Dzień Kobiet- wystawa rękodzieła

  • 2024-03-12, 16:07
  • Dominika Zabiełło
Dzień Kobiet- wystawa rękodzieła

Dzień Kobiet to święto przypadające na 8 marca. Niektórzy pierwowzoru tego święta dopatrują się w starożytnych Matronaliach, podczas których hucznie celebrowano nowy rok, płodność i macierzyństwo. Tego dnia kobiety były otaczane szczególną troską i obdarowywane drobnymi upominkami.

 Dziś Dzień Kobiet, to znakomita okazja, by wszystkim kobietom życzyć jak najwięcej radości, podziękować im i wywołać uśmiech na ich twarzach. Dla mieszkanek naszej gminy była to również doskonała okazja do spotkania na wystawie rękodzieła zorganizowanej przez Ośrodek Kultury w Młynarach. Podczas piątkowego wieczoru można było podziwiać wyjątkowe prace, wykonane przez mieszkanki naszej gminy:

Pani Anna Jóźwiak: szydełko, haft, prace wykonane na drutach

Pani Agnieszka Mała: prace wykonane na szydełku

Pani Agnieszka Głębocka: kartki okazjonalne

Pani Danuta Pych: dekoracje świąteczne, malarstwo

Pani Dajana Koterska: malarstwo na płótnie i na drewnie

Niezwykły talent Pań  został doceniony przez uczestników wystawy i z pewnością stanie się inspiracją dla innych kobiet. Panie nie tylko zaprezentowały swoje prace, ale też pokazały jak różnorodne są kobiece pasje i jakie wytrwałe w ich realizacji potrafią być kobiety. To było bardzo inspirujące i obfitujące w miłe gesty spotkanie. Wszystkie Panie zostały obdarowane przez Panią Burmistrz Renatę Bednarczyk kwiatami. Serdeczne życzenia złożył również Pan wicestarosta Ryszard Zając.

W  otoczeniu pięknych dzieł i wspaniałym towarzystwie do późnych godzin celebrowaliśmy ten dzień. Wszystkim Paniom życzymy wytrwałości i odwagi w realizacji swoich pasji.

 

 

Dominika Zabiełło

Liczba wyświetleń: 440

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe