Sołectwo Nowe Monasterzysko z nagrodą Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego za najciekawszą inicjatywę!

  • 2021-11-22, 14:14
  • Dorota Jurkowska
Sołectwo Nowe Monasterzysko z nagrodą Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego za najciekawszą inicjatywę!

Nowe Monasterzysko zajęło pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie na najciekawszą inicjatywę sołecką przyczyniającą się do poprawy estetyki miejscowości. Przedmiotem sołectwa był murowany witacz, wykonany przez mieszkańców na wjeździe do miejscowości w 2018 r. Budowa witacza zaplanowana była w Planie Odnowy Miejscowości napisanym przez mieszkańców. Wcześniej witacz został zaprojektowany przez studentów Katedry Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w ramach prowadzonej współpracy mieszkańców i Uniwersytetu.

Murowany witacz z metalowymi elementami, nawiązującymi do mechanizmu zegara, zaprojektowany został zgodnie z tematem przewodnim: Nowe Monasterzysko – „Wioska dobrego czasu”. Budowa witacza sfinansowana została ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego oraz z dofinansowania w ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii-Mazur i Powiśla”.

W nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie, Sołectwo Nowe Monasterzysko, otrzyma od Województwa Warmińsko-Mazurskiego nagrody rzeczowe o łącznej wartości 5000,00 zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dorota Jurkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe