SPOTKANIE Z BAJKOTERAPIĄ

  • 2024-06-16, 22:15
  • Agata Frąckiewicz
SPOTKANIE Z BAJKOTERAPIĄ
W piątkowy ranek dzieci z grupy "Misie" udały się do Szkoły Podstawowej w Młynarach, gdzie zostały zaproszone do wzięcia udziału w zajęciach z zakresu bajkoterapii.

Bajkoterapia stanowi odłam biblioterapii i polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych bądź relaksacyjnych. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Bajkoterapia może być również stosowana w celach terapeutycznych, gdyż wyzwala różnego rodzaju emocje, pozwala odreagować napięcia oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem z innej strony.

Zajęcia w szkole przygotowały dla przedszkolaków p. Beata Kucharzewska oraz p. Małgorzata Kosińska. "Misie" wysłuchały bajki o koliberku. Ten mały, niewinny ptaszek pokazał dzieciom, jak ważne jest to, by nikomu nie dokuczać.

Przy okazji przedszkolaki, które już od września zaczynają naukę w szkole podstawowej, mogły zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej. 

Bardzo dziękujemy pani Beacie oraz pani Małgorzacie za przeprowadzone zajęcia oraz poświęcony czas!

Agata Frąckiewicz

Zdjęcia (6)


Liczba wyświetleń: 232

Podziel się:


Pozostałe