Karszewo, Kwietnik i Sąpy. Wyróżnienie w konkursie „Wieś z inicjatywą” w 2023 roku.

  • 2023-06-29, 14:24
  • Dorota Jurkowska
Karszewo, Kwietnik i Sąpy. Wyróżnienie w konkursie „Wieś z inicjatywą” w 2023 roku.

W dzisiejszych czasach wieś nie musi być tylko senną i zapomnianą enklawą. Wiele społeczności wiejskich podejmuje inicjatywy mające na celu rozwój lokalny i poprawę jakości życia swoich mieszkańców. Konkurs "Wieś z inicjatywą" ma na celu docenić i promować takie właśnie miejscowości.

Dzisiaj - 26 czerwca - trzy Sołectwa: Karszewo, Kwietnik i Sąpy zostały wyróżnione w tegorocznej edycji tego konkursu, za inicjatywy podejmowane na rzecz swoich mieszkańców. Przedsiębiorczy Sołtysi oraz zaangażowani w pracę mieszkańcy tychże miejscowości udowadniają, że wieś może być dynamicznym centrum aktywności społecznej i rozwoju.

Dzisiejsze wyróżnienie to rezultat poświęcenia lokalnych liderów oraz aktywności chętnych do pomocy mieszkańców. Wszystkie te sołectwa stanowią przykład dla tych, którzy chcą uczynić swoją wieś lepszym miejscem do życia. Wierzymy, że takie inicjatywy będą kontynuowane i staną się inspiracją dla innych społeczności wiejskich, które również pragną zmieniać swoje otoczenie na lepsze.

Serdecznie gratuluję

Burmistrz Miasta i Gminy w Młynarach

Renata Wioletta Bednarczyk

Dorota Jurkowska

Liczba wyświetleń: 286

Podziel się:


Pozostałe