DZIEŃ PRAW DZIECKA

  • 2023-11-21, 09:12
  • Alina Mikołajczyk
DZIEŃ PRAW DZIECKA
20 listopada obchodzimy zarówno Ogólnopolski, jak i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to szczególny dzień, w którym wszyscy powinniśmy zwrócić uwagę na prawa najmłodszych ludzi.

Święto to było dobrą okazją, aby przypomnieć przedszkolakom, jakie mają prawa jako dzieci oraz że te prawa są takie same dla wszystkich dzieci na świecie - niezależnie od płci, bez względu na to w jakim miejscu się urodziły, jakiej są narodowości, jaką religię wyznają, jaki status majątkowy ma ich rodzina itd. 

Tego dnia z inicjatywy UNICEF-u ważną rolę odgrywa kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są niestety przestrzegane.

Dorośli pamiętajmy, że my wszyscy – od rodziców i nauczycieli po głowę państwa – mamy obowiązek dbać o prawa dzieci. Ochrona tych praw nie tylko tworzy warunki dla rozwoju najmłodszych, lecz także przyczynia się do budowania świadomego społeczeństwa, w którym dzieci mają szansę na godne i szczęśliwe życie.

W załączeniu broszura UNICEF-u, w której w prosty sposób wyjaśniono, czym są prawa dziecka i co oznaczają - oczywiście można ją poczytać razem ze swoją pociechą. 

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (8)


Liczba wyświetleń: 360

Podziel się:


Pozostałe