"Drewno jest z lasu" - o tym jak ważnym surowcem naturalnym jest drewno

  • 2022-10-17, 12:59
  • Źródło: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Piotra Apostoła w Młynarach
"Drewno jest z lasu" - o tym jak ważnym surowcem naturalnym jest drewno

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Piotra Apostoła w Młynarach jest realizatorem projektu, którego partnerem jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowea Honorowym Patronem Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

Celem projektu realizowanego przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Piotra Apostoła w Młynarach jest:
- zwiększenie świadomości społecznej ma temat wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej,
- zwiększenie świadomości społecznej na temat gospodarczej funkcji lasów,
-zwiększenie świadomości społecznej na temat misji Lasów Państwowych oraz roli jaką pełni PGL LP w zakresie wspierania inicjatyw społecznych, ukierunkowanych na odpowiedzialne użytkowanie zasobów przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem surowca drzewnego,
- promowanie wśród społeczeństwa dobrych nawyków i postaw w zakresie wykorzystania drewna, jako w pełni ekologicznego i odnawialnego surowca.

Projekt polegał będzie na renowacji obiektu zabytkowego jakim jest Kościół Rzymskokatolicki pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Młynarach oraz organizacji wydarzenia promocyjnego w mieście Młynary. Partnerem finansującym realizację niniejszego projektu jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, które jest głównym dostawcę drewna, będącego bardzo ważnym zasobem w pełni ekologicznego i odnawialnego surowca naturalnego. 

O tym jak cennym dla nas surowcem jest drewno: 

Z materiałów udostępnianych prze Nadleśnictwa Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, można dowiedzieć się, że drewno jest surowcem mający ponad 30 tys. zastosowań. Jest to w pełni ekologiczny i odnawialny surowiec, którego produkcja nie jest uciążliwa dla środowiska, a można by nawet rzecz, że wręcz przeciwnie w przypadku zachowania zasad prawidłowej gospodarki leśnej, które obowiązują w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe. 

Setki przeróżnych konstrukcji budowalnych, w tym w części konstrukcja Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Młynarach, korzysta z wytrzymałości, lekkość, elastyczność i trwałość. drewna. W bardzo dużej części z drewna korzysta także przemysł celulozowo-papierniczy. 

O tym i o wielu innych faktach na temat właściwości drewna, można przeczytać na oficjalnej stronie Lasów Państwowych TUTAJ.
Ciekawy artykuł na temat drewna i jego właściwości opublikowało także na swojej stronie Nadleśnictwo Krucz.
Przeczytać o tym można TUTAJ. Natomiast o tym skąd się bierze drewno, przeczytać można na stronie Nadleśnictwa Młynary TUTAJ.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z powyższymi publikacjami, aby przekonać się jak ważne dla nas od zawsze jest drewno, NAPRAWDĘ WARTO!

Źródla:
1. www.lasy.gov.pl/pl/drewno/surowiec-do-wszystkiego
2. www.krucz.pila.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/drewno-surowiec-niezwykly-ekologiczny-wszechstronny-
3. www.mlynary.olsztyn.lasy.gov.pl/skad-sie-bierze-drewno#.Y5nBFHbMK3A

 

 

Źródło: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Piotra Apostoła w Młynarach

Zdjęcia (2)


Liczba wyświetleń: 736

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe