KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI

  • 2022-11-14, 21:20
  • Alina Mikołajczyk
KĄCIK WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach promocji czytelnictwa utworzony został w naszym przedszkolu "Kącik Wędrującej Książki".

Wspomniany kącik znajduje się zaraz przy wejściu do przedszkola. Zasada jego funkcjonowania jest bardzo prosta: każde dziecko wychodząc do domu może wziąć z regału jakąś książeczkę, przeczytać ją w domu wspólnie z rodzicem, po przeczytaniu odnieść na miejsce, wziąć kolejną i tak w kółko...

Regały oraz książki zostały zakupione ze środków pozyskanych w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Ideą "Kącika Wędrującej Książki" jest jednak krążenie książek, jeśli macie więc Państwo w domu książki dla dzieci, po które Wasze pociechy już nie sięgają, przynieście je do naszego kącika i pozwólcie komuś innemu czerpać radość z nieznanej mu literatury. 

Wszystkie znajdujące się w ww. kąciku książki są opatrzone naszym logo, a na pierwszych czytelników czekają zakładki do książek. 

Pamiętaj Przedszkolaku:

  1. Z kącika książkę wybierasz sobie sam.
  2. W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki zastąp puste miejsce po niej inną książką.
  3. Jednorazowo możesz pożyczyć jedną książkę na maksymalnie tydzień.
  4. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za wypożyczoną książkę, więc ją szanuj: nie wyrywaj z niej kartek, nie maluj po niej, nie zaginaj rogów, nie poplam.

Dziękujemy pani Arletcie Szatkowskiej, która była pomysłodawczynią utworzenia "Kącika Wędrującej Książki" w naszej placówce, oraz mężowi pani Arletty - panu Wojciechowi, który wykonał szyld z nazwą kącika. 

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (6)


Liczba wyświetleń: 116

Podziel się:


Pozostałe