DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  • 2021-11-25, 22:02
  • Alina Mikołajczyk
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dziś nasze Przedszkole zamieniło się w Krainę Pluszowego Misia, co było związane ze świętem tej dobrze znanej maskotki.

Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony 25 listopada, gdyż właśnie tego dnia przypada rocznica jego powstania.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

We wszystkich grupach miały miejsce różne aktywności związane z pluszowym misiem. Była misiowa gimnastyka i matematyka, misiowe fotobudki, oglądanie prezentacji na temat gatunków prawdziwych niedźwiedzi oraz przegląd misiowych bohaterów (Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Miś Uszatek, Miś Colargol, panda Po, Gumisie), a także różnego rodzaju kolorowanki i prace plastyczne.

Największą niespodzianką była dla dzieci wizyta Misia, który chętnie się z nimi bawił, tańczył i pozował do zdjęć, a na koniec nagrodził pieczątką i specjalnie przygotowanym na ten dzień medalem.

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (19)

Podziel się:


Pozostałe