Portal prawny dla uchodźców z Ukrainy / Правовий портал для біженців з України

  • 2022-04-21, 08:05
  • UM Młynary
Portal prawny dla uchodźców z Ukrainy / Правовий портал для біженців з України

Szanowni Państwo,

  w obliczu trwającego kryzysu spowodowanego działaniami zbrojnymi Rosji w Ukrainie, prowadzimy dedykowany Portal prawny dla osób uciekających z Ukrainy http://www.ukraina.interwencjaprawna.pl - dostępny w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Portal służy osobom pomagającym uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy - jest bazą wiedzy z najnowszymi informacjami o prawie oraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez uchodźców i NGO pytania. Nad portalem czuwają nasi eksperci i ekspertki specjalizujący się w prawie migracyjnym.

     Mając na uwadze stale zmieniające się zasady oraz indywidualne przypadki, organizacjom, grupom nieformalnym oraz punktom recepcyjnym i informacyjnym oferujemy szybkie porady prawne. Dyżury prawne dla organizacji organizujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. Pytania przyjmujemy przez dedykowany formularz dostępny na portalu, a odpowiedzi na zadane pytania staramy się udzielać niezwłocznie.

    Trzecim pionem działalności naszej inicjatywy są bezpłatne szkolenia prawne dla osób pomagających. Organizujemy szkolenia prawne z zakresu prawa migracyjnego i azylowego, w szczególności z legalizacji pobytu, udzielania ochrony międzynarodowej, praw dzieci - migrantów, wykonywania legalnej pracy w Polsce oraz dyskryminacji. Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy 24 godziny na dobę poprzez dedykowany formularz dostępny na portalu.

    Wierzymy, że posiadanie aktualnych informacji o prawie oraz możliwość szybkiej reakcji jest jednym z filarów udzielania efektywnej pomocy. Zapraszamy Państwa do korzystania z portalu, a także do dzielenia się informacją o nim z Waszą siecią kontaktów. Im więcej osób i organizacji pomagających uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy będzie posiadać wiedzę na temat obowiązujących procedur i praktyk, tym lepsza będzie niesiona przez nas pomoc.

Z poważaniem,
Zarząd i Pracownicy
Stowarzyszenia Interwencji Prawnej

UM Młynary

Liczba wyświetleń: 840

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe