Dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR mają szanse na otrzymanie bezpłatnych komputerów

  • 2021-10-19, 14:00
  • UM Młynary
Dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR mają szanse na otrzymanie bezpłatnych komputerów

WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA KOMPUTERÓW DLA DZIECI Z RODZIN BYŁYCH PRACOWNIKÓW PPGR

Informujemy, że Centrum Projektów Polska Cyfrowa uruchomiło program wsparcia w zakresie zakupu komputerów z oprogramowaniem dla dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR.

Zgodnie z założeniami programu dzieci, a także pełnoletni uczniowie szkół średnich mogą otrzymać sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem zakupionym przez Gminę ze środków przyznanych w ramach programu.  

Warunkiem przyznania sprzętu komputerowego dziecku lub pełnoletniemu uczniowi szkoły średniej jest:

  1. posiadanie krewnego, będącego byłym pracownikiem Państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej (w linii prostej tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie / opiekun prawny),
  2. zamieszkiwanie na terenie gminy, na terenie której znajdował się były PPGR,
  3. złożenie oświadczenia na wzorze wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz dokumentem potwierdzającym prace członka rodziny w PPGR.

Powyższe oświadczenie należy złożyć na wzorze, w Urzędzie Miasta i Gminy w Młynarach ul. Dworcowa 29, 14-420 Młynary w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 listopada 2021 r. Wzór oświadczenia dostępny jest na stronie www.mlynary.pl w zakładce „DLA MIESZKAŃCÓW / GRANTY PPGR” oraz na stronie www.bip.mlynary.pl (tablica ogłoszeń), a także w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Młynarach. Więcej informacji na temat składania oświadczeń uzyskać można w Urzędzie Miasta i Gminy w Młynarach pok. 12 lub pod nr tel. 55-618-22-44.

UWAGA – Złożenie oświadczenia nie gwarantuje otrzymania sprzętu komputerowego, które uzależnione jest od zakwalifikowania gminy do programu. Więcej informacji o programie „Granty PPGR” można znaleźć na stronie internetowej www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr.

Burmistrz Miasta i Gminy Młynary
/-/ Renata Wioletta Bednarczyk


Komunikat dla osób składających oświadczenie w zakresie bezpłatnych komputerów dla dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR

W związku z zapytaniami mieszkańców odnośnie dokumentów potwierdzających zatrudnienie danego członka rodziny w PPGR informujemy, że do oświadczenia rodzica lub pełnoletniego ucznia szkoły średniej można dołączyć, któryś z poniższych dokumentów:

-  jakikolwiek dokumenty poświadczające fakt zatrudnienia danej osoby w PPGR,

- zeznanie świadka potwierdzającego zatrudnienie danej osoby w PPGR,

- oświadczenie o wystąpieniu do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wydanie dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia.

Wzór zeznania świadka oraz wzór oświadczenia o wystąpienia do KOWR, a także pozostałe informacje w tym zakresie dostępne są na stronach www.mlynary.pl oraz www.bip.mlynary.pl.

UM Młynary

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe