Poznajmy Okręg Miejski Gurjewsk..

  • 2021-05-25, 15:50
  • UM Młynary
Poznajmy Okręg Miejski Gurjewsk..

      Gurjewsk to miasto w obwodzie kaliningradzkim, położone 7 km na północ od Kaliningradu. Średniowieczne Neuhausen było własnością kapituły sambijskiej, która wybudowała tu zamek. Powstał on najprawdopodobniej w pierwszych latach XIV wieku z polecenia biskupa Krystiana von Münhausena. W późniejszym okresie stał się on własnością zakonu krzyżackiego, a po 1525 był letnią rezydencją księcia Albrechta, który przekształcił go w podmiejski dwór myśliwski, otoczony ogrodem zwierzęcym (Tiergarten). Według legend zamek miał posiadać podziemne chodniki, łączące piwnice zamkowe z kościołem i młynem. Zamek w znacznej części zachował się do czasów współczesnych; po 1945 stał się bazą firmy budowlanej. Podobnie zachował się park zamkowy ze stawem (dawny Tiergarten, w którym utrzymywano dzikie i egzotyczne zwierzęta) oraz gotycki kościół parafialny z 1292, od XVI w. do 1945 ewangelicki, po 1990 przekazany Kościołowi Nowoapostolskiemu. W Neuhausen urodził się Albrecht Fryderyk Hohenzollern.

Źródło: www.wikipedia.org

Projekt nr  PR/1/081/2018 jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Ta publikacja została stworzona ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. 

Za jej treść odpowiada wyłącznie Gmina Młynary i w żadnym wypadku nie może być traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej, IZ lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

 

UM Młynary

Liczba wyświetleń: 1281

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe