„BĄDZ OSTROŻNY W INTERNECIE, HAKERÓW NIE BRAKUJE W TYM ŚWIECIE!”

  • 2024-02-14, 22:23
  • Arletta Szatkowska
„BĄDZ OSTROŻNY W INTERNECIE, HAKERÓW NIE BRAKUJE W TYM ŚWIECIE!”
Dzieci w wieku przedszkolnym nie korzystają lub nie powinny same bez nadzoru osoby dorosłej korzystać z Internetu. Jednakże warto z nimi rozmawiać o wirtualnym świecie już od najmłodszych lat, a świetną okazję stanowi do tego m.in. obchodzony 6 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów tego dnia w piątek 9 lutego grupę "Motylki" odwiedził p. Damian Kopyciński - tata Oli, który jest programistą i o świecie cyfrowym wie bardzo dużo. P. Kopyciński opowiedział przedszkolakom o tym, jakie zagrożenia czyhają na nas w wirtualnym świecie i jak właściwie korzystać z Internetu, .

Dzieci miały okazje poznać nowe pojęcia, a mianowicie: koń trojański, haker, pliki cookie, SPAM oraz wirus. Przedszkolaki wykazały się duża wiedzą podczas burzy mózgów na temat Internetu oraz doskonale poradziły sobie w quizie nt. właściwych i niewłaściwych zachowań podczas korzystania z Internetu.

Miejmy nadzieję, że "Motylki" na długo zapamiętają wszystkie zasady, do których należy się stosować korzystając z Internetu.

Serdecznie dziękujemy p. Kopycińskiemu za poświęcony czas i ciekawą lekcję wiedzy o "sieci"!

 

Drodzy Rodzice!

Urządzenia ekranowe używane świadomie i z umiarem mogą stanowić atrakcyjny element podczas zabawy i nauki naszych pociech. Jednak nadmiar ekranów może mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci oraz na relacje rodzinne. Dlatego ważne, żeby kontrolować korzystanie z ekranów w domu.

Wprowadźcie zasady korzystania z telefonów, tabletów i komputerów, dostosowując je do wieku i potrzeb domowników. Zachęcamy do zapoznania się z pomocnymi informacjami na poniższych stronach:

https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl

https://www.saferinternet.pl

Arletta Szatkowska

Zdjęcia (10)


Liczba wyświetleń: 173

Podziel się:


Pozostałe