Dożynki Gminne 2022

  • 2022-10-13, 11:44
  • Dorota Jurkowska
Dożynki Gminne 2022

W amfiteatrze w Młynarach odbyły się Dożynki Gminne, ropoczęte uroczystą mszą polową. Dożynki są częścią projektu, realizowanego przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Piotra Apostoła w Młynarach, którego partnerem jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe,  a Honorowym Patronem Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. 

Mieszkańcy gminy Młynary w ten dzień złożyli dziękczynienie za tegoroczne plony. Starostowie Dożynek Państwo Jolanta i Grzegorz Romanowscy przekazali na ręce Burmistrz Miasta i Gminy Młynary Renaty Bednarczyk poświęcony bochen chleba, którym Burmistrz podzieliła się z mieszkańcami.

Burmistrz podczas imprezy zwróciła się bezpośrednio do rolników z terenu gminy Młynary i podziękowała za ich ciężką pracę.

Na słowach się jednak nie skończyło - rolnicy zostali nagrodzeni wyróżnienami, te trafiły również do społeczników, małżonkowie obchodzący złote gody, na tę okoliczność otrzymali medale.

Mieszkańców gminy Młynary na dożynkach kusiły stoiska dożynkowe przygotowane przez :Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Monasterzyska I Młynar.

Z kolei przy stoisku Urzędu Miasta i Gminy Młynary można było skosztować pysznych potraw, ale także zasięgnąć informacji na temat dodatku węglowego i czystego powietrza.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć również występów artystycznych, a mieszkańcom gminy Młynary czas spędzony na dożynkach umilał: zespół Lawa, Ambrozja, Karszewianki, Integraton.

Ważnym i zarazem ciekawym elementem tego wydarzenia była kampania, w ramach której informowano o pozytywnych właściwościach drewna jako naturalnego i ekologicznego surowca, dystrybuowanego przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.  O tym jak obecnie cennym surowcem jest drowna mozna przeczytać więcej w TYM artykule. 

Projekt realizowany w ramach konkursu "Drewno jest z lasu", a jego celem jest:
- zwiększenie świadomości społecznej ma temat wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej,
- zwiększenie świadomości społecznej na temat gospodarczej funkcji lasów,
-zwiększenie świadomości społecznej na temat misji Lasów Państwowych oraz roli jaką pełni PGL LP w zakresie wspierania inicjatyw społecznych, ukierunkowanych na odpowiedzialne użytkowanie zasobów przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem surowca drzewnego,
- promowanie wśród społeczeństwa dobrych nawyków i postaw w zakresie wykorzystania drewna, jako w pełni ekologicznego i odnawialnego surowca.

Projekt polegał będzie na renowacji obiektu zabytkowego jakim jest Kościół Rzymskokatolicki pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Młynarach oraz organizacji wydarzenia promocyjnego w mieście Młynary. Partnerem finansującym realizację niniejszego projektu jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, które jest głównym dostawcę drewna, będącego bardzo ważnym zasobem w pełni ekologicznego i odnawialnego surowca naturalnego. 


Dorota Jurkowska

Zdjęcia (26)

Podpięte galerie zdjęć:

Liczba wyświetleń: 1053

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe