Seminaria w zakresie zagadnień związanych z ochroną środowiska i gospodarką wodno-kanalizxyjną na terenie Gminy Młynary

  • 2022-11-22, 10:36
  • UM Młynary
Seminaria w zakresie zagadnień związanych z ochroną środowiska i gospodarką wodno-kanalizxyjną na terenie Gminy Młynary

W dniach 18 i 19 listopada 2022 r. w Młynarach odbyły się 2 seminaria realizowane w ramach projektu nr PR/1/081/2018. Głównym tematem seminariów były zagadnienia związane z ogólnie pojętą ochroną środowiska. Poruszano również tematy związane z gospodarką wodno-ściekową na terenie Gminy Młynary, która ma bardzo znaczący wpływ na aktualny stan środowiska.

Jednym z prelegentów była Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Pani Renata Wioletta Bednarczyk. W swoich wystąpieniach Pani Burmistrz szczegółowo opowiedziała o aktualnie prowadzonych przedsięwzięciach inwestycyjnych, które mają duże przełożenie na polepszenie stanu środowiska naturalnego. Pani Burmistrz powiedziała również o kierunkach rozwojowych Gminy Młynary, które obrano na przyszłe perspektywy oraz o tym jakie będzie to miało przełożenie na stan środowiska, w tym czystość wód.

Swoje wystąpienie zaprezentowała również Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Młynarach Pani Wioletta Kolator, która opowiedziała o aktualnym stanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Młynary. Pani Kierownik szczegółowo przedstawiła aktualny stan infrastruktury wodno-ściekowej na terenie gminy oraz przyszłe kierunki rozwojowe, a także opowiedziała prowadzonych inwestycjach, w tym modernizacji stacji uzdatniania wody w Młynarach. Inwestycja ta prowadzona jest dzięki m.in. wykonanej w ramach niniejszego projektu dokumentacji technicznej.

Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Młynarach zaprezentowali również szeroką informacje o projekcie, w ramach którego zorganizowano seminaria, w tym jego założenia i osiągnięte cele.

Projekt nr  PR/1/081/2018 jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Ta publikacja została stworzona ze wsparciem finansowym Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. 

Za jej treść odpowiada wyłącznie Gmina Młynary i w żadnym wypadku nie może być traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej, IZ lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

UM Młynary

Zdjęcia (5)


Liczba wyświetleń: 735

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe