Próbny egzamin ósmoklasisty! Sprawdź, co potrafisz.

  • 2024-04-11, 07:35
  • Dorota Jurkowska
Próbny egzamin ósmoklasisty! Sprawdź, co potrafisz.

Za miesiąc uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały istotny wpływ na rekrutację do liceum bądź technikum.

Nic więc dziwnego, że w wielu polskich domach trwają intensywne przygotowania. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na utrwalanie materiału z polskiego, matematyki i angielskiego. Czy są już odpowiednio przygotowani? A może przydałoby się jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Na jaki wynik mogą obecnie liczyć? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.

Dlaczego wybrano taką formę? - Ważne było dla nas, aby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Możliwy do rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy telefon z dostępem do internetu, choć my polecamy zdecydowanie rozwiązywanie egzaminu na komputerze, z uwagi na większą wygodę - mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca akcji i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online organizowany jest w terminie 16-18.04.2024 r. Każdego dnia będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na prawdziwym egzaminie. - Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim nagranie do odsłuchania. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie, wystarczy się zapisać na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również opublikowane są wszystkie szczegóły. Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY daje okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - chociażby pod kątem limitu czasu. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że udział jest bezpłatny. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno pomoże uzyskać wyższy rezultat w połowie maja.
Zespół ZDAY

Dorota Jurkowska

Liczba wyświetleń: 288

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe