Zwycięstwo Koła Gospodyń z Młynar. I miejsce w „Bitwie Regionów”.

  • 2023-07-03, 13:31
  • Dorota Jurkowska
Zwycięstwo Koła Gospodyń z Młynar. I miejsce w „Bitwie Regionów”.

W sobotę 1 lipca w Tolkmicku po raz kolejny odbyła się impreza kulinarna „Bitwa Regionów", zorganizowana dla Kół Gospodyń Wiejskich. Gmina Młynary miała swoich przedstawicieli nie tylko podczas kulinarnych zmagań, ale również podczas artystycznych występów na scenie. Udział w kulinarnej rywalizacji wzięło Koło Gospodyń Wiejskich z Młynar i Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Monasterzyska, natomiast artystyczną cześć imprezy uświetniał zespół INTEGRATON.

Bitwa polegała na tym, iż każda z drużyn biorąca udział w rywalizacji, miała przygotować swoją wyjątkową potrawę. Dodatkowo oceniana była praca zespołowa, kreatywność i tradycyjne przepisy kulinarne. Koło Gospodyń z Młynar oraz Koło Gospodyń z Nowego Monasterzyska były najlepszymi z najlepszych w pierwszym (powiatowym) etapie tej bitwy.

Koło Gospodyń z Młynar zachwyciło jury swoją potrawą o nazwie „Kakory z trzema farszami w sosie kurkowo-borowikowym”, zdobywając I miejsce, a Koło Gospodyń z Nowego Monasterzyska przygotowało danie o nazwie „Farszynka Powiślańska z czerwonym napitkiem"- zajmując zaszczytne II miejsce. Wygrana to dowód na to, jak wysoki poziom umiejętności kulinarnych prezentują nasze Panie i Panowie. Koło z Młynar reprezentować będzie powiat elbląski i braniewski podczas zmagań wojewódzkich.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

UMiG Młynary

Dorota Jurkowska

Liczba wyświetleń: 358

Podziel się:


Pozostałe