Spotkania autorskie

  • 2024-01-08, 12:16
  • Dominika Zabiełło

Jesienna aura sprzyja zatapianiu się w świat książek i poszukiwaniu alternatywy na inne ciekawe spędzanie długich wieczorów. Zgadzamy się ze słowami noblistki Wisławy Szymborskiej,
że czytanie to najlepsza zabawa, jaka ludzie sobie wymyślili. Jeszcze ciekawiej mija czas, kiedy możemy spotkać się z autorami naszych ulubionych powieści. Takie możliwości stwarzamy naszym czytelnikom poprzez organizację spotkań autorskich.

               Z końcem listopada gościliśmy w Bibliotece Publicznej dwie pisarki. Pierwsze spotkanie z panią Joanną Jax przyciągnęło miłośników powieści osadzonych w realiach historycznych. Pisarka opowiedziała o swoich początkach pisarskich, o przygotowaniach i pracy nad każda powieścią. Przybliżyła czytelnikom tematykę swoich powieści i zdradziła nam plany na przyszłość.

               Wieczór autorski z panią Wiolettą Piasecką przepełniony był magią świątecznych opowieści. Pisarka podzieliła się literackimi pomysłami, czytelniczki zaś odwzajemniły się opowieściami o swoich świątecznych tradycjach. Kto wie? Może któraś z tych opowieści zostanie wykorzystana przez panią Wiolettę w kolejnej książce.

Pisarka opowiedziała nam o swojej twórczości, tematach podejmowanych w powieściach, a także
o pomysłach na kolejne projekty.

               Zachęcamy do udziału w spotkaniach autorskich, które są niezwykłą skarbnicą wiedzy
i niewątpliwie ciekawą propozycją na długie jesienne wieczory.

Dominika Zabiełło

Liczba wyświetleń: 430

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe