Powiatowy Dzień Działacza Kultury

  • 2024-07-02, 17:16
  • Dorota Jurkowska
Powiatowy Dzień Działacza Kultury

Uznanie dla Zespołu Skała i Pani Marty Matak

W czwartek, 7 czerwca w Jelonkach odbył się Powiatowy Dzień Działacza Kultury. Co roku z tej okazji przyznawane są nagrody wszystkim zaangażowanym w działalność kulturalną w Powiecie Elbląskim. W tym roku z naszej gminy w centrum uwagi znalazły się zespół muzyczny Skała oraz Pani Marta Matak, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Młynarach, prowadząca grupę teatralną Drabina.

Wydarzenie to było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także do wyrażenia uznania dla tych, którzy swoją pasją i zaangażowaniem wzbogacają życie kulturalne powiatu. W uroczystej gali wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, instytucji kulturalnych oraz społeczność mieszkańców, którzy przyszli wspierać swoich lokalnych bohaterów.

Zespół Skała: Muzyczna „Skała” naszej gminy

Zespół Skała, znany z uświetniania mszy świętych oraz gminnych wydarzeń kulturalnych, uhonorowany został za wyjątkowy wkład w rozwój muzyki lokalnej. Ich twórczość zyskała uznanie zarówno wśród młodzieży, jak i starszych mieszkańców naszej gminy. Dzięki ich energii i delikatności zarazem, występy zespołu są prawdziwą strawą dla ducha. Cieszymy się, że tak ważna pasja została doceniona.

Marta Matak: Teatralna Dusza Młynar

Marta Matak, została wyróżniona za prowadzenie grupy teatralnej Drabina. Jej wkład w rozwój młodych talentów i popularyzację teatru wśród dzieci i młodzieży spotkał się z uznaniem zarówno w szkole, jak i poza jej murami. Dzięki jej pracy, grupa Drabina zdobyła liczne nagrody na przeglądach i festiwalach teatralnych, a spektakle cieszą się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności.

Powiatowy Dzień Działacza Kultury w Jelonkach nie tylko przypomniał, jak ważna jest kultura w życiu lokalnej społeczności, ale również pokazał, że jej rozwój zależy od zaangażowania i pasji jednostek. Dzięki takim wydarzeniom, wartościowe inicjatywy mają szansę na docenienie i wsparcie, co jest kluczem do dalszego rozwoju kulturalnego naszego regionu. A wyróżnieni zasługują na szczególne podziękowania za swój nieoceniony wkład w rozwój lokalnej kultury i zaangażowanie, które wzbogaca życie społeczności całej naszej gminy.

Dorota Jurkowska

 

Dorota Jurkowska

Liczba wyświetleń: 432

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe