Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 – porady dla seniorów

  • 2023-02-07, 08:03
  • MGOPS Grzegorz Kisiel
Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 – porady dla seniorów

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 – porady dla seniorów

Za kilka dni, 8 lutego, po raz kolejny będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Oprócz dzieci i nastolatków, to właśnie seniorzy stanowią grupę najbardziej narażoną na różnego rodzaju zagrożenia w sieci. Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2020 roku zgłoszono ponad 5 tysięcy przypadków wyłudzeń, dokonanych przez osoby podszywające się pod krewnych lub funkcjonariuszy służb mundurowych. Łączna kwota strat finansowych wyniosła wtedy ponad 85 mln złotych.

Czy oznacza to, że osoby starsze powinny omijać komputery i smartfony szerokim łukiem? Wręcz przeciwnie! Najlepszym sposobem na oszustów jest bycie o krok przed nimi – a w tym przypadku rozwinięcie kompetencji medialnych osób starszych, tak by rozpoznawali oni podejrzane zachowania już na pierwszy rzut oka.

Z tej okazji przygotowaliśmy serię poradników „Bezpieczeństwo w sieci dla seniorów”, z których dowiecie się Państwo m.in.: jak ustawić bezpieczne hasło, na co zwrócić uwagę podczas zakupów online i korzystania z bakowości internetowej. Pokazujemy też możliwości, jakie daje seniorom aktywność w wirtualnym świecie. Należą do nich przykładowo: wideorozmowy z bliskimi, korzystanie z inteligentnych technologii, bibliotek multimedialnych oraz poszerzanie wiedzy i zainteresowań.

Wszystkie artykuły znajda Państwo tutaj: Bezpieczny internet dla seniorów

MGOPS Grzegorz Kisiel

Liczba wyświetleń: 1881

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe