„Smaczne z Lasu”: Warsztaty Kulinarne, które zachwyciły mieszkańców Młynar.

  • 2023-07-04, 08:27
  • Dorota Jurkowska
„Smaczne z Lasu”: Warsztaty Kulinarne, które zachwyciły mieszkańców Młynar. Nadleśnictwo Młynary

W sobotę 1 lipca w Młynarach odbyły się warsztaty kulinarne „Smaczne z Lasu" zorganizowane przez Lasy Państwowe przy współorganizacji m.in Gminy Młynary. Wydarzenie przyciągnęło zarówno miłośników kuchni, jak i entuzjastów przyrody.

Impreza odbyła się w amfiteatrze w Młynarach. Już od samego początku uczestnicy warsztatów mieli okazję podziwiać sygnalistów myśliwskich z zespołu Lira oraz zespół "TARAKA", który swoją muzyką rozgrzał wszystkich do tańca.

Prawdziwą gwiazdą warsztatów okazał się Pan Jakub Wolski, uczestnik VI edycji programu Hell's Kitchen, znany również jako "Dziki SZEf". Prowadził pokaz kulinarny na żywo, prezentując swoje umiejętności w sztuce kulinarnej. Uczestnicy mogli podziwiać mistrza w akcji, a także skosztować przygotowanych przez niego potraw. Oprócz tego można było skosztować zupy myśliwskiej. Była to doskonała okazja, aby spróbować autentycznego smaku lasu i delektować się wyjątkowym aromatem przygotowanych potraw.

Wydarzenie dostarczyło odwiedzającym wiele atrakcji. Na terenie amfiteatru odbył się pokaz strażackiego sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz sprzętu wojskowego. Podczas pokazów sokolniczych mieszkańcy mogli podziwiać majestatyczne ptaki i zobaczyć, jak współpracują z myśliwymi. Była też okazja, by obejrzeć prezentację psów myśliwskich, które zadziwiały swoimi zdolnościami, a Pan Andrzej Misiak, mistrz Europy w wabieniu jeleni, zaprezentował swoje umiejętności w sztuce wabienia jeleni. Pokaz drwali był doskonałą okazją do obserwacji siły i precyzji w wykonaniu prawdziwych zawodowców. Nie zabrakło również rozrywki dla najmłodszych uczestników. Na miejscu zorganizowano dmuchany plac zabaw, gdzie dzieci mogły się wyszaleć.

Dodatkowo, stoiska edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwa Młynary, Dobrocin, Orneta oraz Zaporowo, dostarczały informacji na temat ochrony lasu, ekologii i gospodarki leśnej. Goście mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat pracy leśników i troski o nasze lasy.

Warsztaty kulinarne „Smaczne z Lasu" okazały się udanym wydarzeniem. Przygotowane przez organizatorów atrakcje, z pewnością zadowoliły różnorodne gusta i dostarczyły niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom. Miłośnicy kulinariów i natury mieli okazję spędzić czas w przyjemnej atmosferze, czerpiąc inspirację z piękna lasu.

Zdjęcia zostały udostępnione przez Nadleśnictwo Młynary.

                                                                                                                                                       UMiG Młynary

Dorota Jurkowska

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:

Liczba wyświetleń: 319

Podziel się:


Pozostałe