INFORMACJA DOTYCZĄCA DODATKU OSŁONOWEGO

  • 2022-01-05, 09:47
  • MGOPS Grzegorz Kisiel

 

DODATEK OSŁONOWY

 

MIEJSKO - GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ  W MŁYNARACH

 

INFORMUJE

 

W dniu 4 stycznia weszła w życie Ustawa o  dodatku osłonowym. Dodatek ten będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, które mają przeciętne miesięczne dochody - określane zgodnie z definicją zawartą w ustawie o świadczeniach rodzinnych - nieprzekraczające 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym i 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Dodatek osłonowy będzie przysługiwał za okres od dnia 1 stycznia 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. a jego wysokość będzie zależała od liczby osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego tj. 400 zł dla jednoosobowego gospodarstwa domowego, 600 zł dla 2-3 osobowego, 850 zł dla 4-5 osobowego i 1150 zł dla gospodarstwa składającego się minimum z 6 osób).                              

   Wysokość dodatku osłonowego jest powiększana  o 25 proc. w sytuacji gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest: kocioł, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, itp. na paliwo stałe zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków.             Przy ustalaniu wysokości dodatku osłonowego obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę, co oznacza, że dodatek osłonowy będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł. Poniżej 20 zł kwota dodatku osłonowego nie będzie wypłacana.

WNIOSKI O  PRZYZNANIE I WYPŁATĘ DODATKU OSŁONOWEGO MOŻNA POBIERAĆ I SKŁADAĆ W SIEDZIBIE MIEJSKO – GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W MŁYNARACH  LUB ZA POMOCĄ ŚRODKÓW  KOMUNIKACJI  ELEKTRONICZNEJ (PODPIS ELEKTRONICZNY LUB PROFIL ZAUFANY)

Wnioski o dodatek osłonowy można składać do 31 stycznia 2022 r. Wypłata dodatków zostanie realizowana w 2022 r. w dwóch równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia. Osoby, które nie złożą wniosku do końca stycznia, nadal będą mogły to zrobić, jednak nie później niż do 31 października 2022 r. W tym przypadku wyplata 100% dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                z up. Burmistrza

/-/ mgr Jadwiga Piekarska

Kierownik M-GOPS w Młynarach

 

Wzór_wniosku_o_dodatek_osłonowy.odt - do pobrania

 

 

MGOPS Grzegorz Kisiel

Załączone pliki do pobrania (1)


Liczba wyświetleń: 2307

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe