Festyn Rodzinny w Zaściankach – wspólne świętowanie i podziękowanie.

  • 2023-07-10, 12:04
  • Dorota Jurkowska
Festyn Rodzinny w Zaściankach – wspólne świętowanie i podziękowanie.

W minioną sobotę mieszkańcy wsi Zaścianki mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu - Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Sołecką, Sołtys Sołectwa Zaścianki Panią Alinę Zabiełło oraz Radną Rady Miejskiej w Młynarach Panią Małgorzatę Dzięcioł. Impreza przyciągnęła liczne grono mieszkańców, a także gości z zewnątrz, w tym Sekretarz Miasta i Gminy Młynary Panią Annę Kołodziej-Rabiczko w zastępstwie Pani Burmistrz oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Panią Dominikę Zabiełło.

Ważnym momentem festynu były podziękowania złożone przez mieszkańców Sołectwa Zaścianki Pani Małgorzacie Dzięcioł za jej 20-letnią pracę społeczną na rzecz wsi Zaścianki. Mieszkańcy nie szczędzili oklasków i słów uznania, za czas i wysiłek, poświęcony na rzecz rozwoju i integracji społeczności lokalnej. Podziękowania były ogromnym zaskoczeniem i wzruszeniem dla Pani Małgorzaty.

Jedną z najbardziej ekscytujących atrakcji Festynu Rodzinnego okazała się przejażdżka na konikach, którą umożliwiła Pani Milena ze Szkółki Jeździeckiej w Zaściankach. Dzieciaki nie kryły swojego zachwytu podczas tego niezapomnianego doświadczenia.

Podczas festynu odbyły się zawody sportowe, które przyciągnęły zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wspaniałą atmosferę i rywalizację zapewniał Przewodniczący Rady Miejskiej w Młynarach Pan Karol Jóźwiak, który sprawował rolę sędziego i prowadzącego. Wśród konkurencji nie zabrakło tradycyjnych gier i zabaw, a uczestnicy mieli okazję pokazać swoje umiejętności i zaciętą walkę o bycie najlepszym. Zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia mogły aktywnie spędzić czas, łącząc zabawę z rywalizacją.

Festyn nie mógłby się odbyć bez ogniska. Zapach smażących się na ogniu kiełbasek przyciągał wszystkich uczestników, a ich smak cieszył podniebienia gości. W ramach gastronomicznych atrakcji, mieszkańcy mieli również okazję skosztować przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zaściankach. Panie z KGW przygotowały smakowite przekąski oraz ciasta, którymi wszyscy mogli się delektować oraz docenić „warsztat kulinarny” członkiń Koła.

Impreza okazała się udaną zabawą, podczas której mieszkańcy Zaścianek mogli spędzić miłe chwile w towarzystwie swoich najbliższych oraz sąsiadów. Festyn Rodzinny nie tylko umożliwił integrację społeczności lokalnej, ale również dał okazję do docenienia pracy społecznej, jaką podejmuje wiele osób na rzecz dobra wspólnoty.

Organizatorzy oraz uczestnicy tego wydarzenia mogą być dumni z sukcesu Festynu Rodzinnego w Zaściankach. Impreza ta udowodniła, że wspólne świętowanie, zabawa i podziękowanie za trud społeczny mogą stworzyć niezapomniane i wzruszające chwile. Dla mieszkańców Zaścianek był to doskonały sposób na spędzenie czasu w przyjemnej atmosferze oraz na docenienie tych, którzy oddają wiele dla dobra swojej społeczności.

Organizatorzy dziękują wszystkim za włączenie się w organizację Festynu. Dodatkowe podziękowania dla Pani Iwony oraz Pani Asi.

                                                                                                                              UMiG Młynary

Dorota Jurkowska

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Liczba wyświetleń: 540

Podziel się:


Pozostałe