W Młynarach zrealizowano warsztaty kulinarne z udziałem przysmaków z lasu!

  • 2022-11-25, 16:02
  • UM Młynary
W Młynarach zrealizowano warsztaty kulinarne z udziałem przysmaków z lasu!

W dniu 23 listopada 2022 r. Koło Gospodyń Wiejskich w Młynarach przeprowadziło trzecią i ostatnią zarazem część warsztatów kulinarnych w ramach projektu pn. „Leśne dary - smacznie, naturalnie, zdrowo”, realizowanego w ramach „Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o dofinansowanie na promocję Lasów Państwowych”, organizowanego przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

W warsztatach udział brali seniorzy, a ich zwieńczeniem był uroczysty obiad, w którym udział brali zaproszeni goście. Przedmiotem warsztatów tym razem była dziczyzna i wyroby z jej udziałem. Uczestnicy warsztatów, oprócz samego przygotowywania potraw, dowiedzieli się wielu informacji na temat produktów jakie możemy znaleźć w lasach i ich pozytywnych właściwościach. 

Projekt realizowany jest przez Koło Gospodyń Wiejskich w Młynarach w partnerstwie z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe. W ramach projektu organizowane są warsztaty kulinarne z wykorzystaniem żywności pochodzenia leśnego. Celem projektu jest promocja produktów pochodzenia leśnego oraz promocja spędzania czasu wolnego poprzez aktywny wypoczynek na terenach Lasów Państwowych.

Grupą docelową projektu są dzieci oraz seniorzy z terenu Gminy Młynary

Partnerem w projekcie jest:

- Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe - www.lasy.gov.pl
- Urząd Miasta i Gminy w Młynarach
- Przedszkole w Młynarach

Honorowym patronem projektu jest:
- Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

 

UM Młynary

Zdjęcia (5)


Liczba wyświetleń: 563

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe