SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

  • 2024-01-14, 21:33
  • Alina Mikołajczyk
SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM
W czwartkowe popołudnie odbyło się już trzecie spotkanie z cyklu „Wspólnie spędzony czas to najlepsza rodzinna inwestycja”.

Tym razem chętni rodzice mieli okazję spotkać się z p. Karoliną Barańską - psychologiem, działającym na co dzień w "Gniazdku - pracowni rozwoju rodziny" ( https://gniazdkopracownia.wordpress.com ).

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Wychowanie na dywanie - Karać? Nagradzać? Jak to działa?". W części tzw. wykładowej pani Karolina w bardzo przystępny i jasny sposób objaśniła zebranym etapy rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym oraz omówiła, co może wywierać wpływ na rozwój naszych pociech, podkreślając przy tym, że niestety nie jest to rzecz w pełni zależna od zabiegów rodziców. Powinniśmy jednak jako rodzice nie obawiać się stawiania granic naszym pociechom i bycia konsekwentnym w ich wychowywaniu, gdyż nasza konsekwencja rzutuje na zachowanie dziecka, które mając świadomość reguł, czuje się zobowiązane do ich przestrzegania. Myślę, że spotkanie z panią Karoliną pozwoliło nam spojrzeć mniej krytycznie na siebie jako rodziców, a przede wszystkim uzmysłowiło zebranym, że niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu czy statusu majątkowego każdy miewa "lepsze i gorsze dni", jeśli chodzi o wychowywanie dzieci. Czas spędzony z panią Karoliną był nie tylko okazją do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami na forum, ale także okazją do rozmowy indywidualnej z panią psycholog. 

Dziękuję pani Karolinie za przyjęcie naszego zaproszenia, a pani Sylwii Kubeckiej - naszemu pedagogowi specjalnemu, za zorganizowanie tego spotkania. Mam nadzieję, że była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta pani Karoliny w naszym przedszkolusmiley.

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (2)


Liczba wyświetleń: 387

Podziel się:


Pozostałe