"PAN POLICJANT PORZĄDKU PILNUJE, NA PASACH PRZECHODNIÓW KONTROLUJE"

  • 2023-03-19, 07:55
  • Arletta Szatkowska
"PAN POLICJANT PORZĄDKU PILNUJE, NA PASACH PRZECHODNIÓW KONTROLUJE"
O tym, że zawód Policjanta jest bardzo pożyteczny i wyjątkowy można się dowiedzieć m.in. z dziecięcych piosenkach, których nasze przedszkolaki chętnie słuchają, ale my postanowiliśmy się o tym przekonać osobiście.

Dwie grupy przedszkolne: "Pszczółki" oraz "Motylki" wybrały się na Posterunek Policji w Młynarach. W środę 15 marca "Motylkom" towarzyszyli  asp. szt. Artur Łachmański oraz asp. Tomasz Kirol, a dzień później "Pszczółkom" - asp. szt. Tomasz Rębowski i asp. szt. Zbigniew Dutkiewicz. Przedszkolaki mogły zapoznać się z tajnikami pracy policjanta. Dzieci mogły użyć specjalnej karty do otworzenia drzwi wejściowych, które na co dzień są zamknięte i niedostępne dla zwyczajnego obywatela. Policjanci oprowadzili nas po wszystkich pomieszczeniach, tłumacząc, do czego są one przeznaczone. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały ubiór policjanta i wszystkie akcesoria, które są do niego dołączone, m.in. kajdanki, kamizelkę kuloodporną oraz kamizelkę odblaskową. Dzieci miały także okazję odcisnąć swoje odciski palców - Policjanci zaznaczyli, że linie papilarne są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Myślę, że zwieńczeniem wizyty była możliwość obejrzenia samochodu policyjnego, wczucia się w rolę policjanta oraz włączenie sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Arletta Szatkowska

Zdjęcia (10)


Liczba wyświetleń: 498

Podziel się:


Pozostałe