Przyszłość szkoły jest jasna: realizacja projektu ‘Świetlana przyszłość’

  • 2024-05-16, 11:59
  • UM Młynary
 Przyszłość szkoły jest jasna: realizacja projektu ‘Świetlana przyszłość’

 

W ostatnich latach coraz większą uwagę poświęca się problematyce ochrony środowiska i poszukiwaniu alternatywnych źródeł energii. Dlatego też coraz więcej szkół decyduje się na realizację projektów związanych z energią odnawialną. Jednym z przykładów takiej inicjatywy jest projekt pn. „Świetlana przyszłość”, realizowany w szkole podstawowej w Młynarach przy wsparciu Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie. Projekt ma na celu edukację dzieci w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz promocję ekologicznych rozwiązań. W ramach projektu uczniowie wezmą udział w warsztatach dotyczących energii odnawialnej, a także będą mieli możliwość zapoznania się z technologią OZE.

Jednym z elementów projektu jest zakup i instalacja latarni solarnych na terenie szkoły. Dzięki nim uczniowie będą mogli obserwować, jak działa energia słoneczna i jak można wykorzystać ją do zasilania oświetlenia. To doskonała okazja do zrozumienia, jak ważne jest korzystanie z alternatywnych źródeł energii i dbanie o środowisko naturalne.

W ramach projektu organizowane będą również konkursy, które mają na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa i promowania działań proekologicznych.

Inicjatywy podjęte w ramach projektu "Świetlana Przyszłość" mają na celu nie tylko zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci, ale także zachęcenie ich do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska. Poprzez uczestnictwo w warsztatach, obserwację latarni solarnych i udziału w konkursach uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im być odpowiedzialnymi obywatelami i dbać o przyszłość naszej planety.

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.

UM Młynary

Liczba wyświetleń: 619

Podziel się:


Pozostałe