ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

  • 2023-03-26, 21:53
  • Arletta Szatkowska
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, a na dzień jego obchodów wybrano datę 22 marca.

Od 1993r. Światowy Dzień Wody obchodzony jest corocznie pod innym hasłem. W tym roku miał on na celu przyspieszenie zmian zmierzających do  rozwiązania kryzysu związanego z wodą, a ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania w tym zakresie.

Z okazji tego święta grupa „Motylków” wybrała się na zajęcia edukacyjne do Biblioteki Publicznej w Młynarach, które poprowadziła p. Katarzyna Mościcka-Pisarska.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o „Kropelce” - miały za zadanie odgadnąć, jaki jest dzisiaj dzień i o czym będziemy rozmawiać. "Motylki" poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Pani Katarzyna przygotowała dla przedszkolaków ciekawe eksperymenty - jeden o nazwie „wędrująca woda” i drugi, dotyczący  powstawania chmur. Dzieci obejrzały również krótki film edukacyjny o cyklu hydrologicznym wody i trzeba przyznać, że wykazały się dużą wiedzą na ten temat.

Na zakończenie spotkania grupa „Motylki” założyła sobie grupową kartę biblioteczną, dzięki czemu mogliśmy wypożyczyć już kilka książek.

Nie obyło się bez podziękowań dla pani Katarzyny, która otrzymała od przedszkolaków pięknego kwiatka. Dzieci zaznaczyły, że musi być on systematycznie podlewany, bo bez wody nie ma życia.       

Dziękujemy serdecznie pani Kasi za tak ciekawe zajęcia i poszerzenie wiedzy na temat wody. Liczymy na dalszą, owocną współpracę!

 

Arletta Szatkowska

Zdjęcia (9)


Liczba wyświetleń: 535

Podziel się:


Pozostałe