA ZAJĘCIA W FORMIE STACJONARNEJ.

PRZEDSZKOLE PRZECHODZI NA SYSTEM PRACY ZDALNEJ W OKRESIE OD 27 PAŹDZIERNIKA DO 2 LISTOPADA 2020 ROKU.


Drodzy Rodzice,

od soboty 10 października obowiązują nowe zasady dotyczące zakrywania ust i nosa. Nakłada je opublikowane w piątek Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1758). Z treścią ww. rozporządzenia mogą się Państwo zapoznać tutaj: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001758 , ja chciałam jednak zwrócić szczególną uwagę na dwa zapisy, a mianowicie:

"§ 27. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568, 695, 1087 i 1517), ust i nosa: (...)

2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym: (...)

c) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, (...)

3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:

2) dziecka do ukończenia 5. roku życia; (...)

3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu:

a) całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,

b) trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; (...)

15) uczniów i dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz osób zatrudnionych w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego, szkole lub placówce oświatowej - na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem postanowi inaczej."

Podsumowując, dzieci, które ukończyły 5 rok życia muszą w drodze do Przedszkola mieć założoną maseczkę, ale już na terenie placówki nie - tak samo jak nauczyciele i pracownicy (wyjątkiem jest sytuacja, kiedy pracownicy nie mogą zachować od siebie lub rodziców 1,5-metrowego dystansu społecznego, wówczas również mają obowiązek zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki lub przyłbicy).

Rodzice i osoby upoważnione do odbioru dzieci muszą mieć zasłonięte usta i nos - nic się w tej kwestii nie zmieniło.

W związku ze znalezieniem się w tzw. strefie żółtej wprowadzony został przeze mnie zakaz wyjść grupowych.

/userfiles/files/Zalecenia_–_dyrektorzy_szkol_i_placowek_w_strefie_czerwonej_i_zoltej_28-08-2020.doc

Alina Mikołajczyk


ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dni ustawowo wolne:

11 listopada 2020 r. (środa) Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia 2019 r. (piątek) Boże Narodzenie (pierwszy dzień)

1 stycznia 2021 r. (piątek) Nowy Rok
6 stycznia 2020 r. (środa) Święto Trzech Króli
5 kwietnia 2020 r. Poniedziałek Wielkanocny
3 maja 2020 r. (poniedziałek) Święto Konstytucji 3 Maja
3 czerwca 2020 r. (czwartek) Boże Ciało

Dzień dodatkowo wolny i przerwy w funkcjonowaniu Przedszkola (ustalone w porozumieniu z Radą Rodziców i zaakceptowane przez organ prowadzący):

24 grudnia 2020 r. (czwartek) Wigilia
Ferie zimowe: 1 - 5 lutego 2021 r.
Przerwa wakacyjna: 19 lipca - 31 sierpnia 2021 r.

W Sylwestra Przedszkole będzie otwarte od godziny 6:30 do 14:00.

W czasie zimowej przerwy świątecznej, czyli 23 grudnia oraz w dniach 28-31 grudnia 2020 r., podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych od 25 do 29 stycznia 2021 r., a także 1 i 2 kwietnia 2021r. przed Wielkanocą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze mogą być organizowane w grupach łączonych ze względu na niższą frekwencję dzieci.

Alina Mikołajczyk


W środę 7 października, w ramach "Programu preorientacji zawodowej w Przedszkolu w Młynarach" grupę "Misiów" odwiedził tata Zosi i Hani - Pan Radosław Lisowski. Pan Radek opowiedział dzieciom, czym zajmuje się strażak. Przedszkolaki mogły obejrzeć wóz strażacki oraz znajdujące się w nim sprzęty. "Misiakom" spodobały się najbardziej krótkofalówki oraz sygnały auta. Bardzo dziękujemy Panu Radosławowi Lisowskiemu za pokaz oraz poświęcony czas.
 


Agata Frąckiewicz


Mam przyjemność poinformować Państwa, że w niedzielę 4 października przy naszym Przedszkolu stanęło serce na nakrętki. Oczywiście nie miałoby to miejsca, gdyby nie współpraca naszej przedszkolnej społeczności. DZIĘKUJĘ Pani Magalenie Romanek za namiar do Fundacji Złotowianka: https://fundacjazlotowianka.pl, Oddziałowym Radom Rodziców na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Pauliną Bednarczyk za poparcie pomysłu z postawieniem serca i wyrażeniem zgody na pobranie z każdej grupy składki na ten cel, a Pracownikom Przedszkola za pokrycie kosztów transportu. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!!

  

Alina Mikołajczyk


Drodzy Rodzice,

we wtorek 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Może jest to dobra okazja, aby tego dnia odwiedzić Bibliotekę Publiczną w Młynarach, która bierze udział w projekcie przeznaczonym dla dzieci w wieku przedszkolnym pt.: "Mała książka - wielki człowiek".

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/

Alina Mikołajczyk


W piątek 25 września nasze "Wiewióreczki" odwiedził pan Mariusz Elbruda. Pan Mariusz zajechał pod nasze Przedszkole wozem strażackim, a następnie w ciekawy sposób opowiedział przedszkolakom o swojej pracy i zademonstrował im wszystkie elementy wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy panu Mariuszowi i pani Adriannie Sękowskiej za umożliwienie nam organizacji kolejnego spotkania w ramach Programu preorientacji zawodowej.

Arletta Szatkowska


Biuro Profilaktyki Zdrowotnej NFZ  zaprasza do obejrzenia cyklu 10 filmów edukacyjnych pod wspólnym tytułem „Bezpieczni w czasie epidemii”.

Jest to nowy projekt, przygotowany w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów, który porusza między innymi takie tematy, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie żyć w stanie epidemii. Zaproszeni do współpracy eksperci radzą, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości, co robić by się nie zarazić, co znaczy „być odpowiedzialnym”, jak bezpiecznie podróżować, jak zadbać o zdrowie i kondycję oraz jak korzystać ze świadczeń zdrowotnych.

Wszystkie filmy są z napisami dla osób niesłyszących. Cykl filmów dostępny jest na kanale Akademia NFZ na YouTube oraz na stronie linkd.pl/9adp

Alina Mikołajczyk


W ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz instytucjami i organizacjami lokalnymi realizuje w 2020 r. projekt "Warmia i Mazury na drodze ku polskości".

Projekt obejmuje konkursy:

1. „Rok 1920 w Polsce. Wojna polsko-bolszewicka. Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu” – konkurs wiedzy historycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
2. „I Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej Warmii i Mazur im. płk. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszko” – konkurs pieśni patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
3. „Wojna polsko- bolszewicka – świadectwa z przeszłości” – konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
4. „Tropem bitew polskich – od Cedyni po Bitwę Warszawską” – konkurs dla rodzin na stworzenie gry (planszowej, karcianej, logicznej).
W roku obchodów setnych rocznic ważnych dla naszego kraju, które zapisały się wielkimi literami na kartach historii Polski, zachęcamy do uczczenia bohaterów i twórców tych wydarzeń. Uczestnictwo w ww. przedsięwzięciach będzie szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności za niepodległość Ojczyzny i wolność Jej obywateli.

Dla laureatów organizatorzy konkursów przygotowali nagrody rzeczowe.

Regulaminy ww. konkursów dostępne są na stronie:
http://www.ko.olsztyn.pl/2020/09/25/konkursy-w-ramach-programu-wieloletniego-niepodlegla-na-lata-2017-2022/

Alina Mikołajczyk


RADA RODZICÓW PRZEDSZKOLA W MŁYNARACH - ROK SZKOLNY 2020/2021

W bieżącym roku szkolnym w poszczególnych grupach wybrano następujące osoby do Oddziałowych Rad Rodziców:

  • "Motylki": Judyta Katarzyna Chrobocińska - przewodnicząca, członkowie: panie Marta Rymsza i Anna Genowefa Bernatowska;
  • "Misie": pani Ewa Michewicz - przewodnicząca, członkowie: panie Sylwia Kaczyńska i Katarzyna Rożak;
  • "Wiewiórki": pani Paulina Wiktoria Bednarczyk - przewodnicząca; członkowie: panie Magda Dabkiewicz i Celina Camilleri;
  • "Liski urwiski": pani Paulina Wiktoria Bednarczyk - przewodnicząca; członkowie: panie Monika Król i Wioletta Pawłowska;
  • "Sówki": pani Sylwia Lewandowska - przewodnicząca; członkowie: pani Karolina Szulgo i pan Tomasz Wrzałka.

Przewodniczący Oddziałowych Rad Rodziców tworzą Radę Rodziców Przedszkola w Młynarach. Spośród nich, na pierwszym zebraniu, które odbyło się 23 września 2020 r., wybrano Prezydium w składzie:

pani Paulina Wiktoria Bednarczyk - przewodnicząca,

pani Anna Genowefa Bernatowska - zastępca przewodniczącej,

pani Sylwia Lewandowska - sekretarz.

Wszystkim wyżej wymienionym Rodzicom serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!

Alina Mikołajczyk


W środę 23 września pojawiły się przy naszym Przedszkolu cztery pojazdy podstawione przez pana Marka Bednarczyka. Najpierw dzieci z grupy "Lisków urwisków", a następnie z grupy "Wiewiórek" miały okazję przyjrzeć się z bliska: koparko-ładowarce, wozowi asenizacyjnemu, śmieciarce i hakowcowi. Pan Marek wytłumaczył dzieciom, do jakich prac można wykorzystywać prezentowane pojazdy i zademonstrował, jak niektóre z nich działają. Dzieci były mega zadowolone! Dziękujemy państwu Markowi i Paulinie Bednarczyk za zaaranżowanie tego spotkania, a tym samym za udział w realizacji naszego "Programu preorientacji zawodowej".

  

Alina Mikołajczyk


W środę 16 września w gości do dzieci z grupy "Motylków" przyjechali policjanci z Posterunku Policji w Młynarach. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną spotkanie z przedszkolakami odbyło się na zewnątrz. Asp. szt. Artur Łachmański i sierż. szt. Tomasz Kirol nie tylko opowiedzieli dzieciom, czym zajmują się policjanci na co dzień, ale przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze - w tym zasady przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Na koniec spotkania policjancji zaprezentowali dzieciom dźwięk syreny policyjnej, który ze względu na swoją głośność niestety nie każdemu przypadł do gustu.

Dziękujemy obu Panom za spotkanie oraz przybliżenie naszym  przedszkolakom zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego.

Alina Mikołajczyk

 


W piątek 4 września odwiedzili nasze Przedszkole niezapowiedziani goście, a mianowicie pani Renata Wioletta Bednarczyk - Burmistrz Miasta i Gminy Młynary, wraz z panią Sekretarz: Anną Kołodziej-Rabiczko. Ze względu na obowiązujące obostrzenia Panie nie mogły osobiście wejść do każdej z grup, ale złożyły na moje ręce komplet odblasków, który otrzyma każdy z naszych wychowanków.

Pamiętajmy, że noszenie przez dzieci elementów odblaskowych na terenie zabudowanym nie jest obowiązkowe, ale czyni je bardziej widocznymi - zwłaszcza wieczorami i w okresie jesienno-zimowym, kiedy dookoła jest szaro, buro i ponuro. Wyposażając dziecko w odblaski i wyjaśniając mu metodę ich działania, kształtujemy w nim poczucie odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo oraz pozwalamy poczuć się pewnie.

Alina Mikołajczyk


APEL DO RODZICÓW

Szanowni Państwo,

przypominam, że rozpoczęliśmy rok szkolny w nowej rzeczywistości. Odpowiedzialność za zdrowie dzieci spoczywa na nas wszystkich, dlatego proszę o zdyscyplinowanie przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci z placówki.

Wchodzicie Państwo do Przedszkola z dzieckiem, macie oczywiście ubraną maseczkę, dezynfekujecie ręce - chyba, że macie rękawiczki, to nie musicie tego robić, wchodzicie z dzieckiem do szatni (na dole 5 rodziców z dzieckiem, na górze 7 rodziców z dzieckiem), pomagacie się dziecku przebrać, uścisk, buziak i dziecko wchodzi do sali. Nie ma stania przy drzwiach, podpatrywania, czy dziecko już zaczęlo płakać, dyskusji, niepotrzebnego gromadzenia się - porozmawiać mogą ze sobą Państwo po wyjściu z budynku. Na terenie przedszkola zachowujecie Państwo tzw. dystans społeczny, czyli odległość od siebie, pracowników i innych dzieci minimum 1,5m.

Jeśli mają Państwo do wpłacenia jakieś pieniążki czy chcą Państwo przekazać nauczycielce jakieś dokumenty, to najlepiej spakować to wszystko do koperty, podpisać, oddać i wyjść.

Jak Państwo przychodzą po dziecko, to proszę dowiedzieć się, o których godzinach dana grupa je posiłki i przyjść już po ich zakończeniu, gdyż nie możecie przesiadywać na korytarzach!

PROSZĘ, SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM I PRZESTRZEGAJMY USTALONYCH PROCEDUR, GDYŻ W PRZECIWNYM RAZIE BĘDĘ ZMUSZONA ZARZĄDZIĆ PRZEKAZYWANIE DZIECKA PRZY DRZWIACH WEJŚCIOWYCH I BĘDĄ PAŃSTWO ZMUSZENI STAĆ PRZED PRZEDSZKOLEM W KOLEJCE.

Alina Mikołajczyk

Kalendarz
«
Listopad 2020
»
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Aktualności
|
KORONAWIRUS
|
Rada Miejska
|
Harmonogram wydarzeń gminnych
|
Invest In Młynary
|
Nieruchomości komunalne przeznaczone do sprzedaży
|
Urząd Miasta i Gminy
|
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Młynarach
|
Ośrodek Kultury
|
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Młynarach
|
Przedszkole w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Młynarach
|
Szkoła Podstawowa w Błudowie
|
Charakterystyka Gminy
|
Projekty
|
Cmentarz Komunalny w Młynarach
|
Dotacje
|
Programy krajowe
|
Aktualne oferty pracy
|
Informacje o zagrożeniach i zdarzeniach kryzysowych
|
Inwestycje gminne
|
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
|
Organizacje pozarzadowe
|
Plany Odnowy Miejscowości
|
Sołectwa
|
Raport o stanie Gminy Młynary
|
Rolnictwo i leśnictwo
|
Turystyka
|
Wspólpraca zagraniczna
|
Konsulatacje społeczne
|
Formularz kontaktowy