PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

  • 2023-03-08, 20:50
  • Alina Mikołajczyk
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
Dzisiaj p. Ela Wardzyńska, nasz pedagog specjalny, przeprowadziła we wszystkich grupach zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

W prowadzeniu zajęć wspomógł panią Elżbietę pan Radosław Wardzyński - student III roku ratownictwa medycznego na Akademii Medycznej i jednocześnie członek Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Pani Ela wraz z ratownikiem medycznym zaprezentowała przedszkolakom, jak poradzić sobie z krwotokiem z nosa, jak zachować się w sytuacji omdlenia bliskiej osoby, z którą jesteśmy sami w domu oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową zarówno w przypadku osoby dorosłej, jak i dziecka. Dzieci najpierw przyglądały się pokazom, a potem mogły przećwiczyć udzielanie pomocy nie tylko na fantomach, ale także na swoich pluszakach. Przedszkolaki wykazały się znajomością numeru alarmowego 112, a pod okiem prowadzących miały okazję odegrać scenki, w czasie których wcielały się w rolę osoby dzwoniącej po pomoc. Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej bardzo się dzieciom spodobały, o czym świadczyło m.in. ich wielkie zaangażowanie w proponowane ćwiczenia.

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (11)


Liczba wyświetleń: 347

Podziel się:


Pozostałe