Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 lipca 2026 15:16

Reklamacja wskazań wodomierza głównego

 

REKLAMACJA WSKAZAŃ WODOMIERZA

 

          W przypadku, gdy Odbiorca usług na wątpliwości co do prawidłowości wskazań wodomierza głównego przysługuje mu prawo do złożenia pisemnego wniosku – zlecenia dokonania ekspertyzy wodomierza, tj. sprawdzenia przez Obwodowy Urząd Miar (druk wniosku o sprawdzenie prawidłowości działania wodomierza głównego w zakładce „do pobrania”).

         Wodomierz jest demontowany przez pracowników ZWiK w Młynarach, a następnie przekazywany do Punktu Legalizacyjnego Wodomierzy nadzorowanego przez Obwodowy Urząd Miar. Pracownik Urzędu Miar dokonuje sprawdzenia zgodności wodomierza      z zatwierdzonym typem, ważności cech legalizacyjnych, a następnie na specjalistycznych stanowiskach pomiarowych sprawdzany jest rzeczywisty pomiar wodomierza.

        Po przeprowadzonym badaniu Urząd Miar wydaje „świadectwo ekspertyzy” , w którym  umieszcza opinię na temat prawidłowości działania wodomierza. Świadectwo z ekspertyzy zostaje przesłane do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji  w Młynarach.

W przypadku, gdy badania metrologiczne:

  • Potwierdzą rzetelność wskazać wodomierza i ważność cechy legalizacyjnej to koszty związane z jego sprawdzeniem pokrywa Odbiorca usług (wnioskujący), a wniosek reklamacyjny zostaje oddalony;
  • Potwierdzą nierzetelność wskazań wodomierza to koszty związane z jego sprawdzeniem pokrywa Zakład Wodociągów  i Kanalizacji w Młynarach i dokonuje prawidłowego rozliczenia okresu reklamowanego.


 

Podziel się

ODNOŚNIKI