Rządowe wsparcie na przebudowę dróg w trzech miejscowościach Gminy Młynary

  • 2022-07-19, 21:29
  • Andrzej Wiśniewski
Rządowe wsparcie na przebudowę dróg w trzech miejscowościach Gminy Młynary
15 czerwca br Sekretarz Miasta i Gminy Młynary – Pani Anna Kołodziej-Rabiczko w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Młynary - Pani Renaty Bednarczyk, odebrała z rąk: Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, Senator Pani Bogusławy Orzechowskiej oraz Posłów Pana Leonarda Krasulskiego i Pana Roberta Gontarza, promesę inwestycyjną w wysokości 2 milionów złotych na dofinansowanie do przebudowy dróg gminnych i wewnętrznych w miejscowościach: Błudowo, Karszewo oraz Włóczyska.

Dofinansowanie pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (edycja III dla gmin popegeerowskich). W ramach zadania wykonana zostanie nakładka asfaltowa na 3 odcinkach dróg gruntowych w ww. miejscowościach  o łącznej długości około 1 km. Na inwestycje zostanie udzielona promesa wstępna, co oznacza, że dofinansowanie zostanie uruchomione wyłącznie, jeżeli Gminie uda się wyłonić wykonawców inwestycji w ogłoszonych przetargach. Będzie to jednak uzależnione od aktualnej sytuacji na rynku oraz wartości ofert pozyskanych w ogłoszonym przetargu.

                Warto wspomnieć, że będzie to czwarta inwestycja Gminy Młynary, na którą udało się pozyskać dofinansowanie z rządowego programu wsparcia w przeciągu ostatnich 2 lat. W 2021 roku przyznano gminie 5 milionów na przebudowę stacji uzdatniania w Młynarach. Natomiast w 2022 roku, oprócz środków na przebudowę dróg, przyznano również 5 milionów na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Młynarach oraz 6 milionów na przebudowę budynków Ośrodka Kultury i stadionu w Młynarach.

Andrzej Wiśniewski

Liczba wyświetleń: 388

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe