SENIORADA

  • 2023-09-26, 13:22
  • Dominika Zabiełło
SENIORADA

            W minioną sobotę w młynarskim Amfiteatrze odbyła się Seniorada. Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury w Młynarach i Klub Senior + w Młynarach. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Na realizację tego projektu Gmina Młynary uzyskała wsparcie w wysokości 20 000 zł.

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury w Młynarach i Klub Senior + w Młynarach.

„Seniorada” była okazją do wspólnej zabawy, integracji środowiska oraz prezentacji działań podejmowanych przez Seniorów.

Uroczystość rozpoczęła Burmistrz Miasta i Gminy Młynary pani Renata Bednarczyk, która skierowała w stronę Seniorów życzenia, dziękując im za aktywne uczestnictwo w życiu gminy.

Na uczestników Seniorady czekało wiele atrakcji. Podejmowano tematy bezpieczeństwa, zdrowia, urody i rozrywki. Seniorzy mogli zaczerpnąć informacji przy stoisku zorganizowanym przez MGOPS Młynary i Posterunek Policji w Młynarach. Tutaj poruszane były kwestie bezpieczeństwa, pomocy seniorom w sytuacjach kryzysowych. Strażacy przeprowadzili również instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska w strefie zdrowia. Tutaj można było zaczerpnąć porad fizjoterapeutki pani Katarzyny Jóźwiak. Do aktywności fizycznej zachęcał seniorów przedstawiciel policji pan Tomasz Rębowski, który przeprowadził pokaz nordic walking.

W strefie urody uczestnicy mogli skorzystać z porad kosmetycznych i wykonać profesjonalny makijaż. Na odwiedzających stoisko pani Kai Chorchel czekały również drobne podarunki. Dopełnieniem były warsztaty robienia kul do kąpieli przeprowadzone przez Ośrodek Kultury w Młynarach.

 W strefie rozrywki przeprowadzone zostały warsztaty ceramiczne. Zajęcia poprowadziła pani Barbara Wilińska, która zapoznała uczestników z etapami wykonania pracy ceramicznej. Uczestnicy samodzielnie wykonali ozdoby z gliny.

Seniorada była okazją do zaprezentowania działalności Klubu Seniora w Młynarach. Na stoisku przygotowanym przez członków klubu mogliśmy podziwiać prace rękodzielnicze m.in. liście z makramy, fartuszki, torby, ściereczki czy też koce wykonane przez seniorów.

Niewątpliwą atrakcją były również występy artystyczne. Zaprezentowało się Koło Gospodyń z Młynar, w repertuarze kabaretowym Klub Seniora Zakrzewo z Elbląga, Młynarski Klub Seniora przygotował pokaz mody. Na scenie pojawiła się również grupa wokalna „Maluchy”. Dzieci zaśpiewały dla Seniorów, a swój występ zakończyły życzeniami. Seniorzy otrzymali także drobne podarunki.

Podczas Seniorady można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a dla uczestników przygotowany był również poczęstunek.

Zwieńczeniem zabawy był koncert pt.:” Kocham BigBIT”. Niektórzy tańczyli, inni śpiewali, a na pewno wszyscy przypomnieli sobie lata szumnej młodości.

Dziękujemy za wspólną zabawę. Seniorom życzymy nieustającej pogody ducha i radości każdego dnia.

Dominika Zabiełło

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Liczba wyświetleń: 578

Podziel się:


Pozostałe