"Wagary z Dzielnicowym"

  • 2022-03-22, 13:17
  • Dominika Zabiełło
Wagary z Dzielnicowym
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dzień Wagarowicza, który przypada na pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca, to bez wątpienia ulubione święto uczniów i zmora dorosłych. Uczniowie postanawiają „zrezygnować z lekcji” i spędzić czas poza murami szkoły, licząc na wiele atrakcji. Dorośli zaś na ogół przeciwstawiają się takim praktykom w obawie o bezpieczeństwo wagarowiczów. Niestety często takie niekontrolowane uczniowskie akcje kończą się źle, ale z pewnością można temu zaradzić.

W naszej gminie po raz kolejny odbyły się „Wagary z Dzielnicowym”, których inicjatorem był
Dzielnicowy, asp. Tomasz Rębowski. Organizatorem tegorocznej akcji był Posterunek Policji w Młynarach przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Młynarach, Nadleśnictwem Młynary oraz szkołami. W przygotowanie imprezy włączyło się wiele instytucji i darczyńców.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Młynarach i Szkoły Podstawowej w Błudowie, ich nauczyciele oraz Dzielnicowy wzięli udział w biegu go Grubej Kaśki. Bieg został poprzedzony rozgrzewką, którą poprowadzili pani Magdalena Matulewicz oraz pan Piotr Walczak. Każdy z uczestników został obdarowany upominkiem, a ci najwytrwalsi nagrodami, które ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Renata Bednarczyk, Energa Oświetlenie, Nadleśnictwo Młynary oraz pan Stanisław Szulich. W części sportowej wagarowicze próbowali swoich sił również w zumbie, prowadzonej przez pana Marcina Wierzbickiego „ZUMBA  by Marcin”. Niektórzy ćwiczyli celność strzelając z wiatrówki, co było możliwe dzięki panu Robertowi Knyrzewskiemu- Strzelnica Sportowa Sokół Grądki. Niewątpliwą atrakcją był pokaz sprzętu wojskowego 16. Dywizji Logistycznej z Elbląga. W imprezie wzięli udział również strażacy, w tym młodzieżówka. Ochotnicza Straż Pożarna w Młynarach przygotowała pokaz sprzętu strażackiego oraz pokaz pierwszej pomocy. Nadleśnictwo Młynary zaprezentowało stoisko edukacyjne. Tutaj uczniowie mogli zdobyć wiedzę o lesie jak również wziąć udział w konkursach przyrodniczych. Nie zabrakło również poczęstunku: kiełbasek, słodkości przygotowanych przez Klub Seniora w Młynarach, ciepłej fasolki i grochówki ufundowanej przez  Państwa Ewę i Grzegorza Smolarków „Deja vu”.

W otoczeniu pięknego lasu, przy słonecznej pogodzie przywitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tegoroczne wagary uczniowie spędzili aktywnie i przede wszystkim bezpiecznie. Mamy nadzieję, że taka forma wagarowania na stałe wpisze się w kalendarz imprez, a nasi uczniowie będą chcieli co roku „Wagarować z Dzielnicowym”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom „Wagarów z Dzielnicowym” za zaangażowanie i świetną zabawę.

 

 

Dominika Zabiełło

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Liczba wyświetleń: 1165

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe