Najdłuższy dzień roku...

  • 2024-07-02, 17:29
  • Dominika Zabiełło
Najdłuższy dzień roku...

Otwarcie Parku za Młynem

Najdłuższy dzień roku obfitował w wiele radosnych chwil. Dobra pogoda pozwoliła nam spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody i fantastycznej atmosferze.

20 czerwca miało miejsce długo wyczekiwane, oficjalne otwarcie nowego kompleksu Parku za Młynem. Mieszkańcy Młynar długo czekali na ten moment, ale warto było, aby teraz cieszyć się
i w pełni korzystać z tego pięknego miejsca. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała pani Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Renata Bednarczyk, Sekretarz Anna Kołodziej – Rabiczko oraz Radosław Kiwilsza- sołtys Młynar, Radny i inicjator czynów społecznych w Parku za Młynem. Na uroczystość przybyli mieszkańcy, zaproszeni goście i przede wszystkim ci, którzy dołożyli swoją cegiełkę do powstania parku. Podczas otwarcia Parku za Młynem Burmistrz Miasta i Gminy Młynary wręczyła również nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu plastycznego „Mój dzień w Parku za Młynem”.

 

Koncert „Witajcie w naszej bajce”

Ostatni dzień roku szkolnego stał się także okazją do podsumowania rocznej pracy grup artystycznych działających przy Ośrodku Kultury w Młynarach. Nasi artyści zaprosili widzów do „swojej bajki”. „Witajcie w naszej bajce” to tytuł tegorocznego koncertu, podczas którego zaprezentowały się grupy wokalne: Maluchy, Średniaki, Dziewczyny i Koło Gospodyń w Młynarach, grupy taneczne Mini Kids Impuls, Mini Impuls i Impuls. Dopełnieniem koncertu była wystawa prac dziecięcej i młodzieżowej grupy plastycznej. Młodzi artyści po raz kolejny zachwycili publiczność.

Przy Ośrodku Kultury w Młynarach działają cztery grupy wokalne: wokalne (dzieci 5-8 lat, dzieci 9-12 lat, młodzież i Koło Gospodyń w Młynarach) prowadzone są przez panią Maję Panicz- instruktora wokalnego. Grupy taneczne: przedszkolna, Mini Impuls Kids ( grupa dziecięca młodsza), Mini Impuls (hip-hop- grupa dziecięca starsza), Impuls (hip-hop- grupa młodzieżowa) prowadzone przez instruktorów tańca panią Edytę Beńko i pana Jakuba Beńko. Grupy plastyczne: grupa dla dzieci i młodzieży oraz grupa malarstwa dla dorosłych, prowadzone są przez panią Ritę Wójcik. Rokrocznie we wrześniu prowadzimy nabór do grup. Pod naszymi skrzydłami dzieci, młodzież i dorośli  mogą rozwijać pasje, aktywnie i twórczo spędzać wolny czas. Uczestnicy zajęć doskonalą umiejętności wokalne, taneczne, plastyczne, a także uczą się współpracy i kształtują wrażliwość na kulturę.

Czerwcowy koncert dostarczył nam wielu wrażeń, radości i satysfakcji z rozwoju i postępów naszych artystów.

Dzień Dziecka

Wakacyjna atmosfera udzieliła się mieszkańcom, którzy chętnie uczestniczyli w dalszej części zabawy. Młynarski park mieści wiele atrakcji i niewątpliwie jest doskonałym terenem do rodzinnego spędzania czasu. Po koncercie organizatorzy zaprosili do wspólnej zabawy. Na terenie parku odbyła się rodzinna gra terenowa. Drużyny odkrywały zakątki parku, wykonywały zadania i walczyły o nagrody ufundowane przez Ewę i Grzegorza Smolarków- Restauracja Deja Vu. Oprócz gry terenowej na uczestników zabawy czekał poczęstunek. Zwieńczeniem dnia była ulubiona zabawa dzieci „Eksplozja kolorów”. Chmura kolorowych proszków do późnych godzin wieczornych unosiła się nad parkiem.

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury w Młynarach. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Dominika Zabiełło

Zdjęcia (9)


Liczba wyświetleń: 510

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe