OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  • 2023-10-01, 00:05
  • Alina Mikołajczyk
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Święto to przypada na dzień 29 września i ma na celu promowanie czytelnictwa oraz wspólnego spędzania czasu przy książkach.

Czytanie dzieciom książek jest nieodzownym elementem dnia codziennego w przedszkolu. Tym razem jednak w naszych działaniach wsparli nas rodzicie oraz panie z lokalnego "Klubu Senior+": p. Jadwiga Korwel, p. Irena Kozłowska oraz p. Krystyna Trykowska.

Członkinie Klubu Seniora odwiedziły nas w środę i śmiało możemy powiedzieć, że nie tylko muzyka łączy pokolenia - przedszkolaki nie mogły się doczekać wizyty Seniorek i z wielką uwagą słuchały czytanych przez nie bajek. 

Natomiast w czwartek i piątek poszczególne grupy odwiedziła p. Dyrektor i chętni rodzice:

- p. Katarzyna Kozicińska,

- p. Anna Romanek, 

- p. Adrianna Elbruda,

- p. Ewelina Cyrankiewicz, 

- p. Angelika Paczuska, 

- p. Piotr Kaczyński.

Dziękujemy ww. Rodzicom oraz wspaniałym Seniorkom za wizytę w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że z dnia na dzień będzie przybywać chętnych do czytania dzieciom, bo książki czytamy codziennie - nie tylko od święta! 

Pamiętajmy, że czytanie książek to nie tylko sposób na rozwijanie kompetencji językowych i komunikacyjnych dziecka czy też rozwijanie jego wyobraźni, ale przede wszystkim okazja do budowania z nim silnej więzi! 

Alina Mikołajczyk

Zdjęcia (12)


Liczba wyświetleń: 428

Podziel się:


Pozostałe