„GROSZ DO GROSZA, A BĘDZIE KOKOSZA”

  • 2023-03-29, 21:05
  • Arletta Szatkowska
„GROSZ DO GROSZA, A BĘDZIE KOKOSZA”
O tym, że warto oszczędzać pieniądze, a później je umiejętnie wydawać, dowiedziały się nasze przedszkolaki z grupy „Motylki”.

We wtorek 28 marca "Motylki" odwiedziły Bank Spółdzielczy w Młynarach i w ramach "Programu preorientacji zawodowej" poznały zawód bankowca. Mama naszego Nikosia pracuje w tym zawodzie i zechciała się z nami podzielić tajnikami swojej pracy. 

Przedszkolaki zapoznały się ze sposobami oszczędzania i gromadzenia pieniędzy. Wspólnie z pracownikami Banku miały możliwość sprawdzenia autentyczności banknotów. "Motylki" miały również okazję zobaczyć starodawna maszynę do pisania, która była kiedyś używana do tworzenia różnego rodzaju dokumentów bankowych. Pani Agnieszka Grzegorzak, mama Nikosia, zapoznała dzieci z różnego rodzaju banknotami krajowymi i zagranicznymi (złoty, euro, dolar) oraz ze sposobami ich przeliczania (ręczny i maszynowy). Pod koniec spotkania przedszkolaki dowiedziały się, czym jest bankomat oraz bankowość elektroniczna.

Dziękujemy serdecznie pracownikom Banku Spółdzielczego w Młynarach nie tylko za przekazaną wiedzę, ale także za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

Arletta Szatkowska

Zdjęcia (12)


Liczba wyświetleń: 244

Podziel się:


Pozostałe