ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

  • 2023-12-01, 23:37
  • Alina Mikołajczyk
ANDRZEJKI W BIBLIOTECE
Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, jednak my dzięki uprzejmości pani Katarzyny Mościckiej-Pisarskiej z Biblioteki Publicznej w Młynarach, świętowaliśmy je od poniedziałku do czwartku włącznie.

Pani Kasia zaprosiła przedszkolaków do swojego królestwa, ale tym razem czekała na nich nie z książką w ręku, ale z pakietem wróżb andrzejkowych.

W poniedziałek 27 listopada do biblioteki udały się "Motylki", dzień później "Misie", następnie "Tygryski" i "Zajączki", a w czwartek "Pszczółki". Dla każdej z grup było to wyjątkowe przeżycie, gdyż otrzymanie tylu informacji na temat swojej przyszłości, wywołało u dzieci niemałe emocje. 

Przygotowane przez panią Kasię wróżby dotyczyły m.in. tego, kim przedszkolaki zostaną w przyszłości, jak będzie się nazywała ich dziewczyna/ chłopak (a może nawet mąż lub żona), ale też bardziej "przyziemnych" spraw, jak np. konieczność posprzątania pokoju czy też potrzeba picia mleka dla zdrowych koścismiley

Oczywiście największą frajdą było lanie wosku i odgadywanie, co może oznaczać otrzymany z niego kształt, a okazało się przy tym, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic: widziane były i tancerki, i ciągniki, a nawet rajskie wyspy!

Dziękujemy pani Kasi za zaproszenie, przygotowane atrakcje i mile spędzony czas!

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (15)


Liczba wyświetleń: 164

Podziel się:


Pozostałe