KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

  • 2022-06-24, 17:07
  • Alina Mikołajczyk
KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
W poniedziałek 20 czerwca odbył się w naszym przedszkolu konkurs pt. "Bezpieczne dzieciaki".

Celem konkursu było m.in.sprawdzenie wiedzy dzieci z zakresu właściwego zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach oraz rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie.

W konkursie wzięły udział 2 drużyny reprezentujące nasze przedszkole: "Wiewiórki" i "Liski urwiski" oraz 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach: kl. IA i IB.

Zmagania drużyn oceniało jury w składzie: Alina Mikołajczyk - dyrektor przedszkola, asp. szt. Artur Łachmański jako przedstawiciel Policji, oraz pan Wojciech Karczewski jako przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynarach, a konkurs jako jego koordynator prowadziła pani Agata Frąckiewicz.

Drużyny miały do wykonania 5 zadań, które sprawdzały m.in. wiedzę uczestników z zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i umiejętność zachowania się w sytuacjach stwarzających zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.

Rywalizacja była zacięta, a ostateczne wyniki prezentują się następująco:

I miejsce: drużyna oddziału "Liski urwiski" i klasy IB - liczba zdobytych punktów 15/15

II miejsce: drużyna klasy IA - liczba zdobytych punktów 14/15

III miejsce: drużyna oddziału "Wiewiórki" - liczba zdobytych punktów 12/15

Jury było pod ogromnym wrażeniem wiedzy uczestników! Gratulujemy wszystkim drużynom i mamy nadzieję, że konkurs "Bezpieczne dzieciaki" stanie się naszym cyklicznym przedsięwzięciem.

 

 

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (14)


Liczba wyświetleń: 1596

Podziel się:


Pozostałe