DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

  • 2023-02-08, 09:10
  • Arletta Szatkowska
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 7 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci z grupy „Motylki” oraz „Wiewiórki” zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Całe spotkanie zostało poprowadzone przez p. Andrzeja Wiśniewskiego, który jest informatykiem w Urzędzie Miasta i Gminy Młynary oraz naszym Inspektorem Ochrony Danych. 

Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą podczas burzy mózgów na temat Internetu. Dzieci doskonale poradziły sobie w quizie nt. właściwych i niewłaściwych zachowań podczas korzystania z Internetu.

 Miejmy nadzieje, że przedszkolaki na długo zapamiętają wszystkie zasady, do których należy się stosować korzystając z Internetu. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi za poświęcony czas i przekazanie nam dużej dawki wiedzy o Internecie.

 

            Drodzy Rodzice!

Urządzenia ekranowe używane świadomie i z umiarem mogą stanowić atrakcyjny element podczas zabawy i nauki naszych pociech. Jednak nadmiar ekranów może mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci oraz na relacje rodzinne. Dlatego ważne, żeby kontrolować korzystanie z ekranów w domu.

            Wprowadźcie zasady korzystania z telefonów, tabletów i komputerów, dostosowując je do wieku i potrzeb domowników. Zachęcamy do zapoznania się z pomocnymi informacjami na poniższych stronach:

https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl

https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/kampania/

https://www.saferinternet.pl

 

Arletta Szatkowska

Zdjęcia (6)


Liczba wyświetleń: 415

Podziel się:


Pozostałe