WYCIECZKA DO BŁUDOWA

  • 2023-05-22, 13:27
  • Arletta Szatkowska
WYCIECZKA DO BŁUDOWA
W czwartek 11 maja grupa „Motylki” wybrała się na wycieczkę do Błudowa do gospodarstwa państwa Grudzińskich - rodziców naszej Hani.

Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat życia, hodowli oraz pielęgnacji zwierząt wiejskich. Nasz pobyt w gospodarstwie państwa Grudzińskich zaczął się od krótkiej rozmowy z gospodarzami na temat hodowli zwierząt oraz płynących z tego korzyści.  Następnie przystąpiliśmy do oglądania zabudowań gospodarczych, m.in. stajni.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i nakarmić kucyki oraz konie, dla których przywiozły jabłka, marchewki oraz suchy chleb. Ogromnym przeżyciem była możliwość pogłaskania kucyków i koni. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu - jedną z nich był wyścig na drewnianych  kucykach przez płotki. Zwieńczeniem naszej wycieczki było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Do przedszkola wróciliśmy w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy państwu Grudzińskim za zaproszenie i przemiłą gościnę!

Arletta Szatkowska

Zdjęcia (12)


Liczba wyświetleń: 555

Podziel się:


Pozostałe