Święto Niepodległości w Gminie Młynary.

  • 2023-11-10, 12:49
  • Dorota Jurkowska
Święto Niepodległości w Gminie Młynary.

10 listopada w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach uczniowie i mieszkańcy naszej gminy spotkali się, by wspólnie uczcić Święto Niepodległości Polski. Uroczysty apel był okazją do wyrażenia szacunku dla bohaterów, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. W atmosferze patriotyzmu, uczniowie klas młodszych i starszych przygotowali część artystyczną, by oddać hołd bohaterom narodowym.

Święto Niepodległości uczciły również nasze najmłodsze pociechy z Przedszkola im. Jana Brzechwy w Młynarach. Aby celebrować tę ważną datę w historii kraju, dzieci zaprezentowały patriotyczne wiersze i piosenki, wyrażając tym samym swoją miłość do ojczyzny. W uroczystości uczestniczyli również nauczyciele oraz Seniorzy z Klubu Senior+ w Młynarach. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło wielu emocji najmłodszym mieszkańcom Młynar, ale również przypomniało o istotnych wartościach związanych z wolnością i jednością narodową.

W uroczystościach udział wzięła m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Pani Renata Wioletta Bednarczyk, która w swoim przemówieniu, podkreśliła wagę tego wyjątkowego dnia w historii Polski. Zachęcała dzieci i młodzież do pielęgnowania wartości patriotycznych i szacunku do historii, której ważną część stanowią bohaterskie czyny poprzednich pokoleń.

Z okazji Święta Niepodległości życzymy, aby duch niepodległości zawsze towarzyszył mieszkańcom naszej gminy. Niech szacunek do naszych bohaterów narodowych będzie fundamentem naszych postaw, a miłość do Ojczyzny jednoczy nas wszystkich.

 

Dorota Jurkowska

Liczba wyświetleń: 392

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe