Tężnia solankowa w Parku za Młynem uruchomiona.

  • 2024-04-26, 11:57
  • Dorota Jurkowska
Tężnia solankowa w Parku za Młynem uruchomiona.

Od 25 kwietnia 2024 roku mieszkańcy naszej Gminy mają okazję doświadczyć nowej atrakcji zdrowotnej i rekreacyjnej - tężni solankowej w Parku za Młynem! Choć prace budowlane w parku ukończono pod koniec ubiegłego roku, to na uruchomienie tężni solankowej musieliśmy poczekać do wiosny.

Tężnia solankowa, zlokalizowana w sercu parku, otwiera drzwi do naturalnego bogactwa zdrowia i relaksu. Woda solankowa, obfita w minerały i pierwiastki, od dawna była doceniana za swoje właściwości lecznicze i terapeutyczne. Teraz, dzięki staraniom lokalnych władz ta tradycyjna forma leczenia stała się dostępna dla nas wszystkich.

Wraz z uruchomieniem tężni solankowej, Park za Młynem zyskuje na atrakcyjności jako miejsce, które łączy harmonię z naturą i korzyściami dla zdrowia. Tężnia solankowa to więcej niż tylko nowa atrakcja - to krok w stronę promowania zdrowego stylu życia i dbałości o dobrostan społeczności lokalnej. Jest to miejsce, które zaprasza do relaksu, rekreacji i odkrywania korzyści płynących ze zbliżenia do natury i jej naturalnych zasobów.

Przed nami długi majowy weekend. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy oraz przyjezdnych gości do odwiedzenia tego miejsca i skorzystania z atrakcji, jakie oferuje park. Gwarantujemy, że każdy z nas znajdzie tu coś dla siebie.

Przypomnijmy: Tężnia solankowa została wybudowana jako część projektu polegającego na zagospodarowaniu parku za Młynem, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Koszt całego zagospodarowania terenu wyniósł 2 690 519,07 zł, w tym dofinansowanie 2 286 830,14 zł. Pozostała kwota, czyli 357 420,89 zł, to wkład własny gminy.

 

Dorota Jurkowska

Liczba wyświetleń: 407

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe