Czy wiesz, że drewno jako surowiec ma w świecie ponad 30 tys. zastosowań?

  • 2022-10-24, 12:07
  • UM Młynary
Czy wiesz, że drewno jako surowiec ma w świecie ponad 30 tys. zastosowań?

Czy wiesz że.......  drewno ma ponad 30 tysięcy różnych zastosowań jako naturalny surowiec?? 

 Dzięki pierwiastkom krążącym w przyrodzie i energii słonecznej powstaje jego najdoskonalszy produkt – drewno, który, w odróżnieniu od wielu innych darów natury, jest surowcem w pełni ekologicznym odnawialnym - informują Lasy Państwowe. 

Drewno jest bardzo trwałym surowcem, który jest dosyć odporny na starzenie się. Jest to też materiał dosyć prosty w obróbce. Poza kamieniem i gliną, drewno jest najstarszym materiałem używanym w różnego rodzajach konstrukcji. Wykorzystuje się je m.in. do budowy domów, mostów, jednostek pływających.

Jednakże drewno to nie tylko duże i trwałe konstrukcje, ale też przedmioty codziennego użytku.  Wszyscy korzystamy z drewnianych mebli czy np. przyborów kuchennych. 

Jednym z najciekawszych obszarów wykorzystania drewna jest.... muzyka. Baza konstrukcji wielu instrumentów muzycznych wykonana jest właśnie z drewna, w tym między innymi: gitary, flety, fortepiany, bałałajki, mandoliny, oboje, skrzypce, wiolonczele, kontrabasy, korpusy bębnów, pałeczki perkusyjne itp.

Wszystkie powyższe sposoby wykorzystania drewna są możliwe dzięki zachowaniu zasad prawidłowej gospodarki leśnej, które obowiązują w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe

Te i wiele innych faktów na temat wykorzystania drewna można znaleźć na stronach interentowych Lasów Państwowych, np. TUTAJ

Źródło:www.krucz.pila.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/drewno-surowiec-niezwykly-ekologiczny-wszechstronny-

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Piotra Apostoła w Młynarach jest realizatorem projektu, którego partnerem jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe,  a Honorowym Patronem Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. 

Celem projektu realizowanego przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Piotra Apostoła w Młynarach jest:
- zwiększenie świadomości społecznej ma temat wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej,
- zwiększenie świadomości społecznej na temat gospodarczej funkcji lasów,
-zwiększenie świadomości społecznej na temat misji Lasów Państwowych oraz roli jaką pełni PGL LP w zakresie wspierania inicjatyw społecznych, ukierunkowanych na odpowiedzialne użytkowanie zasobów przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem surowca drzewnego,
- promowanie wśród społeczeństwa dobrych nawyków i postaw w zakresie wykorzystania drewna, jako w pełni ekologicznego i odnawialnego surowca.

UM Młynary

Liczba wyświetleń: 658

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe