ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

  • 2022-10-18, 09:08
  • Arletta Szatkowska
ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA
Za obchodami Światowego Dnia Chleba stoi jego pomysłodawca - Międzynarodowy Związek Piekarzy i cukierników, a jest on obchodzony 16 października.

Z tej okazji grupa „Pszczółki” wybrała się do młynarskiej piekarni. Już od samego progu przywitała nas pani Krystyna Leonowicz. Dzieci podczas pobytu w piekarni zobaczył magazyn z zapasem mąki oraz zapoznały się z całym procesem wypieku chleba. Podstawowymi składnikami chleba jest mąka, sól, woda i zakwas, które dzieci mogły zobaczyć w kotle z wielkim mieszadłem.

Pod czujnym okiem Pani Krystyny dzieci mogły zobaczyć maszynę do przesiewania mąki oraz starą poniemiecką maszynę do formowania i krojenia bułek, która po dziś dzień jest używana. „Pszczółki” miały możliwość skosztowania chałki, którą własnoręcznie przygotowały i upiekły w piecu. Do przedszkola przynieśliśmy chlebek, który podarowała nam pani Krysia. Dzieciom najbardziej podobała się maszyna do krojenia chleba na kromki.

Na zakończenie spotkania w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani Krystynie wrzosa. Dziękujemy serdecznie pani Krysi za wspólnie spędzony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą na temat wypieku chleba.

Arletta Szatkowska

Zdjęcia (5)


Liczba wyświetleń: 541

Podziel się:


Pozostałe