ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

  • 2023-11-12, 22:35
  • Arletta Szatkowska
ŚNIADANIE DAJE MOC!!!
W środę 8 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowego Śniadania.

Święto to wywodzi się z Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a jego celem jest promowanie wśród najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych i zachęcanie do regularnego spożywania śniadania, gdyż jak wiadomo nie od dziś - śniadanie to najważniejszych posiłek w ciągu dnia.

W tym szczególnym dniu w przygotowaniu śniadania dla dzieci z grup: "Tygryski", "Pszczółki", "Motylki" i "Misie" wsparli pracowników przedszkola rodzice. Na stołach było zdrowo, kolorowo i naprawdę różnorodnie: nie zabrakło warzyw i owoców (świeżych i suszonych), domowego chleba, naleśników, placuszków z jabłkiem, przetworów z domowej spiżarni, a także koktajli. Swoją cegiełkę dołożyły także same przedszkolaki, które samodzielnie przygotowały z owoców koreczki i sałatkę owocową, a warzywa, wędlinę i ser wykorzystały do stworzenia przepięknych "mistrzowskich kanapek", które potem ze smakiem zjadły. 

Tego dnia dzieci miały także okazję zapoznać się z piramidą zdrowego żywienia i stylu życia wraz z Detektywem Witaminką, który jest głównym bohaterem realizowanego w naszym przedszkole projektu pod nazwą "Zdrowy styl życia dzieci i młodzieży". 

#zdrowedzieci

https://zdrowedzieci.com

Arletta Szatkowska

Zdjęcia (15)


Liczba wyświetleń: 295

Podziel się:


Pozostałe