Ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet.

  • 2023-03-08, 08:10
  • Dorota Jurkowska
Ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet.

Poszukujesz źródła inspiracji, jak możesz jeszcze bardziej umilić sobie, mamie lub przyjaciółce Dzień Kobiet?

Już 8 marca możesz otrzymać kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.

Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl przygotował specjalną propozycję na święto kobiet. Konkurs polegający na uzupełnieniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które będzie zorganizowane w Dniu Kobiet! 

Jeśli lubisz rywalizację, chcesz wykazać się znajomością ortografii, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji uciekającego czasu i dobrze się bawić, gorąco zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Do rozwiązania dyktanda będzie można przystąpić online 8 marca 2023 r. między godziną 18:00 a 19:00.

Nagroda główna to karta podarunkowa o wartości 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko. 

Ty zdecydujesz, na co przeznaczysz wygraną.

Szczegóły konkursu oraz link do zapisów na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stronie: https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2 

Powodzenia!

Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci w przygotowaniu się do napisania dyktanda:

  1. Powtórz podstawy ortografii - zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
  2. Zapoznaj się z tematyką dyktanda - jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
  3. Ćwicz słuchanie oraz pisanie - warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
  4. Przepisz fragmenty tekstów - warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
  5. Korzystaj z materiałów edukacyjnych - istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
  6. Ćwicz w grupie - warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.

Systematyczne rozwiązywanie dyktand oraz powtórki, z pewnością przyczynią się do poprawy umiejętności ortograficznych. :)

 

Dorota Jurkowska

Liczba wyświetleń: 548

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe